Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Молитва по соглашению




Господи Иисусе Христе Сыне Божий, Ты бо рекл еси Пречистыми усты Твоими: «Аминь глаголю вам, яко аще два от вас совещаета на земли о всяцей вещи, ея же аще просита, будет има от Отца Моего, Иже на Небесех: идеже бо два или трие собрани во Имя Мое, ту есмь посреде их».

Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабом Твоим (имярек), всем Православным христианам, согласившимся просити Тя, от скорби нашей за страждущую страну нашу, Русь Святую, и чада Церкви Православныя.

Боже великий и дивный, каяйся о злобах человеческих, возводяй низверженныя и утверждаяй низпадающия, призри милостивным Твоим оком на Отечество наше, Русь Святую, сокруши благодатию Твоею жертву беззаконную на земли Русской бесовом приносимую, и избави нас от насильства безбожник и богопротивнаго европейскаго, сатанинскаго ига и нечестивых инородцев. Да сокрушатся и разорятся на Святой Руси все планы сатанистов, содомитов, деторастлителей, осквернителей, соблазнителей и совратителей народа нашего.

Ей Владыко наш Господи, рекий учеником Твоим: «Аз есмь с вами во вся дни, до скончания века», не остави нас (имярек) во гресех наших погибнути, но ослаби, остави, прости и очисти беззакония наша. Покрый благодатным покровом Твоим Отечество наше, Русь Святую, и защити нас от коварства и лукавства супостатов, пожени их бурею Твоею и гневом Твоим смути их, исполни лица их безчестия, да постыдятся и смятутся в век века.

Имя Твое Святое да прославится в нас недостойных и во Отечестве нашем, земли Русской и во всех людей Твоих. Господи Боже, Спасителю наш, сердцем сокрушенным к Тебе припадая, молим Тя: обольщенные обрати, на путь правый настави, малодушные укрепи, маловерные просвети Духом Твоим Святым, да не погибнем во гресех наших.

Сего ради к Тебе прибегаем, яко Ты еси Бог наш и разве Тебе иного не вемы. Припадая, стеняще, вопием Ти, Боже наш, о исполнении сего прошения нашего. Но обаче не якоже мы хощем, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя.

Аминь.

Молитва






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных