Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






оқытуға қойылатын талаптар жүйесі .




Оқытудағы өзара байланыс проблемасы, тәрбие мен даму мына зерттеуге жатады: фундаментальды.

Оқытуды ұйымдастырудың негізгі формасы: сабақ

Оқытудың көрнекілік принципі: көрнекі материалдарды демонстрациялау мен көрсету.

Оқытудың көрнекілік принципі: көрнекі материалдарды демонстрациялау мен көрсетуді болжайды.

Оқытудың мақсаты мен мазмұнына жету тәсілі: әдіс.

Оқытудың бірізділік, жүйелілік принципі: бұрын оқытылған мен жаңа білімді байланыстыруды талап етеді.

Оқытудың бірізділік, жүйелілік принципі: жаңа білімді бұрын игерген біліммен байланыстыруды талап етеді.

Оқытудың дамытушылық әсерін күшейтуге үлес

Оқытудың дамытушылық функциясы :оқушылардың ақыл-ой, еріктік, дәлелдік және басқа сфераларын дамытады.

Оқытудың класс-сабақ жүйесі – бұл: оқытуды ұйымдастыру формасы.

Оқытудың мәні: педагогикалық басшылықтың оқушылардың жеке пікірімен, өз беттілігімен, белсенділігімен саналы түрде сәйкес келуі.

Оқытудың негізгі функцияларының бірі: дамытушылық.

Оқытудың практикалық әдістері: тәжірибелер, жаттығулар, оқу-өндірістік жұмыстар.

Оқытудың тәсілі: оқыту әдісінің құрамды бөлігі немесе жеке жағы.

Оқытудың әдіс – айласы: Жеңілден – қиынға

Оқытудың білім беру функциясы: ғылыми білім,іскерлік, дағдыны игертуді көздейді.

Оқытудың қолжетерлік принципі: өтілетін материалдың мазмұны оқушылардың мүмкіндіктеріне сәйкес келуін талап етеді.

Оқытудың, саналылық, белсенділік және өз беттілік принциптері болжайды: оқытуда сабақтың мақсаты мен міндетіне жауапкершілікті сезіну.

Оқытушының қызметі: сабақ беру процесі.

Оқытушының іс-әрекеті: сабақ беру.

Орта ғасырдағы медресе мен мешіттердегі негізгі оқыту әдістері: жаттау

Орталық Европада ашылған алғашқы университет: оксфорт университеті

Орыс мұғалімдерінің ұстазы деп кімді атады? К.Д. Ушинский

Осы пән бойынша ілімдік білімді игергенінін көрсететін адамның рухани қорының жиынтығы. білім.

Отбасы тәрбиесі қандай жүйеге кіреді? әлеуметтік педагогика

Отбасы тәрбиесінің мазмұнына не құрайды? дене, адамгершілік, интеллектуалдық, эстетикалық, еңбектік

Отбасы тәрбиесінің міндеттері: баланың денсаулығын сақтау, әлеуметтенуге көмектесу, эмоциональды- әлеуметтік қатынастарды қалыптастыру, еңбекке баулу.

Отбасының қызметіне жатпайды: кәсіпке оқытушылық..

ӨӨӨӨӨӨӨӨӨӨӨӨ

Өз бетімен білім алу -бұл: тұлғаның нақты бір мақсатқа жетуге, өзінің танымдық қызығушылығын, кәсіптік сапасын арттыруға бағытталған танымдық іс-әрекеті.

Өз бетімен білім алу дегеніміз: Тұлғаның өзін-өзі дамытуы үшін атадан қалған іс-тәжірибелерді меңгеру барысында іштей реттеліне алу жүйесі

Өзін-өзі тәрбиелеу – бұл: адамның алдыға қойған мақсатына, идеалына, сеніміне сәйкес тұлғалық өзгерістерге бағытталған саналы әрекеті.

Өскелең ұрпаққа білім мен тәртіп формасын беру: тәрбиенің мақсаты.

ПППППППППППП

Педагог іс-әрекетінің негізгі функциясы: ұйымдастыру

Педагогика ғылымының жүйесі: мектептану, жалпы педагогика, жас аралық педагогикасы, жеке әдістемелер.

Педагогика тарихында алғаш көрнекілік принципін ашқан: Я.А. Коменский

Педагогика мен психологияның жаңа жетістіктерінің негізінде педагогикалық процесті ұйымдастыру мына қағиданы ұсынады: ғылымилылық.

Педагогика мына ғылымға жатады: адам жайлы

Педагогика пәні болып........саналады. педагогикалық процесс

Педагогика ғылымына «педагогикалық процесс» терминін ендірген: К.Д. Ушинский

Педагогика ғылымының әдіснамасы – ол: ғылыми зерттеуде теорияны құру жайлы ілім.

Педагогика ғылымының алдына қойылған міндеттер: тәрбие заңдарын білу, педагог-практиктерді оқу-тәрбие процесін ұйымдастырудың ғылыми негіздерімен қаруландыру.

Педагогика ғылымына қойылатын міндеттер; педагогтарды оқу-тәрбие процесін тану теориясымен қаруландыру, тәрбие заңдылықтарын үйрету;

Педагогика: тәрбие жайлы ғылым.

Педагогикада тәрбие принциптері деп есептеледі: тәрбие ережелерінің жиынтығы

Педагогикалық процесс компоненті: мақсат.

Педагогикалық бағалау әдісі төмендегідей ерекшеленеді: ашық және жабық бағалау.

Педагогикалық зерттеу әдістері....... бағытталған: шындықты тануға.

Педагогикалық зерттеу әдістері –ол: педагогикалық құбылыстарды зерттеу тәсілдері.

Педагогикалық процесті психологияның, педагогиканың, оқыту әдістерінің жаңа жетістіктері негізінде ұйымдастыруды мына принцип болжайды: ғылымилылық.

Педагогикалық технология: жүйе, тәсіл,жол және тәрбиенің міндетін шешуді қамтамасыз ететін педагогика ғылымындағы бағыт.

Педагогикалық технологияларға кіретін,оқыту процесін басқару мен ұйымдастырудың тиімділігі негізінде құрылған жүйелер: проблемалық оқыту.

Педагогикалық басқару стильдері: авторитарлы, демократиялық, либералды;

Педагогикалық басшылықтағы авторитарлы тәсіл – бұл: жеке дара басшылық, кез келген ұсыныс, пікірді жоққа шығару

Педагогикалық басшылықтағы демократиялық тәсіл: оқушылар тапсырмалар мен жұмыс барысын талқылауға белсенді қатысады.

Педагогикалық басшылықтағы либералдық тәсіл: ұжымдағы ретсіздік, әркім өз білгенін істейді.

Педагогикалық қарым-қатынас дегеніміз: педагог пен тәрбиеленушінің өзара әрекеттестік негізінде тұлғаны тану және тәрбиелеу;

Педагогикалық процесс - жүйеге қатысты: адам-адам

Педагогикалық процесс мына жүйеге қатысты: адам-адам

Педагогикалық процестің негізгі кезеңдері: дайындық, негізгі, қорытынды.

Педагогикалық процестің компоненттері: мақсат, мазмұн, іс-әрекет, нәтижt

Педагогикалық шеберлік компоненті: педагогикалық техника

Педагогикалық шеберліктің компоненті: педагогикалық техника;

Педагогикалық іс-әрекет обьектісі: педагогикалық процесс.

Педагогикалық эмпатия дегеніміз: адамның эмоциалдық жағдайына түсіністікпен қарау;

Педагогиканың ғылыми негізін салушы: Я.А.Комениский.

Педагогиканың негізгі категориялары: тәрбие,білім беру,оқыту.

Педагогиканың ғылым ретінде әдістемелік негізі болып....саналады. философия.

Педагогиканың дамуын ғылым ретінде анықтаған: адамды өмірге даярлаудағы нақты қажеттілік.

Педагогиканың обьектісі – ол: педагогикалық процесс.

Педагогиканың негізгі салалары: жалпы педагогика, педагогика тарихы, этнопедагогика;

Педагогиканың негізгі түсініктеріне жатады: тәрбиелеу, оқыту, білім беру, дамыту

Педагогиканың функцияларын белгілеңіздер: аналитикалық (талдау)

Педагогтың кәсіби қасиеттері: шыдамдылық пен ұстамдылық.

Педагогтың оқыту мақсатын іске асырудағы негізгі әрекеті: сабақ беру.

