Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Семінарське заняття № 3. Тема: «Економіка природокористування та проблеми екологічної експертизи».(2 год.)

Тема: «Економіка природокористування та проблеми екологічної експертизи». (2 год.)

Мета заняття:

Навчальна: З’ясувати економічні закономірності змін якості навколишнього середовища.

Виховна: Викликати відповідальне ставлення студентів до суворого виконання умов якісного оцінювання довкілля.

Дидактична: Здійснити вміння аналітичного узагальнення на підставі учбового матеріалу.

Вид заняття: Контролюючий семінар

Форма заняття – диспут з заданої теми

Базові елементи знань:

• природокористування

• економіка природокористування

• раціональне природокористування

• нераціональне природокористування

• природо ємність

• екологічні збитки

• плата за природні ресурси

Після вивчення теми студент повинен знати:

• типи економічного господарювання та його екологічні наслідки;

• принципи природокористування

• принципи оцінки екологічних збитків

• фактори, що формують екологічні збитки.

Після вивчення теми студент повинен вміти:

• розрізняти види екологічних збитків

• визначати оцінку загальних екологічних збитків

• визначати групи факторів, що формують екологічні збиткі

• розрізняти форми виплат за використання природних ресурсів

• оцінювати методи економічного стимулювання природоохоронної діяльності.

В даній темі використовуються міжпредметні зв’язки з такими дисциплінами, як математика,економічно теорія, економічна географія.

Хід роботи

1.1 Організаційний момент (привітання та перелік студентів).

1.2 Визначення і актуалізація теми. Пояснення форми проведення заняття, умови оцінювання її підсумків.

1.3 Визначення мети заняття, поділ мети на генеральну (оптимізація
соціекосистем) та учбової мети заняття.

1.4 Почерговий виступ студентів згідно заданим питанням.

1.5 Коментар викладача за кожним виступом у формі співбесіди.

 

 

1.6 Висновки щодо мети заняття та генеральної мети, вивчення предмету.

1.7 Підсумки заняття та оцінки.

1.8 Видача домашнього завдання.

Домашнє завдання:

Ознайомитись із текстом підручника

1 Н.М.Заверуха, В.В.Серебряков, Ю.А.Скиба «Основи екології», 2006р.стр 212-230;

2 А.Ф. Потіш та інш. «Екологія: основи теорії і практикум»,2000р., стр.206-211;

3 Г.О.Білявський, Л.І.Бутченко «Основи екології: теорія та практикум» 2004р. стр.163-167;

4 Г.О.Білявський, М.М.Падун,Р.С.Фурдуй «Основи загальної екології» Київ,1995,стор.116-127;

5 С.С.Малимон «Основи екології»,Вінниця,2009, стор.190-192,195.

4 О.М.Адаменко та інш. «Основи екології», Київ,2005р., стр.303-313;

Самостійна робота студента:

Заповнити трафарет логічної карти.

 

План і організаційна структура семінарського заняття

 

№ п/п Основні етапи семінару та їх зміст Мета Методи та засоби активізації студентів Розподіл часу в хв.
         
  Підготовчий етап      
1.1 Організація заняття Зосередження уваги Вітання та переклик 3-5
1.2 Постановка навчальної мети Вміти оцінювати екологічні навантаження Професійне та галузеве застосування екологічних знань  
1.3 Забезпечення позитивної мотивації Актуалізація теми На прикладі доцільності використання екологічної експертизи  
2. Основний етап      
2.1 Розгляд основних запитань Аналіз рівня знань Диференціація студентів щодо основних запитань та доповнення  
2.2 Суперечки Поглиблення знань Вдосконалення основних базових знань  
  Заключний етап      
3.1 Загальний підсумок заняття Загальний висновок теми Перевірка досягнення кожним студентом основної мети  
3.2 Оцінка роботи студентів Підтримати пізнавальну діяльність студента Оцінка знань  

 

3 Критерії оцінювання:

 

Робота із студентами, які вступають в обговорення тем та суперечки оцінюється способом сумарного врахування ефективного внеску кожного студента в загальну роботи групи.

Оцінка «Відмінно» надається студенту, що бере активну участь в підготовці відповідей, впевнено та грамотно користується навчальною та допоміжною літературою, надає ґрунтовні відповіді на питання до семінарського заняття та вирішує завдання, що стають перед групою, використовує багато джерел для набуття інформації,прагне охопити всі види діяльності під час проведення семінарського заняття, демонструє свою здатність до аналітичного мислення, в змозі робити прогнозні припущення та узагальнюючи висновки.

Оцінка «Добре» надається студенту, що бере активну участь в колективній роботі групи, швидко орієнтується в джерелах інформації, відповідає на основні запитання, показує наскрізне володіння теоретичним матеріалом без його глибокого аналізу,відповіді мають не повний характер, виконує завдання, але не в повному обсязі, або с неточностями.

Оцінка «Задовільно» ставиться студенту, якій демонструє пасивність у пошуку вірних відповідей, надає спрощені відповіді на запитання до семінарського заняття, або стикається із труднощами, щодо коментування відповідей інших студентів, відмовляється відповідати на складні запитання, не намагається шукати необхідний навчальний матеріал у підручниках та посібниках., надає односкладні спрощені відповіді без надання оцінки їх значення, демонструє пасивність, щодо поліпшення результатів своєї навчальної діяльності.

Оцінка «Незадовільно» не виставляється.

4 Запитання до семінарського заняття

2.1 Наведіть приклади раціонального й нераціонального природокористування.

2.2 Які ви знаєте методи раціонального використання мінеральної сировини?

2.3 Поясніть, що таке рекультивація земель?

2.4 Які ви знаєте приклади наукового природокористування, що сприяє збереженню й нормальному функціонуванню природного середовища?

2.5 Поясніть, що таке безвідхідні технології?

2.6 Назвіть найновіші напрями екологічних досліджень.

2.7 Наведіть приклад еколого-економічного стимулювання.

2.8 Назвіть найкращій з екологічної точки зору шлях соціально-економічного зростання.

2.9 В чому суть екологічної експертизи?

2.10 Які об'єкти господарської діяльності підлягають екологічній експертизі?

2.11 Ким визначається порядок проведення екологічної експертизи?
2.12 Що таке екологічний паспорт підприємства і хто його розробляє?

Тести до теми

1. До економічних методів належать:

а) платежі за ресурси та забруднення середовища;

б) пільги в оподаткуванні підприємств;

в) закриття підприємства;

г) коротко- і довгострокові позички для реалізації проектів щодо природоохоронних пристроїв;

д) передача частини коштів позабюджетних фондів охорони навколишнього природного середовища на довготривалих договірних умовах підприємствами для вживання заходів щодо гарантованого зниження викидів і скидів забруднювальних речовин;

е) інвестиції на охорону природи, створення державного та регіональних екологічних фондів;

є) притягнення до судової відповідальності за порушення екологічного законодавства.

 

2. Визначіть, які форми платежів стягуються із забруднювачів у разі перевищення граничнодопустимих скидів і граничнодопустимих викидів:

а) податки;

б) штрафні платежі;

в) рентні платежі;

г) компенсаційні платежі.

3. У практиці управління розраховують такі види екологічних збитків:

а) фактичні;

б) престижні;

в) можливі;

г) відвернені;

д) соціальні;

е) ліквідовані;

є) потенційні;

ж) моральні.

 

 

Література

3.1 Г.О. Білявський, М.М Падун, Р.С. Фурзуй "Основи загальної екології" С. 149-54, 326-338.

3.2 М.М. Назарук "Основи екології та соціоекології", С. 1 10-1 12.

3.3 Малимон Основи екології

3.4 Заверуха Основи екології

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Средства со змеиным жиром | СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 3-Д


Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных