Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Робота над загадкою (завдання 3)




4. Гра «Упізнай фігуру» (завдання 4)

— Яких фігур найбільше?

— Яких фігур порівну?

Завдання для допитливих (завдання 5)

— Скільки ложок не вміститься в коробку? Чому?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Яким для вас був цей урок?

— Що нового дізналися?

— Чого навчилися?

— Що сподобалося?

— Що здалося складним?


 

УРОК 17

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 4. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР.

ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТНИХ МНОЖИН ЗА КІЛЬКІСТЮ ЕЛЕМЕНТІВ

Мета: закріпити знання учнів про склад числа 4; вдосконалювати вміння порівнювати предметні множини за кількістю елементів, розпізнавати геометричні фігури; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

— До нас на урок завітала мудра сова. Вона хоче перевірити, чого ви навчилися на уроках математики. Вона пропонує вам пограти в гру.

1. Гра «Число заблукало»

1; 2; 3;...; 5; 6;...; 8;...; 10.

9;...; 7; 6;...; 4;...;...; 1.

2. Гра «Чарівні віконечка»

— Запишіть «сусідів» чисел у віконця.

24 12 2 3

3. Геометричний матеріал

— Знайдіть знайомі вам геометричні фігури.

4. Весела лічба

Мчаться на санчатах Четверо малят. Троє з них дівчата. Скільки всіх хлоп’ят? Горобець і три синиці Он летять до годівниці. Скільки птахів, підкажіть! Нумо, швидко полічіть!

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

— Сова працює директором лісової школи. Її учні розумні, дотепні та виховані. Ви хочете бути такими? Тоді спробуємо розв’язати завдання мудрої сови.

1. Робота за підручником (с. 20)

Завдання 1

— Скільки червоних кружечків? Скільки жовтих; зелених; синіх?

2. Порівняння предметів. Робота з наочністю

— Скільки жовтих яблучок? (2)

— Скільки червоних? (4)

— Яких яблучок більше? (Читання нерівності: 2 < 4)

— Скільки зелених яблучок? (3)

— Скільки жовтих яблучок? (1)

— Яких яблучок менше?

— Розгляньте різні варіанти порівняння яблучок. Складіть всі можливі нерівності: 4 > 3; 3 > 2; 1 < 4; 1 < 3 і т. п.

Фізкультхвилинка

Завдання 2

— Скільки яблук кожного кольору міг узяти хлопчик?

— Знайдіть три відповіді.

Завдання 3

— Як розкласти 4 листівки у два конверти?

Завдання 4

— На столі лежало три книжки. Поклали ще одну. Більше чи менше книжок стало на столі?

— Скільки стало книжок на столі?

3. Порівняння предметних множин за кількістю елементів (завдання 5)

— Скільки на малюнку книжок?

— Скільки на малюнку зошитів?

— Скільки на малюнку блокнотів?

— Чого більше: зошитів чи книжок? зошитів чи блокнотів?

— Скільки разом зошитів і книжок?

Зорова гімнастика

4. Робота в зошиті

Письмо цифр 1; 2; 3; 4. Гра «Конкурс красунь».

5. Сторінка для допитливих

Завдання 6

— Які фігури є на малюнку?

— Скільки всього трикутників?

— Накресліть такий малюнок у зошиті.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Гра «Математична естафета»

Учитель обирає три команди по три учні. Діти передають крейду одне одному і записують числа.

— Яким був для вас цей урок?

— Якщо вам було все зрозуміло, намалюйте сонечко, а якщо було складно — хмарку.


 

УРОК 18

Тема: ЧИСЛО І ЦИФРА 5. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 5. ПОРЯДКОВА І КІЛЬКІСНА ЛІЧБА. ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 5

Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 5 і цифрою 5; навчати писати цифру 5, порівнювати числа в межах 5; дати поняття «попереднє» і «наступне» числа; вправляти дітей у порядковій і кількісній лічбі; розвивати мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Лічи вперед, лічи назад»

Учні дають завдання одне одному: «3 — лічи вперед», «8 — лічи назад» тощо.

2. Гра «З’єднай цифри по порядку». Робота з дидактичним матеріалом

— Які фігури ви отримали?

3. Склад числа. Робота з демонстраційним матеріалом

— Розгляньте монети 2 к., 2 к., 1 к.. 1 к., 1 к.

— Як можна отримати 3 к., 4 к.?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных