Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Робота над текстовою задачею (завдання 4) 4 страница




Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усне опитування

— Назвіть число, в якому 1 дес. 6 од; 1 дес. 5 од.; 2 десятки; 1 дес. 2 од.

— Назвіть числа від 3 до 20; від 5 до 18; від 2 до 19.

— Назвіть «сусідів» числа 16.

— Назвіть попереднє число до числа 20.

— Назвіть наступне число до числа 14.

2. Гра «Вставте пропущений знак»

1 дм 7 см = см 1 дм 4 см 12 см 20 дм 20 см

14 см = дм см 1 дм 9 см 2 см 5 дм 9 см

3. Розв’язування задачі

Тарас купив 2 кг яблук і 1 кг груш. На скільки більше яблук купив Тарас, ніж груш?

Маринка розв’язала цю задачу так: 2 + 1 = 3 (кг).

Оксанка розв’язала так: 2 – 1 = 1 (кг)

— Хто з дівчат правильно розв’язав задачу? Чому?

— Як треба змінити питання задачі, щоб розв’язати її дією додавання?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.92)

Завдання 1

— Прочитайте числа, записані в таблиці.

Учитель називає двоцифрові числа в межах 20, а учні записують їх до нумераційної таблиці на дошці і в зошитах.

Завдання 2

— Полічіть, скільки білих і синіх квадратиків у кожній парі стовпчиків.

— Яке число отримали?

— Запишіть ці числа в зошити.

Фізкульхвилинка

Завдання 3. Самостійна робота

Учні записують числа під диктування вчителя.

Самоперевірка робіт.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Складання і розв’язування задачі за малюнком

Завдання 4

— Чому дорівнює маса ведмедика?

— Що в задачі сказано про масу зайчика?

— Як дізнатися масу зайчика?

10 – 6 = 4 (кг)

— Чому віднімали?

— Спробуйте з цими числами скласти задачу таким чином, щоб замість слова менше було слово більше. (Маса ведмедика 10 кг, а маса теляти — на 6 кг більша. Яка маса теляти?)

2. Розв’язування нерівностей

Завдання 5

— Запишіть у зошити нерівності і поставте правильний знак.

Зорова гімнастика

3. Завдання з логічним навантаженням

Завдання 6

— Скільки троянд у букеті?

— Повідомте всі можливі відповіді.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Пряма і зворотна лічба в межах 20.

— Прочитайте записані числа: 14; 16; 17; 18; 20.

— Скільки десятків та одиниць у числах 12; 13; 15; 19?

— Ми рахували? Ми писали? Ми задачі і приклади розв’язували?

— Ви гарно попрацювали!

На дошці намальовано п’єдестал. На ньому — три сходинки: 1 — тренуйся, 2 — добре, 3 — молодець.

— Оцініть свою роботу на уроці і поставте себе на відповідну сходинку п’єдесталу.


 

Урок 87.

Тема. ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 11–20. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ЛАМАНИХ ЛІНІЙ

Мета:закріпити знання нумерації в межах 20; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати кмітливість; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Число загубилося»

— Запишіть усі числа в зошит за варіантами: 1 варіант — 1-й рядок; 2 варіант — 2 рядок.

— Назвіть пропущені числа.

2. Гра «Перетворення»

1 дм 5 см = см 18 см = дм см

1 дм 2 см = см 11 см = дм см

1 дм 7 см = см 13 см = дм см

3. Гра «Білки та горіхи»

— Допоможіть білочкам зібрати горішки!

На дошці — малюнки білок. Перша білка тримає кошик із цифрою 5, друга — із цифрою 6, третя — із цифрою 7; малюнки горіхів, на яких записані приклади: 2 + 5; 2 + 3; 3 + 4; 9 – 3; 8 – 1; 5 + 0; 3 + 3; 5 + 1; 10 – 5.

4. Робота за індивідуальними картками

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.93)

1. Доповнення рівностей за зразком (завдання 1)

Перший стовпчик учні аналізують усно, другий — розв’язують з коментуванням, третій і четвертий стовпчики — за варіантами.

— Як називаються числа при додаванні?

— Чи зміниться сума від перестановки доданків?

— Як знайти невідомий доданок?

2. Робота над текстовою задачею

Завдання 2

— Скільки огірків купила мама? скільки помідорів? скільки яблук?

— Скільки всього овочів купила мама? Як дізналися?

2 + 3 = 5 (кг)

— Чого більше купили — овочів чи фруктів? (Овочів)

— На скільки кілограмів більше? (На 1кг)

— Як дізналися?

5 – 4 = 1 (кг)

Фізкультхвилинка

3. Вправа на увагу (завдання 3)

— Розгляньте малюнок.

— Хто сидить ліворуч? праворуч?

— Чия маса більша — кота чи собаки?

— Обґрунтуйте свою відповідь.

4. Робота над задачею на дві дії

Завдання 4

— Задача містить два питання. Перше: скільки зошитів у лінію? Друге: скільки всього зошитів купила дівчинка? Отже, в задачі 2 дії.

— Як дізнатися, скільки було зошитів у лінію?

7 + 3 = 10 (з.)

— Як дізнатися, скільки всього було зошитів?

10 + 7 = 17 (з.)

— Запишіть розв’язання в зошити.

— Повідомте відповідь задачі.

Творча робота над задачею

— Замініть слово більше словом менше. Як зміниться розв’язання задачі?

5. Робота з геометричним матеріалом

Завдання 5

— Чим відрізняються ламані лінії? (Перша ламана лінія незамкнена, а друга — замкнена.)

— Накресліть у зошиті таку ламану, як на малюнку ліворуч.

— Зверніть увагу на те, зі скількох ланок вона складається.

Пальчикова гімнастика «Дерева»

Підняти обидві руки долонями до себе, широко розсунути пальці. Ритмічно рухати кистями у горизонтальній площині.

Йдем у ліс ми по гриби,

Там є сосни і дуби.

Вітер віє-повіває

І дерева колихає.

Т. Момот

6. Вправа з логічним навантаженням

Завдання 6. Робота в групах

— Доповніть і розв’яжіть задачу.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Оцініть свою роботу смайликом.


 

Урок 88.

Тема. ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 11–20. ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ ПІД ДИКТУВАННЯ.

ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ

Мета: навчати учнів записувати і порівнювати числа другого десятка; розвивати увагу; вміння аналізувати і співставляти; сприяти вихованню допитливості, інтересу до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Математичний диктант

· Запишіть числа 13; 18; 15.

· Запишіть числа, в яких 1 десяток; 7 одиниць; 1 десяток 2 одиниці; 1 де-сяток 9 одиниць.

· Запишіть число, яке на 1 більше, ніж 15; на 1 менше, ніж 12.

· Запишіть число, наступне до числа 13; попереднє до числа 17.

· Запишіть число, яке стоїть між числами 15 і 17.

Самоперевірка. Діти звіряють свої відповіді з відповідями, записаними на дошці.

2. Гра «Допоможи Буратіно»

— Знайдіть помилки, яких припустився Буратіно.

8 – 2 = 5 4 + 6 = 9 6 + 3 = 10

5 + 4 = 10 7 – 3 = 2 9 – 4 = 6

2 + 8 = 9 9 – 5 = 5 3 + 7 = 8

3. Робота за індивідуальними картками

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.94)

Завдання 1

— Запишіть числа до нумераційної таблиці.

Завдання 2

— Запишіть числа під диктування. (Один учень працює за закритою дошкою.)

Самоперевірка робіт.

Фізкультхвилинка

Завдання 3. Складання, запис і розв’язування прикладів за умовою підручника

— Скільки грошей в Алли?

10 + 5 = 15

— Скільки у Наталки?

10 + 10 = 20

— Скільки у Поліни?

10 + 1 = 11

— Скільки в Оленки?

10 + 2 = 12

— У кого з дівчат найбільше грошей?

— А в кого найменше?

Завдання 4. Самостійна робота

— Запишіть числа цифрами (під диктовку вчителя).

Завдання 6. Порівняння чисел другого десятка.

Учитель звертає увагу дітей на те, що в числах, наприклад 17 і 18, кількість десятків однакова, а одиниць у числі 18 більше, тому 18 > 17.

Пальчикова гімнастика «Метелик»

Схрестивши руки в зап’ястях, щільно зімкнути прямі пальці. Долоні рухаються тільки у зап’ястях.

Я біжу, біжу по гаю,

Я метелика спіймаю,

А метелик не схотів,

Геть від мене полетів.

Т. Момот

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 94)

Завдання 5. Робота над задачею

Учитель на дошці записує коротку умову до задачі.

Учитель звертає увагу дітей на те, що відомий перший доданок і сума.

— Як знайти невідомий доданок?

— Отже, як дізнатися, скільки груш поклали?

Завдання 7 (з логічним навантаженням)

— Скільки всього гвоздик розквітло?

— Повідомте всі можливі відповіді.

2. Робота з геометричним матеріалом

— Розгляньте малюнок.

— На першому малюнку знайдіть 4 трикутники, а на другому — 5 чотирикутників.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Оцініть свою роботу смайликом.


 

Урок 89.

Тема. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ: 10 + 3; 14 – 4; 15 – 10. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ

Мета: ознайомити учнів з прийомами додавання і віднімання, які ґрунтуються на знанні десяткового складу чисел; розвивати увагу, мислення дітей, виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики, бажання вчитися і здобувати знання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Математичний диктант

· Запишіть число, яке стоїть за числом 13.

· Запишіть попереднє число до числа 17.

· Запишіть «сусідів» числа 14.

· Запишіть число, яке складається з 1 десятка й 9 одиниць.

Взаємоперевірка робіт. (14; 16; 13; 15; 19.)

— У кого немає жодної помилки? А хто помилився?

2. Гра «Хибні й істинні висловлювання»

— Які висловлювання істинні, а які — хибні?

· Після осені настає зима.

· Після літа настає весна.

· Улітку діти навчаються у школі.

· Число 7 менше, ніж число 9.

· Число 8 більше, ніж число 10.

3. Гра «Лисячий хвіст»

— Вставте пропущені знаки.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Практична робота з паличками для лічби

— Викладіть на парті 10 паличок. Над ними покладіть три палички.

— Скільки всього паличок?

— Який приклад можна скласти? (10 + 3 = 13)

— Як ми склали приклад? (10 + 3 — це 1десяток і 3 одиниці, всього 13.)

— Заберіть три палички. Який приклад складемо? (13 – 3 = 10)

— Як ми отримали число 10? (У числі 13 — 1 десяток і 3 одиниці. Ми забрали три палички, залишився 1 десяток.)

— Покладіть знову 1 десяток паличок і три палички. Заберіть десяток паличок.

— Скільки паличок залишилося? Чому? (У числі 13 — 1 десяток і 3 одиниці. Один десяток відняли, залишилося три одиниці: 13 – 10 = 3.)

2. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 95)

Завдання 1

— За малюнком клітинок поясніть, як обчислено вирази.

Завдання 2

Коментоване розв’язування прикладів.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота над задачею на знаходження остачі

Завдання 3

— Повторимо, з яких частин складається задача. (Умова, питання, розв’язання, відповідь.)

Учитель на дошці записує коротку умову задачі.

Було — 15 яєць

Взяли — 5 яєць

Залишилося —?

— Яку дію використали для розв’язування задачі? (Віднімання)

— Чому?

— Запишіть розв’язання в зошиті: 15 – 5 = 10 (яєць).

— Повідомте відповідь.

Творча робота над задачею

— На скільки більше яєць залишилося, ніж узяли?

2. Гра «Налови рибки»

Завдання 4

— Які рибини впіймає песик?

— Запишіть ці приклади до своїх зошитів.

3. Доповнення рівностей

Завдання 5

— Доберіть такі числа і знаки дій, щоб рівності були правильними.

Пальчикова гімнастика «Пташка»

Схрестити долоні, зімкнувши великі пальці обох рук. Пальці згинаються в усіх суглобах.

Голівка — це пальці,

Долоньки — це крила,

І моя пташка

Уже полетіла.

4. Завдання з логічним навантаженням

Завдання 6

Козаки Петро і Хома змагалися з бігу. Хто з них прибіг раніше, якщо Хома прибіг передостаннім, а Петро — другим?

А всього змагалися: 1) лише Петро і Хома; 2) п’ятеро козаків.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Розмістіть картки з прикладами так, щоб відповіді зростали.

— Прочитайте слово — і ви дізнаєтесь, як ви працювали на уроці.


Урок 90.

Тема. СПОСОБИ ЧИТАННЯ ВИРАЗІВ.ПОРІВНЯННЯ ЧИСЛА І ВИРАЗУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

НА ЗАСТОСУВАННЯ ДІЇ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ВИМІРЮВАННЯ І ЗАПИС ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ

Мета:закріплювати знання про назви чисел при відніманні, вміння додавати й віднімати в межах 20; вчити читати вирази по-різному; узагальнити способи розв’язування задач на віднімання; розвивати увагу, мислення дітей; виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики, бажання вчитися й добувати знання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба

— Знайдіть невідомі числа.

— Як знайти невідомий доданок?

— Як називаються числа при відніманні?

— Як знаходили від’ємник? різницю?

2. Математичний диктант

— Збільшити на 4 числа: 3; 6; 2; 5.

— Зменшити на 5 числа: 10; 7; 5; 8.

Взаємоперевірка робіт.

3. Гра «День — ніч»

Учитель вимовляє слово «ніч», діти заплющують очі і починають обчислення.

На слово «день» діти розплющують очі і називають відповідь.

6 + 4 = 10 + 4 = 18 – 10 =

12 – 2 = 17 – 7 – 19 – 10 =

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.96)

Завдання 1

— Обчисліть різниці, підкресліть від’ємники.

Пояснення вчителя

— Записи виду 7 + 3 можна читати так: «Сума чисел 7 і 3 дорівнює 10», або: «Значення виразу 7 + 3 дорівнює 10».

Записи виду 7 – 3 можна читати так: «Різниця чисел 7 і 3 дорівнює 4», або: «Значення виразу 7 – 3 дорівнює 4».

Завдання 2. Порівняння числа і виразу

Фізкультхвилинка

Завдання 3. Робота над задачею на знаходження остачі

Під час аналізу задачі вчитель на дошці записує коротку умову.

— Яку дію використаємо для розв’язування задачі? Чому?

Завдання 4. Робота над задачею на дві дії

Учитель записує коротку умову задачі на дошці.

— Скільки питань у задачі? (Задача містить два питання.)

— Прочитайте перше питання задачі, а потім — друге.

— Отже, в задачі 2 дії.

— Як дізнатися, скільки було динь у другому ящику?

6 – 4 = 2 (д.)

— Як дізнатися, скільки всього було динь в обох ящиках?

6 + 2 = 8 (д.)

— Запишіть розв’язання в зошити.

— Повідомте відповідь задачі.

Творча робота над задачею

— Замініть слово менше словом більше. Як зміниться розв’язування

задачі?

Зорова гімнастика

Завдання 5. Робота з геометричним матеріалом

— Виміряйте довжину відрізків.

— Запишіть її спочатку в сантиметрах, а потім — у дециметрах і сантиметрах.

12 см = 1 дм 2 см 13 см = 1 дм 3 см

Завдання 6

— Чому дорівнює довжина першого відрізка? (14 см)

— Що відомо про другий відрізок?

— Як знайти довжину другого відрізка? (14 – 4 = 10 см)

— Що відомо про третій відрізок?

— Як знайти довжину третього відрізка? (10 – 5 = 5 см)

— Накресліть другий і третій відрізки.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Хто почувався на уроці впевнено, покажіть зелений кружечок.

— Хто почувався не зовсім упевнено, помилявся, але помилки свої зрозумів та виправив, покажіть синій кружечок.

— Хто відчував складності під час виконання завдань, покажіть кружечок червоного кольору.

— Я дуже задоволена, що кружечків зеленого кольору більше, ніж інших.

Отже, ми гарно попрацювали.


 

Урок 91.

Тема. ЛІЧБА В МЕЖАХ 20. ПОПЕРЕДНЄ Й НАСТУПНЕ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 14 + 1; 17 – 1. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: формувати вміння додавати і віднімати в межах 20 на основі знань про попереднє й наступне число, розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати увагу, мислення дітей; виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики, бажання вчитися й добувати знання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба

Гра «Мовчанка»

 

2. Гра «Хто краще обчислює?»

— Хлопчики, з’єднайте числа таким чином, щоб сума була менше 10, запишіть відповідні рівності.

— Дівчатка, з’єднайте числа таким чином, щоб сума дорівнювала 10, запишіть відповідні рівності.

 

3. Гра «День — ніч»

Учитель вимовляє слово «ніч», діти заплющують очі і починають обчис-лення.

На слово «день» діти розплющують очі і називають відповідь.

 

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Підготовча робота

— Збільшіть на 1 числа: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9. (Діти називають тільки відповідь.)

— Ми отримали послідовний ряд чисел від 2 до 10.

— Як він утворився? (Додавали до числа 1.)

— Отже, що означає «додати до числа 1»? (Це означає отримати наступне число.)

2. Пояснення нового матеріалу вчителем

— Продовжимо додавати по 1, починаючи з 10 і до 20.

— Які числа отримали? (Наступні)

— А тепер будемо віднімати по 1, починаючи з 20.

— Які числа отримали? (Попередні)

3. Робота за підручником (с. 97). Первинне закріплення.

Завдання 1

— Спишіть, заповнюючи пропуски.

— Назвіть, які числа були пропущені.

Завдання 2

— Запишіть «сусідів» чисел 10; 13; 16; 19.

Перед тим, як діти почнуть самостійно записувати числа, слід нагадати, що спочатку ми записуємо менше число, а потім — більше.

Завдання 3

— Поясніть, як склали приклади: 14 + 1 = 15; 17 – 1 = 16 за малюнками клітинок.

— До якого числа треба додати 1, щоб отримати 12; 17; 20?

— Від якого числа треба відняти 1, щоб отримати 10; 14; 18?

Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’язування прикладів

Завдання 6

1-й, 2-й стовпчики— з коментуванням;

3-й, 4-й, 5-й— самостійно.

2. Розв’язування задач

Завдання 5

 Читання задачі учнями вголос.

 Повторення умови задачі за питаннями вчителя.

— Яку дію використаємо для розв’язування задачі.

4 + 3 = 7 (с.)

— Запишіть розв’язання в зошити. Повідомте відповідь.

Зорова гімнастика

Учні читають другу задачу і за допомогою вчителя записують коротку умову до неї.

Було —?

Пошила — 3 сукні

Стало — 7 суконь

Аналіз задачі за питаннями вчителя.

— Як дізнатися, скільки суконь було в ляльки спочатку?

7 – 3 = 4 (с.)

— Яку дію використали? Чому?

— Запишіть розв’язання в зошити. Повідомте відповідь.

3. Творча робота над задачею

— Складіть подібні задачі про свої іграшки.

4. Гра «Хто що полічив?»

Завдання 6

— Яке число написано біля кошеняти? (10)

— Кого полічило кошеня? (Рибок)

— Чому кошеня рахувало рибок?

— Яке число написано біля жабеняти? (12)

— Кого полічило жабеня? (Метеликів)

— Чому жабеня рахувало метеликів?

— Яке число написано біля мишеняти? (6)

— Що полічило мишеня? (Колоски)

— Яке число написано біля песика? (3)

— Кого полічив песик? (Курчат)

5. Робота з геометричним матеріалом

Гра «Фотограф»

Учитель виставляє на дошці геометричні фігури: квадрат, коло, прямокутник, п’ятикутник, трикутник, шестикутник.

— Розгляньте фігури і запам’ятайте їх.

За сигналом учителя учні заплющують очі. Учитель забирає одну з фігур. За сигналом учителя учні розплющують очі.

— Яка фігура зникла?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Якщо до числа додамо 1, яке число отримаємо?

— Якщо від числа віднімемо 1, яке число отримаємо?

— Наведіть свої приклади.

Урок 92.

Тема. СКЛАДАННЯ Й ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ ЗА ТЕКСТОВОЮ УМОВОЮ (МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ). РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА

Мета:формувати в учнів уміння додавати й віднімати в межах 20 на основі знань про

попереднє й наступне числа; розв’язувати задачі і приклади вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба

— Знайдіть невідомі числа.

 

— Як називаються числа при відніманні?

— Як знаходили зменшуване; від’ємник; різницю?

2. Робота з математичним віялом

— Збільшити на 1 числа: 11; 16; 12; 15.

— Зменшити на 1 числа: 13; 17; 19; 18.

3. Гра «Істинні — хибні висловлювання»

 Улітку йде сніг.

 Усі птахи літають.

 Одеса — столиця України.

 Дніпро — річка.

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.98)

1. Математичний диктант

Завдання 1

— Знайдіть різницю чисел: 8 і 2; 10 і 7.

— Знайдіть суму чисел: 8 і 2; 4 і 5.

— Від’ємник 4, зменшуване 6. Знайдіть різницю.

— Знайдіть різницю чисел 9 і 2, а потім порівняйте різницю і від’ємник.

2. Самостійна робота

Завдання 2

— Обчисліть значення виразів.

— Підкресліть зменшувані.

Перевірка робіт (за записами на дошці).

— Поставте на полях зошита знак «плюс», якщо всі приклади розв’язані вірно.

— Поставте знак «мінус», якщо є помилки.

— Покажіть зелений кружечок ті учні, хто виконав роботу без помилок.

— Покажіть червоний кружечок ті учні, хто виконав роботу і припустився помилок.

Фізкультхвилинка

3. Робота над задачею. Різницеве порівняння чисел

Завдання 3

Під час аналізу задачі вчитель на дошці записує коротку умову.

— Яка маса капусти? (4 кг)

— Яка маса гарбуза? (7 кг)

— На скільки кілограмів маса капусти менше від маси гарбуза?

— Яку дію використаємо для розв’язування задачі? Чому?

— Запишіть розв’язання в зошити.

7 – 4 = 3 (кг)

— Повідомте відповідь задачі.

4. Завдання з логічним навантаженням

Завдання 4

— Розгляньте малюнок.

— Скільки пар шкарпеток?

— Скільки шкарпеток без пари?

— Скільки всього шкарпеток?

5. Порівняння виразу і числа

Завдання 5

Учні виконують завдання з коментуванням біля дошки.

Пальчикова гімнастика

6. Робота з геометричним матеріалом

 

Діти використовують палички для лічби.

— Побудуйте хатинку за зразком, поданим на дошці.

— Перекладіть дві палички так, щоб хатинка повернулася іншим боком.

7. Завдання з логічним навантаженням

Завдання 6

У сім’ї двоє батьків, двоє синів та дідусь з онуком. Скільки всього чоловіків у цій сім’ї?

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Хто почувався на уроці впевнено, покажіть зелений кружечок.

— Хто почувався не зовсім впевнено, помилявся, але помилки свої зрозумів та виправив, покажіть синій кружечок.

— Хто відчував складності при виконанні завдань, покажіть кружечок червоного кольору.

— Я дуже задоволена, що кружечків зеленого кольору більше, ніж інших.

Урок 93.

Тема. ВПРАВИ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 20. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. СКЛАДАННЯ РІВНОСТЕЙ ЗА МАЛЮНКАМИ І СХЕМАМИ

Мета: формувати в учнів уміння додавати і віднімати в межах 20, розв’язувати задачі

вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба. Робота з математичним віялом

— Зменшити на 5 числа: 15; 10; 8; 6; 9.

— Збільшити на 3 числа: 7; 4; 10; 1; 5.

2. Гра «Вибери приклади з відповіддю 8»

10 – 2 6 + 3 18 – 10 3 + 2 1 + 7 9 – 2 5 + 3

3. Гра «Порівняй не обчислюючи»

 

4. Розв’язування задач (усно)

 Діти пускали у струмочку 12 паперових човників. Один човник віднесло до берега. Скільки човників попливло за струмочком?

 У холодильнику лежав 1 десяток яєць. Мама поклала туди ще 1 десяток яєць. Скільки яєць у холодильнику?

 В одній вазі стояло 12 троянд, а в другій на 1 троянду більше. Скільки троянд стояло в другій вазі?

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.99)

1. Знаходження суми і різниці даних чисел

Завдання 1

Учні розв’язують приклади, а вчитель за кожний правильно розв’язаний приклад виставляє букву. Діти читають утворене слово: «Молодці!».

2. Складання рівностей за малюнками і схемами

Завдання 2

— Обчисліть значення виразів. Запишіть їх у зошити.

— Підкресліть від’ємники.

— Підкресліть перший доданок.

Фізкультхвилинка

3. Самостійна робота

Завдання 3

1 варіант— 1-й рядок;

2 варіант— 2-й рядок.

Перевірка робіт (за записами на дошці).

— Поставте на полях зошита знак «плюс», якщо всі приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак «мінус», якщо є помилки.

— Покажіть зелений кружечок ті учні, хто виконав роботу без помилок.

— Покажіть червоний кружечок ті учні, хто виконав роботу і припустився помилок.

4. Робота над задачею на знаходження невідомого доданка

Завдання 4

— З чого складається задача?

— Складіть задачу за малюнком.

— Поставте питання до задачі.

— Як знайти невідомий доданок?

— Запишіть розв’язування задачі в зошит.

10 – 3 = 7

— Повідомте відповідь задачі.

Пальчикова гімнастика

5. Робота з геометричним матеріалом

Завдання 5

— Скільки відрізків на малюнку?

— Скільки променів на малюнку?

6. Гра «Хто швидше?»

Біля дошки — три команди.

15 – 5 – 3 + 10 – 1 – 6 + 2 – 10 =

10 + 10 – 1 – 9 – 5 + 10 – 1 – 4 =

16 – 6 – 2 + 10 – 1 – 7 + 3 – 10 =

7. Цікава задача

Наталя, Оля та Оленка писали контрольну роботу. Оля здала роботу не останньою, а Наталя — раніше від Олі. У якому порядку дівчата здали роботу? (Наталя, Оля, Оленка)

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?


 

Урок 94.

Тема. МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ НУМЕРАЦІЇ ЧИСЕЛ ДРУГОГО ДЕСЯТКА, НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 20. СКЛАДАННЯ РІВНОСТЕЙ ЗА МАЛЮНКАМИ

Мета: формувати в учнів уміння додавати і віднімати в межах 20, розв’язувати задачі

вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Математичний диктант

Завдання 1 (с. 100)

 Запишіть цифрами числа: дванадцять, чотирнадцять, чотири, вісімна-дцять.






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных