Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Робота над загадками

Тема. Овочi. Фрукти

Мета: закрiпити слова до зазначеної теми українською мовою; розвивати мовлення, уміння будувати речення українською мовою; ввести поняття «більше», «менше», «стiльки ж»; розвивати увагу, логічне мислення; сприяти аналізу і синтезу, вчити дітей узагальнювати, робити висновки; виховувати господарські якості у дітей.

Хід заняття

І. Мотивація початку заняття.

Діти, сьогодні на занятті, ми познайомимося з українськими назвами овочів та фруктів. Навчимося розпізнавати їх на смак, колір, дізнаємося як їх готувати і споживати.

- Навіщо людям вживати в їжу овочі і фрукти?

- Які вони на смак, за кольором?

- Хто знає, чим вони корисні?

- Що готують з овочів та фруктів?

Ось, сьогодні ми відповімо на ці питання. Але для того, щоб почати роботу нам потрібно повторити правила поведінки майбутнього школярика на занятті.

Вивчення нового матерiалу

— Давайте вiдгадаємо, хто буде допомагати нам сьогоднi на заняттi.

Гостроносий i малий,

Сiрий, тихий i незлий.

Вдень ховається, вночi

Йде шукать собi харчi.

Весь iз тонких голочок,

Як вiн зветься?.. (Iжачок)

— Дiти, а що збирає на свої голки їжачок? (Яблука, грушi, гриби)

— Їжачок бiгає лiсом, полем, а iнколи забiгає на городи та в садки. Ось вiн нам i розповiсть, що росте в саду та на городi.

Робота над загадками

Відгадайте загадки. Подумайте, які слова вам допомогли відгадати загадку.

• Сидить баба на грядках, вся закутана в хустках. (Капуста)

• У темниці виростає
та біленькі зубки має.
Хоч гіркий він і пекучий,
та корисний і цілющий. (Часник)

· На городі молодиця

розплела свої косиці
та й колише в повиточках
золотих зернятрядочки. (Кукурудза)

• Я кругленька, червоненька,

З хвостиком тоненьким,

А на смак гiркенька.

На городi мене рвуть

І до столу подають. (Редиска)

• Червоний Макар по полi скакав,

У салат — солодкий,

А у борщ — гiркий стрибав. (Перець)

- Діти, редска, перець, кукурудза, часник, капуста- це овочі чи фрукти?

2.2.Гра «Що у кошику»

У руці у мене кошик, в ньому знаходяться овочі. Той хто дістає овочі – називає

його колір, смак, форму.

(помідор, огірок, буряк, картопля, цибуля, морква)

2.3.Фізхвилинка

2.4. Гра «Знайди, з’єднай»

Ми пограємо в гру, де потрібно знайти першу букву, на яку починається назва фрукта і відповідний малюнок. Таким чином познайомимося з українськими назвами фруктів. (Слива, абрикос, банан, персик, лимон)

2.5. Гра «Обведи по контуру»

А тепер наш iжачок завiтав у садок. Там він побачив яблуко та грушу.

Фрукти кориснi усiм —

І дорослим, i малим.

Файнi будуть щоки

Вiд фруктових сокiв.

- Обведіть їх по контуру, а той, який вам подобається найбільше – заштрихуйте.

2.6. Фiзкультхвилинка «В саду чи на городi»

Ми з вами засвоїли, що фрукти ростуть у саду, а овочі в огороді. Зараз відпочинемо.

(«сад» — руки вгору, «город» — руки в сторони). Я називаю фрукти, ви руки піднімаєте вгору, овочi – руки в сторони, будь які інші предмети стрибаєте.

3.Закріплення вивченого матеріалу

3.1. Гра «Що змінилось, порахуй?!»

- Подивіться на дошку, у мене є кошик із овочами і фруктове дерево.

Порахувати фрукти, овочi.

Поняття «більше», «менше», «стiльки ж».

- Заплющить оченята, подивіться, що змінилось? (Порівнюють, рахують овочі та фрукти, яких не стало)

3.2.Гра «Компот і борщ»

У вас у кожного є малюнки, давайте перевіримо, як ми засвоїли значення овочів та фруктів для людини, та їх використання у їжі. Спробуємо приготувати борщ та зварити компот.

Пiдсумок заняття

- Навіщо людям вживати в їжу овочі і фрукти?

- Які вони на смак, за кольором?

- Хто знає, чим вони корисні?

- Що готують з овочів та фруктів?

4.1.Гра «Що зайве?»

4.2.Цікаві завдання для кмітливих малят (за бажанням дітей)

Ви добре працювали на занятті, їжачок вам дарує свої яблучка, груши, сливи, для того, щоб ви вживали їх у їжу, були здоровими, веселими, сильними і ніколи не хворіли.

 

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Вокальное искусство (соло) | Объем грунта по ручной доработке (подчистки) траншеи


Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных