Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Остання зупинка створення Серця Доброти

Ланчинський ЦДЮТ

ВИХОВНИЙ ЗАХІД

на тему:

« Вчимося бути добрими людьми »

Підготувала:

Керівник гуртків

Якуб'як Н.Ю.

Ланчин

Тема: Вчимося бути добрими людьми.

Мета: Навчальна: формувати уявлення дітей про добро, вчити учнів оцінювати вчинки людей на основі життєвих ситуацій, наслідувати їх позитивні риси;

Розвиваюча:розвивати творчі здібності молодших школярів, прагнення до самовдосконалення;

Виховна:виховувати у дітей віру у силу добра, бажання творити добро, бути милосердними, співчутливими.

Обладнання: Лист професора Будьласки, 7 розрізаних ключів, картки з завданнями, кольорові клейкі папірці у вигляді сердечок.

 

 

Хід заняття

Керівник: Дорогі діти! Сьогодні заняття для вас буде особливим. Особливим тому, що ми поринемо з вами у світ добра, спробуємо поселити в наші сердечка часточку доброти, наповнити наш розум гарними думками про важливість добра в нашому житті. Працювати будемо під девізом:

Віддай людині крихітку себе.

За це душа поповнюється світлом.

- Я принесла вам листа, який щойно доставив листоноша до нашої школи. Прочитаємо?

- Це лист від професора Будьласки.

Дитина розкриває лист і зачитує

Дитина: «Любі діти! Я - професор Будьласка, запрошую вас у подорож до країни Доброти. Шлях у мою країну буде нелегким. Його треба подолати і підтримати один одного. Сподіваюся, ви зможете одержати ключі від країни Доброти (ключі намальовані на цупкому папері і розрізані на 7 частин). На кожній зупинці та станції ви будете отримувати частини ключів, які в кінці зможете скласти у ключ від країни Доброти.. Бажаю успіхів!»

Керівник:

- Чи бажаєте ви помандрувати до цієї країни? (Діти відповідають)

- Отже, вирушаємо у подорож. Щасливої вам дороги!

Звучить фонограма руху поїзда

Гра "Поїзд"

1. Першою зупинкою є «Асоціативний кущ»
Керівник:

- Діти, з чим у вас асоціюється слово «добро»? (Діти називають)

• світло, радість, щастя • краса,щирість,чистота

ДОБРО

•підтримка,подяка,сонечко • співчуття, допомога,милосердя

 

- Яке ж значення слова «добро» за словником?
(Дитина зачитує із «Тематичного словника школяра» тлумачення слова «добро»)

Добро – це гарні і корисні справи, які можна зробити на благо людей.

2. Зупинка «Навчаємось доброти»

Керівник:

- Пограємо в гру. Якщо добра дитина повинна робити те, що я називаю, то ви плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робите.

• Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.
• Допомагати мамі, татові, бабусі, дідусеві.
• Берегти рідну природу та охороняти її.
• Шанувати працю інших людей.
• Галасувати, коли хтось відпочиває.
• Бути вихованою, стриманою людиною.
• Обманювати, сваритися, хвалитися.
• Насміхатися з чужого горя.
• Не слухати батьків.
• Ділитися тим, що в тебе є.
• Ображати інших.
• Красти.
• Захищати слабшого.
• Допомагати друзям у біді.

Керівник:

- Бачу, що ви знаєте, що має робити добра людина. Молодці.(Діти отримують частинку ключа).

3.Зустріч з Феєю доброти.

Діти стають у коло, заплющують очі, простягають перед собою руки. На рахунок: «один, два, три», керівник непомітно кладе в долоні одного з дітей «чарівну паличку» і голосно каже: «Хто сьогодні найдобріший, виходь до нас скоріше!» Дитина, яка отримала «чарівну паличку», виходить у центр кола. Ця дитина стає феєю доброти.

(Якщо це дівчинкафея, якщо хлопчикельф).

Фея доброти або добрий ельф торкається до когось із дітей «чарівною паличкою» та говорить про нього щось приємне та добре. Та дитина, до якої торкнулася фея, повинна сказати що-небудь добре про свого сусіда і так кожен говорить добрі слова наступній по колу дитині. Остання в колі дитина разом із феєю повторює все те добре, що вже діти сказали один одному.

4.А зараз на нашому шляху "Семафор доброти".

Керівник: І тепер залежить тільки від вас, чи дозволить він вам рухатися далі. Червоний колір - забороняю, зелений - дозволяю. У вас на столі лежать сигнальні картки червоного та зеленого кольору. Я зачитаю репліки, а ви повинні сказати: що правильно роблять діти, а що - ні. Якщо правильно - зелений, не правильно - червоний.

1. «Дайте мені хлібину», - звертається хлопчик у магазині до продавця (червона)

2. «Вибачте, будь ласка, я штовхнула вас ненавмисно», - каже дівчина в автобусі (зелена).

3. «Покличте до телефону Марину» (червона).

4. «Я трохи порвала цю книжку, підклейте її самі.» - сказала дівчинка бібліотекарю (червона).

5. «Люба бабуся! Я із задоволенням тобі допоможу» (зелений).

6. Люби ближнього свого, як себе самого.

7. Як хочеш, щоб з тобою чинили люди, так і ти вчиняй з ними.

Керівник. Молодці! Ви добре упоралися із завданням. Семафор показує зелене світло і ми вирушаємо далі.

Звучить фонограма руху поїзда

5. Станція "Королеви Чистоти ".

Керівник: Наступна зупинка "Королеви Чистоти".

Королева Чистоти. Добрий день! Я - Королева Чистоти. Я люблю в усьому порядок, охайність. Цікаво, чи всі ви привчені до порядку, чи знаєте, як тримати свої речі чистими, як себе потрібно поводити?

Далі Королева Чистоти проводить гру "Так чи ні",

- Перед їжею помити рук

- Вранці я не вмиваюся

- Мої черевики завжди брудні

- Вранці швидко прибираю ліжко

- Завжди обгортаю підручники

- Постійно відриваю гудзики

- Завжди забуваю причесатися

- Мій одяг завжди пом’ятий

- Я завжди човгаю ногами

- Постійно чищу зуби

Королева Чистоти. Добре, молодці! Ви гарно слідкуєте за своїми речами.

Керівник:. Шановна Королево, наші діти охайні, старанні, вони самі доглядають за своїм одягом, зачіскою, взуттям.

Звучить фонограма руху поїзда

6.. Станція «Скринька Доброти» і «Знайди відповідність»

Керівник:

- А зараз я пропоную вам поповнити нашу класну «Скриньку Доброти».

- Розкажіть, які добрі справи ви зробили на літніх канікулах? (Діти розповідають).

- Бажаю вам, щоб ці добрі справи дорогоцінними скарбами залишилися у ваших душах та серцях.

Керівник:

- Пропоную попрацювати в парах. (Діти працюють за картками). До слів з лівої колонки відповідно дібрати слова з правої колонки, щоб утворилися можливі фразеологічні звороти, які означатимуть риси поведінки доброї людини.

- Що повинна вміти робити добра людина?

1 пробачити А горе

2 допомогти Б добре слово

3 поділитися В навчання

4 сказати Г розпач

5 пожертвувати Д знедолена людина

6 утішити Е образа

7 розрадити Є радість

Остання зупинка створення Серця Доброти

Керівник:

- У вас на партах лежать паперові рожеві сердечка, які символізують ваші маленькі добрі сердечка. Напишіть коротеньке ессе на сердечках на тему: «Якби я був добрим ангелом світу…». Спробуємо утворити велике Серце Доброти. Прикріпимо на дошці

маленькі сердечка. (Діти прикріплюють на дошці уявні свої сердечка.Керівник допомагає,щоб вийшло велике Серце Доброти).
- Вийшло велике Серце Доброти. І це свідчить про те, що якщо всі люди будуть мати добрі серця, то наша планета буде квітучою. На ній пануватиме мир і добро. Світ врятує тільки добро. Пам’ятайте про це!!!

Твори добро та будь завжди привітна.
Дитино! Ти приходиш для добра.
Любов у серденьку хай сонцем квітне
Збагнути це тобі уже пора.

 

Керівник: Діти, давайте тепер подивимося, чи можна скласти ключа. Так, тепер ви маєте ключ від країни Доброти. Ми можемо відімкнути її для себе. Молодці, діти, ви здолали всі перешкоди, пройшли складний, нелегкий шлях, витримали екзамен Королеви Чистоти і тепер ви жителі цієї країни, це значить, що всі ви отримуєте звання ввічливих, вихованих, добрих, охайних.

Сподіваюсь, що в майбутньому ви залишитеся такими.

 

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Этапы борьбы с акушерским кровотечением, гипотоническое и атоническое кровотечение. | Роль детской художественной литературы в формировании личности и речевом развитии ребенка


Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных