ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
Введення нового лексичного матеріалу. – Read and learn the following words and word-combinations.Заняття 38 Тема: Кухня ресторану. . Вид заняття: лекція-семінар Мета: Розвивати навички монологічного, діалогічного та писемного мовлення – переказ тексту «Обід у ресторані», лексичний диктант. На прикладі діалогів, пов’язаних із замовленням в ресторані основних блюд, десерту та напоїв, ознайомити студентів із кухнею, яку пропонує ресторан. Вивчити діалоги, вміти використовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності. Обладнання: дошка, словники, підручники, роздатковий матеріал. Література: л.1 стор.193-201, л.3 стор.49-50, (л.3) стор.72-73 (Unit 9.2-10.1)
Хід заняття: Вступ. Організаційний момент. Повідомлення теми та мети заняття. Введення в іншомовне середовище. Відпрацювання вимови окремих слів: significant, blackcurrant, bustling, spacious, species, spicy, priced, specialized, shortage, immense, sensitive, famous, selfish, short. Dear students! Today we’ll continue speaking about eating out, ordering a meal in the restaurant and booking a table in the restaurant.
2. Повторення домашнього завдання. Listen to the dialogue “Ordering a meal” and answer the questions: a)
Answer the questions after listening to the dialogue above: 1. What do they order to drink? 2. Have they been to the restaurant before? 3. What starters do they order? 4. For what reason does Paul choose his starter? 5. What main courses do they order? 6. What special request does Mary make? 7. What is a choron sauce? 8. What are they going to have to drink with their meal?
b) Лексичний диктант. – Listen to the words and write them down: a) bustling; b) moderately-priced; c) total: d) common: e) flaky; f) immense; g) spiced; h) significant; i) blackcurrant; j) serve food.
Введення нового лексичного матеріалу. – Read and learn the following words and word-combinations. Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|