Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Пояснювальна записка. Мета корекційної програми:розвинути здатність дитини до складання розповідей за картинками




Мета корекційної програми: розвинути здатність дитини до складання розповідей за картинками

Завдання колекційної програми:

1. Розвиток наочно образного мислення

2. Формування мисленєвих процесів

3. Системний розвиток інших індивідуальних рис

Форма організації: групова

Тривалість: Заняття проводяться з групою дітей (5-6 осіб) 1-2 раз на тиждень. Тривалість заняття – 25-30 хвилин.

 

Етапи проведення колекційної роботи

1. Діагностичний

2. Настановчий

3. Корекційний

4. Блок оцінки ефективності корекційних дій.

 

Дана програма заснована на певних принципах:

- єдності діагностики і корекції;

- діяльнісний принцип корекції;

- урахування вікових, психологічних й індивідуальних особливостей дитини;

- комплексності методів психологічного впливу;

- активного залучення соціального оточення до участі в корекційній програмі;

- зростання складності;

- урахування обсягу і ступеня різноманітності матеріалу;

- урахування емоційного забарвлення матеріалу.

Програма складатиметься з занять що будуть поділені на 3 частини:

· Вступна частина - знайомство з дітьми, привітання. Створення сприятливого настрою на подальшу роботу.

· Основна частина - проведення ігор та вправ на розвиток, формування здатності складання розповідей за картинками(наочно образне мислення).

· Підсумкова частина - підведення підсумків заняття, прощання з дітьми.


І Діагностичний Блок

Згідно з принципом єдності діагностики і корекції перед корекцією нам потрібно ретельно обстежити та виокремити проблемну зону у дитини. Це можливо здійснити за рядом методик:

· «Виріж фігурки». Ця методика дозволяє оцінити наочно-дієве мислення дитини. Завдання наступне: якомога швидше і точніше вирізати фігури, намальовані на папері.

· «Що тут зайве?». Цей тест призначений для дітей 4-5 років, який допомагає визначити розвиток образно-логічного мислення. Дитині показують серію картинок з низкою предметів. Завдання: визначити, який предмет на малюнку зайвий.

· «Матриця Рабина». Тест оцінює наочно-образне мислення (мається на увазі, наскільки дитина може оперувати різними образами і наочними посібниками при вирішенні певних завдань). Завдання: молодшому школяреві пропонують серію завдань однакового типу, які поступово ускладнюються. Потрібно знайти закономірності в розташуванні деталей на матриці і підібрати один з восьми малюнків, який і буде відсутньої деталлю, вставкою до цієї матриці, відповідної її малюнку. На виконання всіх 10 завдань відводиться 10 хвилин.


ІІІ Корекційний блок(Разом 3 ІІ Настановчим)

Заняття №1

Мета: створити емоційний комфорт, вчити класифікувати предмети за їх призначенням, вміти знаходити протиріччя, розвивати зорове сприйняття та дрібну моторику рук; виховувати доброзичливе ставлення до інших та впевненість в собі.

Обладнання: малюнки з лабіринтами, предметні малюнки, графічні зображення.

Хід заняття

І. Вітання

Діти стоять у колі, по черзі вклоняються один до одного і кажуть з посмішкою «Вітаю». Спочатку вітаються до сусіда з лівого боку, потім – з правого.

ІІ. Знайомство

Кожна дитина називає своє ім’я та розповідає про себе (яка вона, що любить, чим любить займатись).

ІІІ. Гра «Назви правильно предмети»

Психолог називає узагальнюючу назву предметів, а діти називають по черзі один предмет, який відповідає назві. Наприклад:

Овочі – картопля, морква, цибуля і.т.д.

Меблі – ліжко, диван, стілець, стіл….

Дерева – клен, липа, дуб, ялина……

А також «транспорт», «взуття», «фрукти», «одяг», «іграшки».

IV. Гра «Лабіринт»

Кожній дитині пропонується правильно намалювати доріжку, по якій пройде янголятко до свого будиночку, як найбільше назбиравши суничок та не проходячи двічі по одній і тій самій стежині.






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных