Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Молитва 4-я, святого Макария Великого




Что= Ти принесу=, или что= Ти возда=м, великодарови=тый Безсме=ртный Царю=, ще=дре и Человеколю=бче Го=споди, я=ко леня=щася мене= на Твое= угожде=ние, и ничто=же бла=го сотво=рша, приве=л еси= на коне=ц мимоше=дшаго дне сего=, обраще=ние и спасе=ние души= мое=й стро=я? Ми=лостив ми бу=ди гре=шному и обнаже=нному вся=каго де=ла бла=га, возста=ви па=дшую мою= ду=шу, оскверни=вшуюся в безме=рных согреше=ниих, и отыми= от мене= весь по=мысл лука=вый ви=димаго сего= жития=. Прости= моя= согреше=ния, еди=не Безгре=шне, я=же Ти согреши=х в сей день, ве=дением и неве=дением, сло=вом, и де=лом, и помышле=нием, и все=ми мои=ми чу=вствы. Ты Сам, покрыва=я, сохра=ни мя от вся=каго сопроти=внаго обстоя=ния Боже=ственною Твое=ю вла=стию, и неизрече=нным человеколю=бием, и си=лою. Очи=сти, Бо=же, очи=сти мно=жество грехо=в мои=х. Благоволи=, Го=споди, изба=вити мя от се=ти лука=ваго, и спаси= стра=стную мою= ду=шу, и осени= мя све=том лица= Твоего=, егда= прии=деши во сла=ве, и неосужде=нна ны=не сном усну=ти сотвори=, и без мечта=ния, и несмуще=н по=мысл раба= Твоего= соблюди=, и всю сатанину= де=тель отжени= от мене=, и просвети= ми разу=мныя о=чи серде=чныя, да не усну= в смерть. И посли= ми А=нгела ми=рна, храни=теля и наста=вника души= и те=лу моему=, да изба=вит мя от враг мои=х; да воста=в со одра= моего=, принесу= Ти благода=рственныя мольбы=. Ей, Го=споди, услы=ши мя гре=шнаго и убо=гаго раба= Твоего=, изволе=нием и со=вестию; да=руй ми воста=вшу словесе=м Твои=м поучи=тися, и уны=ние бесо=вское дале=че от мене= отгна=но бы=ти сотвори= Твои=ми А=нгелы; да благословлю= и=мя Твое= свято=е, и просла=влю, и сла=влю Пречи=стую Богоро=дицу Мари=ю, Ю=же дал еси= нам гре=шным заступле=ние, и приими= Сию= моля=щуюся за ны; вем бо, я=ко подража=ет Твое= человеколю=бие, и моля=щися не престае=т. Тоя= заступле=нием, и Честна=го Креста= зна=мением, и всех святы=х Твои=х ра=ди, убо=гую ду=шу мою= соблюди=, Иису=се Христе= Бо=же наш, я=ко Свят еси=, и препросла=влен во ве=ки. Ами=нь.

 

Молитва 5-я

Го=споди Бо=же наш, е=же согреши=х во дни сем сло=вом, де=лом и помышле=нием, я=ко Благ и Человеколю=бец прости= ми. Ми=рен сон и безмяте=жен да=руй ми. А=нгела Твоего= храни=теля посли=, покрыва=юща и соблюда=юща мя от вся=каго зла, я=ко Ты еси= храни=тель душа=м и телесе=м на=шим, и Тебе= сла=ву возсыла=ем, Отцу= и Сы=ну и Свято=му Ду=ху, ны=не и при=сно и во ве=ки веко=в. Ами=нь.

 

Молитва 6-я

Го=споди Бо=же наш, в Него=же ве=ровахом, и Его=же и=мя па=че вся=каго и=мене призыва=ем, даждь нам, ко сну отходя=щим, осла=бу души= и те=лу, и соблюди= нас от вся=каго мечта=ния, и те=мныя сла=сти кроме=; уста=ви стремле=ние страсте=й, угаси= разжже=ния воста=ния теле=снаго. Даждь нам целому=дренне пожи=ти де=лы и словесы=; да доброде=тельное жи=тельство восприе=млюще, обетова=нных не отпаде=м благи=х Твои=х, я=ко благослове=н еси= во ве=ки. Ами=нь.

 






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных