Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Обчислення з коментуванням




36 + 22 81 +15 24 +13 54 + 14 63 + 32 36 + 11

2. Розв’язування задачі

Учні двох класів збирали шишки для уроків трудового навчання. Учні першого класу зібрали 26 шишок, учні другого класу — на 13 шишок більше, ніж учні першого класу. Скільки шишок зібрали учні другого класу?

3. Самостійна робота

На дошці записані рівності і нерівності.

1 варіант. Записати рівності.

2 варіант. Записати нерівності.

Взаємоперевірка.

4. Розв’язування логічного завдання

Троє друзів — Ігор, Андрій і Володимир — мають собак — вівчарку, пуделя і добермана. Ігор живе в одному під’їзді із власником пуделя. Доберман, виходячи ввечері гуляти зі своїм хазяїном, завжди дуже радіє, зустрічаючи Володимира з його собакою, але не полюбляє пуделя і завжди злісно облаює його при зустрічі. У кого з хлопчиків який собака?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Оцініть свою роботу сонечком.


 

Урок 129.

Тема. ВІДНІМАННЯ ОДНОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ОДНУ ДІЮ

Мета: ознайомити учнів з відніманням одноцифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння складати й розв’язувати задачі на одну дію; розвивати мислення, мовлення учнів; прищеплювати бажання допомагати одне одному.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба

На дошці записані числа: 22; 66; 43; 80; 12; 19; 34.

— Розставте числа в порядку зростання.

— Назвіть такі двоцифрові числа, в яких кількість десятків дорівнює кількості одиниць. (22; 66)

— У яких кількість десятків більша, ніж кількість одиниць. (43; 80)

— У яких кількість десятків менша, ніж кількість одиниць. (12; 19; 34)

— Зменшіть на 1 числа 29; 75; 40; 33; 18; 34.

Гра «Естафета»

1-й ряд. 50 – 20 + 10 – 30 + 40 = 50

2-й ряд. 80 – 10 – 20 + 30 – 40 = 40

3-й ряд. 60 – 30 + 10 – 20 + 40 = 60

2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Знайдіть закономірність: 16; 26; 36.

— Яка цифра не змінювалася? Де вона знаходиться? Як називається

цей розряд? Що відбувається з цифрою, яка знаходиться другою справа?

Який це розряд? Продовжіть ряд чисел до 100.

3. Розв’язування задачі

На дереві сиділо декілька птахів. Коли 10 птахів відлетіло, на дереві залишилися 3 птахи. Скільки птахів сиділо на дереві?

— Виділіть умову, питання.

— Що відоме в задачі? (Скільки відлетіло і скільки залишилося.)

— Що невідомо? (Скільки сиділо.)

— Було більше чи менше, ніж залишилося?

— Як отримати більше число?

— Виберіть правильне розв’язання. (10 + 3; 10 – 3)

4. Розв’язування прикладів з коментуванням

1) Розгляньте записи і порівняйте розв’язання.

43 + 55

40 + 50 = 90 43 + 50 = 93

3 + 5 = 8 93 + 5 = 98

90 + 8 = 98

2) Обчисліть.

63 + 32 65 + 30 65 + 3






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных