ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
уроку виробничого навчанняПлан Дата проведення: Тема уроку: Відбілювання лози Об'єкт роботи: вербова лоза. Мета: навчальна – ознайомлення з характером і змістом передбачуваних робіт, правилами відбілювання та обробки вербових лозин та стрічок. Виховна: виховувати бережливе ставлення до матеріалів та інструментів, почуття відповідальності та вміння раціонально використовувати сили та час. Розвиваюча: розвивати просторове і технічне мислення, навички та вміння обробки лозин, пізнавальний інтерес до виробничої діяльності. Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: жамки, ніж кошиковий, горбач, садовий ніж, ніж серповидний, колунки, шоф, Б.М. Тимків, К.М. Кавас “Виготовлення художніх виробів з дерева”, 4.11, Львів 1996р., А.Ф.Стеченко “Виготовлення плетених виробів”, Київ 1991 р. Тип уроку: урок вивчення трудових прийомів та операцій.
Хід уроку I. Організаційна частина: 1) Перевірка наявності учнів. 2) Перевірка готовності учнів до уроку. II. Вступний інструктаж: 1) Оголошення теми і навчальної мети уроку: Відбілювання вербової лози. 2) Повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання): а) Заготівля вербової лози? б) Відбір вербової лощи? в) Варіння вербової лози? 3) Вивчення нового матеріалу:
Відбілювання застосовують для усунення дефектів на зовнішній стороні прутів. На даний момент застосовують два основних способи відбілювання вербової лози: на основі проварювання в розчинах на основі перекисю водню або хлорного вапна. Процес відбілювання передбачає:
Для відбілювання використовують металеві ванни з підігрівом води, скляний або емальований посуд. В умовах індивідуального чи кооперативного виробництва застосовують підручні ємності з урахуванням об’єму лози. Перший спосіб: В 1 л води вводять 75 г 30%-ого розчину перекисю водню. Потім додають силікат натрію (рідке скло) ГОСТ 13078-81 із розрахунку 15 см3 на 1 л приготованого розчину і ретельно перемішують. Температура повітря в приміщенні для відбілювання повинна складати 18-20 0С, вологість – 60-65%, початкова температура 18-20 0С, pH- 10...10,5. 1л = 10 дм3 = 100 см3; 15 см3 = 0.15 л = 150 мл = 150 грам pH, Водневий показник — величина, що показує міру активності іонів водню (Н+) в розчині, тобто ступінь кислотності або лужності цього розчину. Для розведених розчинів можна користуватись терміном «концентрація» замість «активність» у цьому визначенні. pH нейтрального розчину становить 7, розчини із більшим значенням водневого показника є лужними, із меншими — кислими. В розчин занурюють прути і підігрівають до температури 60-70 0С. Тривалість відбілювання складає 1,5-2 год.. Якість відбілювання перевіряють візуально. Після відбілювання прути промивають в гарячій воді (60-70 0С) протягом 10-15 хв., або під душем 15-20 хв. Прути повинні бути ретельно промиті і мати рівномірний білий колір. Розхід розчину 140 г / кг. В одному приготованому розчині можна приготувати три партії прутів. Другий спосіб: Готують 10-15% розчин хлорного вапна, для цього 100-150 г хлорного вапна розвести в 850-900 г води. Суміш перемішують протягом 2-3 хв. Допускається осадок вапна. Початкова температура розчину – 18-20 0С, температура повітря в приміщенні - 18-20 0С, вологість повітря 60-65 %. Після загрузки прутів розчин підігрівають до температури 30-40 0С і витримують протягом 4-6 годин. Якість відбілювання визначають візуально. Після відбілювання прути промивають в гарячій воді (60-70 0С) протягом 10-15 хв., або під душем 15-20 хв. Розхід розчину 570 г на 1 кг прутів. При відбілюванні вербових прутів слід дотримуватись правил безпеки: - на робочих місцях де проводять відбілювання та промивання повинні бути витяжні вентиляції; - робочі розчини готують в резинових рукавицях, фартусі та окулярах; III. Самостійна робота учнів і біжучий інструктаж: a. обхід робочих місць з метою перевірити: а) чи всі учні можуть самостійно приступити до роботи; б) додержання учнями правил безпеки праці; в) організацію учнями своїх робочих місць; b. індивідуальні і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях. IV. Заключний інструктаж: 1. Підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети. 2. Аналіз роботи окремих учнів. 3. Аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, операцій, їх причини і шляхи попередження. 4. Оголошення і мотивація оцінок учнів. 5. Домашнє завдання. 6. Прибирання робочих місць і майстерні.
Майстер в \ н.:
Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|