Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Вправа для допитливих (завдання 6)




— Розгляньте малюнок. Які фігури ви на ньому бачите?

— Чому вони так називаються?

— Чим відрізняються фігури?

5. Цікаві задачі

· Троє братів мають по одній сестрі. Скільки всього дітей в родині? (4)

· Ти, ще й я, ще й ми з тобою. Скільки всього нас? (2)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого вчилися на уроці?

— Що нового дізналися?

— Що повторили?

— Яке завдання сподобалося найбільше?

Гра «Закінчи речення»

5 — це 4 і...; 5 — це 3 і...; 5 — це 2 і...; 5 — це 1 і...


 

УРОК 20

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 5. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 5. НАПИСАННЯ ЦИФР. ПОРІВНЯННЯ ВИСОТИ ПРЕДМЕТІВ. ВІДПОВІДНІСТЬ ЧИСЛА КІЛЬКОСТІ ОБ’ЄКТІВ

Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел у межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; навчати порівнювати висоту предметів; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Відгадай-но!»

— У мене в руках 5 цукерок. В одній руці 2 цукерки (показати).

— Скільки в другій руці?

Повторення всіх варіантів складу числа 5.

2. Весела лічба

Олексій пішов до річки І впіймав аж три плотвички. Кошеня одну вхопило. Скільки рибок залишилось? Під дубочком три грибочки, Під пеньочком ще один. Скільки разом всіх грибочків, Ти швиденько полічи.

3. Гра «Мовчанка». Робота з математичними віялами

— Покажіть число, яке є попереднім до числа 5; 3.

— Покажіть число, яке слідує за числом 2; 4.

— Покажіть «сусідів» числа 2.

— Покажіть числа, які стоять між числами 3 і 5; 2 і 4.

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Практична робота

На дошці намальовані: 1 рядок — 4 квадрати; 2 рядок — 3 квадрати; 3 рядок — 2 квадрати; 4 рядок — 1 квадрат. Діти виходять до дошки і в кожному рядку домальовують відповідну кількість квадратиків, щоб їх стало 5.

2. Робота за підручником (с. 23)

Завдання 1. Склад числа 5

— На які два числа можна розкласти число 5?

Завдання 2

— Порівняйте висоту пальми і кактуса.

До дошки виходять 4 учні.

— Хто з них найвищий? Хто — найнижчий?

— Які діти однакового зросту?

Завдання 3

Порівняння кількості жовтих і зелених кружечків у кожній множині.

Фізкультхвилинка

Завдання 4. Відповідність числа кількості об’єктів

— Числа можна розмістити на числовому відрізку. Числа розміщені по порядку, і кожне наступне число більше від попереднього.

— Розгляньте малюнки і числовий відрізок.

— Чи правильно проведені лінії від малюнків до чисел?

Завдання 5

— Перевірте число кубиків у стовпчиках.

— Назвіть найвищий стовпчик.

— Назвіть найнижчий стовпчик.

3. Робота в зошиті

«Конкурс красунь». Письмо цифр 2; 3; 4; 5.

4. Самостійна робота

Хлопчики Дівчатка

3 < 5 3 = 3

5 5 2 4

3 2 5 1

1 4 3 4

Самоперевірка. (Відповіді записані на дошці.)

Пальчикова гімнастика

5. Логічна вправа (завдання 6)

— Які фігури ви бачите? Чим вони відрізняються?

6. Гра «Засели будиночки»

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого вчилися на уроці?

— Що нового дізналися?

— Що повторили?

— Яке завдання сподобалося найбільше?

— Оцініть свою роботу сонечком.


 

УРОК 21

Тема: ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ДІЄЮ ДОДАВАННЯ. ЗНАК «ПЛЮС». СКЛАДАННЯ І ЧИТАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ ЗА ПРЕДМЕТНИМИ МАЛЮНКАМИ

Мета: ознайомити учнів з дією додавання і знаком «+»; навчати записувати і читати приклади на додавання; вправляти у порівнянні чисел у межах 5; розвивати кмітливість; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Доповни до 5»

Учитель називає число, а учень доповнює його до 5.

2. Гра «Побудуй ряд»

На дошці — малюнки тварин, на яких записані цифри. Слон — 5, собака — 2, мишка — 1, коза — 3, кінь — 4.

— Розставте тварин за порядком від найнижчого до найвищого.

— Хто стоїть першим? Хто — останнім?

— Хто стоїть перед конем?

— Хто стоїть за мишкою?

— Назвіть сусідів кози.

3. Геометричний матеріал

— З яких геометричних фігур побудовано ялинку?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

Пояснення вчителя

— Мама купила 2 машинки, а потім ще 1. Скільки іграшок купила мама?

— Як отримали число 3? (До 2 додали 1.)

— Потім мама купила ще літак. Скільки тепер іграшок у мами? (4)

— Як отримали число 4?

— Кількість іграшок збільшувалася чи зменшувалася? Чому?

— У математиці виконання цієї дії можна показати не тільки на іграшках, але й записати за допомогою чисел і знаків.

3 + 1 = 4, де знак «+» позначає додавання.

Цифру до цифри ми додамо,

Між ними хрестик поставимо.

Намотай собі на вус:

Цей знак в математиці називається «плюс».

— Цей знак «=» називається дорівнює. Запис 3 + 1 = 4 називається прикладом. Читати цей приклад можна по-різному: три плюс один дорівнює чотирьом; до трьох додати один буде чотири.

2. Складання і читання прикладів за предметними малюнками різними способами

3. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 24)

Завдання 1

Складання прикладу за малюнком. Вправляння у його читанні.

Завдання 2

— Поясніть, як склали приклади на додавання.

— Прочитайте їх.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота в зошитах

Написання знаків «+», «=».

2. Продовження роботи за підручником

Завдання 3

— Складіть і прочитайте приклади за зразком.

Завдання 4

— Складіть приклади на додавання.

— Прочитайте їх. Запишіть у зошит.

Пальчикова гімнастика

3. Гра «Виправ помилки»

3 > 3 3 < 2 4 > 5

2 < 1 4 = 4 1 < 3






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных