Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Конспект підгрупового заняття на розвиток емоційної сфери у дітей середнього дошкільного віку.




Тема: Переможемо Злорадну

Мета:

• Зниження агресивності, тривожності, розвиток комунікативних якостей, почуття взаємодопомоги.

• Закріплення знань дітей про емоції;

• Тренувати вміння розпізнавати емоційний стан за мімікою;

• Ознайомити дітей зі способами позбавлення від страху;

• Допомагати дітям долати замкненість, агресивність;

• Вчити дітей самостійно створювати на піску різні світи, закріплювати навички хорошої поведінки; формувати позитивні риси характеру, вчити співпрацювати та допомагати один одному;

• Розвивати емоційну сферу, кінестетичну чутливість, творчу уяву, уміння фантазувати, розмірковувати, самостійно робити висновки;

• Виховувати доброзичливе ставлення до інших.

Обладнання: зал оформлений під джунглі.(пальми, дерева, квіти, озера, каміння, тунель, акваріум з замком з піску, гімнастична лава, стаканчики з водою), повітряні кульки.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вступна частина. (5-7хв)

Психолог: Добрий ранок, діти любі!

Чи усе гаразд в нас в групі?

Ви довкола озирніться,

Одне одному всміхніться,

Щоб ніхто не сумував,

З усіма радів і грав!

Психолог: Який у вас сьогодні настрій?

(відповіді дітей)

- Давайте пригадаємо які ми з вами знаємо емоції.

(показ слайдів про емоції)

- Діти, як ви вважаєте, для чого нам потрібен гарний настрій?

Діти: Щоб гратися.

Психолог: А якою повинна бути людина, щоб з нею було приємно спілкуватися?

Діти: Доброю, ласкавою, ніжною.

Психолог: Давайте згадаємо яким у вас буває поганий настрій.

Діти: Сумним, злим, сердитим.

Психолог: А що нам може зіпсувати настрій?

Діти: Хвороби, погана погода, страх, образа.

Психолог: А потрібно боротися з цими поганими якостями?

Діти: Так.

Психолог: А як це потрібно робити?

Діти: Всім разом, тому що разом веселіше, а одному важко.

Психолог: А як можна об’єднатися?

Діти: Взятися за руки, встати поруч.

Психолог: А хочу запропонувати дещо. В мене є чарівний клубочок. Він допоможе нам об’єднатися.

Той, кому він в руки попаде

Добре слово всім нехай назве.

Вправа «Чарівний клубочок»

Мета: формування емпатійності, візуалізації невидимого зв’язку між людьми.

(Діти стають разом у коло, передають одне одному клубочок, по черзі називаючи добре слово і намотуючи ниточку на палець. Утворюється нитяне коло.)

Психолог: Ця ниточка зв’язала нас в одне ціле. Кожен з нас потрібен в

цьому цілому. Подивіться у нас утворився ланцюжок добрих, щирих слів. А чи змінився від них ваш настрій? Наприклад, у мене на серці стало приємно і тепло. А у вас?

Давайте змотаємо наш добрий клубочок і нехай тепер він буде у нас в групі. А якщо комусь стане сумно чи будуть потрібні щирі слова, він може трохи потримати клубочок у руках – і одразу пригадати їх.

Основна частина.(20 – 25 хв.)

- Діти! Але не дивлячись, на те, що ми намагалися один одному говорити тільки добрі слова, виконувати правильні вчинки, є в нашому світі королівство Злості, яким керує чаклунка Злорадна. Саме вона та її помічники намагаються зробити наші серця кам’яними. Вони посилають нам страхи, образи, змореність, поганий настрій, байдужість.

- А ви знаєте яка на вигляд злість? Давайте спробуємо її показати.

МІМІЧНІ ЕТЮДИ.

Психолог: В нашому світі завжди є люди, які здатні перемогти Злорадну, зруйнувати її королівство Злості. Сьогодні це можемо зробити тільки ми і ніхто інший. Дорога до цього королівства непроста. Нам потрібно витримати немало перешкод, але ми будемо один одному допомагати.

Отже закривайте очі. (звучить барабанна дріб)

(Діти відкривають очі, психолог звертає увагу на джунглі)

Психолог: Друзі ми з вами потрапили в королівство Злорадни і нам потрібно дістатися до її замку. Але перш ніж продовжувати шлях потрібно перевірити не приготувала чи вона які не будь неприємні сюрпризи для нас і замаскуватися, щоб Злорадна нас не помітила.

- Як ви вважаєте, в кого нам потрібно перетворитися щоб нас не було помітно?

Діти: В пальму, дерево, тварин, квітку.

Психолог: Давайте спробуємо замаскуватися. (Діти маскуються, а одна дитина відгадує)

ГРЕМИТЬ ГРІМ. (фонограма)

Психолог: Діти над нами зібралися хмари, напевно це чаклунка Злорадна нам їх послала. Вони не прості а клейові.

- Який дощ з них піде?

Діти: З них поллється клей.

Психолог: Пішов похмурий клейовий дощ, і ми всі склеїлись. (діти тримають один одного за руку). Але в нас нема часу чекати, доки клей висохне і ми відклеїмося один від одного. А нам треба поспішати. Що ж нам робити?

Діти: Треба рухатися разом.






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных