Вправа «Мозковий штурм».
Конспект уроку
на тему
«Подорож до моря»
4 клас
Підготувала:
студентка групи ПО-31
Палац Юлія
Тернопіль 2014
Тема. Морський пейзаж. Колір води. Художньо – творче завдання «Подорож до моря».
Мета:
1) дидактична: ознайомитись з мистецтвознавчими термінами пейзаж – марина, художник – мариніст; знати назви 1 – 2 пейзажних творів та їх авторів; формувати вміння передавати стан та колір води за допомогою відтінків складного кольору;
2) розвивальна: розвивати спостережливість,творчу уяву, передавати стан природи, враження від спостережень навколишнього світу, удосконалювати зорову пам’ять, образне мислення, фантазію;
3) виховна: виховувати самостійність в роботі, бажання створити прекрасне навколо себе.
Обладнання:
1) для вчителя: репродукції картин І. Айвазовського, зразок виробу;
2) для учня: альбом для малювання, фарби, простий олівець, пензлі, палітра.
Хід уроку
Сьогодні у нас незвичайний урок
У світ малювання ми зробимо крок.
Із творчістю ми зустрічались не раз,
І знову вона завітає до нас.
Вправа «Мозковий штурм».
- Жанр образотворчого мистецтва, що зображує краєвиди – це………
(пейзаж)
- Що зображають у пейзажних творах?
- Назвіть основні та похідні кольори.(Основні – червоний, жовтий, синій; похідні – зелений, фіолетовий, оранжевий).
- Як отримати похідні кольори з основних? (Шляхом змішування фарб).
- Тему сьогоднішнього уроку ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте ребус.
2. Прослуховування грамзапису «Шум моря».
- Діти закрийте очі, уявіть, що ви на морському узбережжі.
- Розкажіть про свої враження.(Діти діляться своїми враженнями).
3. Інтерактивна вправа «Магніт».
- Подивіться на дошку на ній записане слово море. Вам потрібно написати, які слова притягує до себе це поняття. (Діти добирають слова та записують їх на дошці).
4. Інтерактивна вправа «За і проти».
- Діти, зараз ми виконаємо вправу «За і проти».
- Для цього ви поділитися на дві групи. Перша група буде писати на карточках переваги моря, тобто «За», а друга - недоліки, тобто «Проти» (Діти обґрунтовують свою позицію, наводять аргументи, підбивають підсумки).
За
Можна відпочивати влітку
Я люблю плавати
Мені подобається кататися на пароплаві
У морі багато риби
Проти
Високі хвилі
Під час шторму можуть затонути кораблі
Можна отримати сонячні опіки.
- Я бачу, що ви багато знаєте про море, що море подарувало вам стільки приємних вражень та спогадів.
- Діти, а що таке море?
- Так, море це частина океану, яка заходить у сушу.
- А для того, щоб ви дізналися, які моря розташовані на території України ви повинні розшифрувати їх назви. (Діти розшифровують назви морів, та показують їх на фізичній карті Україні)

- Зараз ми здійснимо подорож до картинної галереї І. К. Айвазовського.
- Закрийте очі та положіть голови на свої парти.(Під час цього вчитель виставляє першу картину Айвазовського і так по-черзі кожну картину.)
(Обговорення картин)
- Перед вами репродукції картин Івана Костянтиновича Айвазовського.
- В історію мистецтва він увійшов, як видатний мариніст, тобто художник, що малює морські пейзажі - марини. Художник неперевершено передавав прозору товщу води, гойдання хвиль, штормову піняву, світлі сонячні промені, що пробиваються крізь товщу води.
- Назви яких картин ви запам’ятали?
- Марина – картина, на якій зображено морський пейзаж.
- Мариніст– художник, який пише морські пейзажі.
5. Фізкультхвилинка (під музику)
«На морі»
Хвилі бавляться та б'ються, Роблять хвильові рухи руками
Наче неслухи-хлоп'ята. перед собою, зліва направо і на впаки.
I стрибають, і сміються:
Вітер їм лоскоче п'яти. Стрибають.
Вгору, вниз і знову вгору Руки вниз — вгору, очима
Підганяє дужий вітер. слідкують за рухами.
Розгойдав він ціле море — Розводять руки в сторони,
Як же хвилям не радіти! усміхаються.
- Тож сьогодні ви будете маленькими мариністами та малюватимете море.
- Наше завдання – перетворити білий аркуш паперу на море.
- Перша група буде малювати бурхливе море, а друга спокійне (тихе).
- Позначте тонкою прозорою лінією лінію горизонту.
- Спочатку на аркуш паперу нанесіть хвилі. Потім намалюйте кораблики.
- Розмістить їх так, щоб менший знаходився вище, а більший – нижче.
- Оживіть малюнок кольором. (Морські глибини – синім кольором, хвилі – білою фарбою, сонце жовтою, а кораблики – різними фарбами).
6. Виставка дитячих робіт «Вернісаж».
- Давайте влаштуємо виставку ваших робіт і після цього ви оціните кожен свою роботу.
7. Вправа «Саморефлексія»
(Декілька учнів доводять, що вони знають, вміють, цінують (на основі даного уроку).
- А зараз ви повинні сказати, що ви знаєте, вмієте та цінуєте за ось такою схемою:
Я, (учень, учениця)
про моря, які розташовані на території України
Знаю як отримати похідні кольори з основних
про художника-мариніста І. К. Айвазовського
змішувати фарби на палітрі
Вмію малювати морський пейзаж
розташовувати предмети на папері
твори мистецтва
Ціную нові знання
природу рідного краю
Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|