Процестерде еңбекке дейінгі, еңбектің, еңбектен кейінгі кезеңдерге бөлінеді: тәрбиелеу

РРРРРРРРРРРРР

Репродуктивті әдістің негізгі бағыты: оқу процесінің логикасын сақтау

СССССССССССС

Сабақ жоспарын, мұғалім қандай жоспардың негізінде құрады? календарлық.

Сабақтағы оқушылардың таным әрекеттерінің белсенді формасы: топтық.

Сабақтың типі мен құрылымын қай белгі бойынша анықтауға болады? дидактикалық мақсатқа.

Спорттық –көпшілік мектептен тыс жұмыс формалары: лекция, диспуттар

Сынып жетекшісінің ата-аналармен жүргізетін жұмыстарының жеке формасына жататын шара: жеке әңгіме.

Сынып жетекшісі құрастырады: тәрбие жұмысының жоспарын.

Сынып жетекшісін тағайындайды: директор.

Сынып жетекшісі оқушыларымен сынып сағатын өткізуді жоспарлайды, ең алдымен нені анықтау керек? міндеттерді

Сынып жетекшісінің оқушыларды зерттеу әдістері: күнделікті бақылау, жеке және топтық әңгіме жүргізу.

Сынып жетекшісінің оқушыларды зерттеу әдісі: бақылау, жеке және топпен әңгімелесу;

ТТТТТТТТТТТТ

Танымдық әрекет дегеніміз не? сезімдік қабылдау, теориялық ойлау және практикалық іс-әрекеттің бірлігі.

тап – таза болады – деп қай педагог ғалым айтқан: Д.Локк

Тәжірибелік іскерлік пен дағдының ғылыми білім жүйесі: білім мазмұны.

Тәрбие - ол: жеке тұлғаның дамуы мен қалыптасуының

Тәрбие - ол: жеке тұлғаның дамуы мен қалыптасуының мақсатқа бағытталған процес і

Тәрбие мақсаты: тұлғаны жан-жақты және үйлесімді дамыту.

Тәрбие процесінің қозғаушы күші: тұлға дамуында пайда болатын қарама-қайшылықтар.

Тәрбие процесінің қозғаушы күші: тұлға дамуында пайда болатын қарама-қайшылықтар.

Тәрбие функциясы...... қалыптастырады: дүниеге көзқарасты.

Тәрбие әдістері дегеніміз: тұлғаның сапалық қасиеттерін қалыптастыру мақсатында әсер етудің тәсілдері

Тәрбие әдістері дегеніміз: тұлғаның сапалық қасиеттерін қалыптастыру мақсатында әсер етудің тәсілдері

Тәрбие әдістері: Педагог пен оқушылардың тәрбие міндеттерін шешу мақсатындағы өзара байланысты әрекет амалдары.

Тәрбие әдістерінің жүйесі: тұлғаның санасын қалыптастыру, іс-әрекетін ұйымдастыру, тұлғаның қоғамдық тәртіп тәжірибесін қалыптастыру, бақылау, өзін-өзі бақылау және өзін-өзі бағалау әдістері.

Тәрбие жұмысының түрлерін көрсетіңіз: сынып сағаты

Тәрбие процесі қайдан көрінеді? Тәрбиеленуші мен тәрбиешінің рухани өмірлерінің бірлігінде

Тәрбие процесінің бағыттары: экологиялық, құқықтық, экономикалық.

Тәрбие процесінің мақсаты: адамның мәдени құндылықтарын тәрбиелеу.

Тәрбие процесінің принциптері: тәрбие процесін ұйымдастыру мазмұнына, әдіс-тәсілдеріне қойылатын негізгі талаптар.

Тәрбие процесінің заңдылығын көрсетіңіз: әрекеттерді ұйымдастыру мен оған қойылған мақсаттардың бір-біріне үйлесуі.

Тәрбие процесінің қозғаушы күштері: жаңа пайда болған қажеттіліктер мен оны қанағаттандыру мүмкіндіктерінің арасындағы қарама-қайшылық.

Тәрбие процесінің мазмұнына төмендегі кіреді: адамгершілік, экологиялық, эстетикалық т.б. тәрбиелер.

Тәрбие процсінің жетістігін кім анықтайды? оқушы мен оқытушы сенімділігімен

Тәрбие тәсілі: тәрбие әдістерінің бір бөлігі.

Тәрбиеде ата-аналардың жіберетін негізгі қателіктері: тәрбиелік іс-әрекеттің жүйесіздігі, балалармен қарым-қатынас жасауға уақыт таппау.

Тәрбиелей отырып оқыту терминін енгізген кім? И.Ф.Гербарт.

Тәрбиелеу жұмысы қызметінің бірінші тобы құралады: Тәрбиелеу әрекеттерінің бағдарламалануы

Тәрбиелеу теориясы мен әдістемесінің дамуында қай идея маңызды рөл атқарды? сыныптан тыс

Тәрбиелеуде өзара байланысты екі процесс бар: Оқу мен тәрбилеу

Тәрбиелік функция қалыптастырады: өмірге көзқарасты.

Тәрбиені өмірмен және еңбекпен байланыстыру принципін жүзеге асырудың ережелері қандай? сыныптан тыс тәрбие жұмысы сабақтарында принцип талаптарын жүзее асыру бағдарламасы болуы қажет.

Тәрбиенің мақсатын анықтауға ықпал жасайтын жалпы факторлар: ата-аналар талабы

Тәрбиенің шығуы жайлы қай тұрғыдан қарау дұрыс, белгілеңіздер? биологиялық

Төмендегі әңгімелердің қайсысы ғылыми-педагогикалық зерттеу әдістеріне жатады: оқу пәндеріне деген оқушылардың қызығушылығын ынталандыруға мүмкіндік беретін әңгіме

Төмендегілердің қайсысы тәрбие әдісіне жатады: тәрбиелік жағдайлар тудыру.

Төмеңдегі еңбектердің қайсысында автор ең алғаш жалпы білімнің ұйымдастырылуы, принциптері, әдістері,оқу мазмұны туралы сөз етеді: Я.А. Коменский «Ұлы дидактика»

Тұлға дегеніміз: өзін-өзі тануға және өзін-өзі дамытуға қабілетті әлеуметтік қатынас жемісі.

Тұлға дамуы дегеніміз: тұлғаның қасиеттері мен сапаларының сан және сапалық жағынан өзгеріске ұшырау процесі.

Тұлға түсінігінің мәні: адамның қоғамдағы мәні.

Тұлға: адам тұтас, қайталанбас тектің өкілі ретінде

Тұлға ұғымына: биологиялық қасиеттермен қатар, әлеуметтік қасиеттер мен сапалар да кіреді.

Тұлғаны дамытудағы ұжымның рөлі туралы қай көзқарас дұрыс деп ойлайсыз? ұжым тұлғаның қалыптасуына ерекше ықпал етеді, ұжымда достық, жолдастық, өзара көмек сияқты қоғамдық құндылықтар дамиды.

Тұлғаның адамгершілік сапалары: Патриотизм, гуманизм, ұжымшылдық, интерноциализм.

Тұлғаның жан-жақты үйлесімді дамуы: тәрбие мақсаты

Тұлғаның рухани және дене күшінің қалыптасу процесі: білім беру

Тұлғаның санасын қалыптастыру әдістерін көрсетіңіз: әңгіме

Тұлғаның санасын қалыптастыру әдісі: лекция, әңгіме, пікірталас.

Тұтас педагогикалық процесс ілімін құрған кім? Н.Д.Хмель.

Тұтас педагогикалық процесс теориясының негізін салушы: Н.Д. Хмель.

ҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰ

Ұжым өмірін, оның псхологиялық климатын интегративті сипатта игеруші тұтас әлеуметтік организм: тәрбиеленуші жүйе.

Ұжымдық құбылыстарды зертеу әдістері: әңгіме, анкета жүргізу, тестілеу

Ұжымның негізгі белгілері: ұжым мүшелерінің ортақ мақсаты мен әлеуметтік мәнді әрекетінің болуы.

Ұжымның тәрбиелік функциясы: ұйымдастыру, адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру, түрткі болу.

ұйымдастыруда мына принцип көзделеді - ол: ғылымилылық.

 

ҮҮҮҮҮҮҮҮҮҮҮҮҮҮҮ

Үйрету механизмін түсіндіруге тырысқан, неғұрлым көп тараған оқыту тұжырымдамасы: бихевиоризм және прагматизм.

Үйрету механизмін түсіндіруге әрекеттенуде,неғұрлым көп тараған оқыту концепциясы: “жаңалық ашу арқылы”.

ХХХХХХХХХХХХ

Халық өмірімен білім беру мазмұнын байланыстырып, баланың психологиясын терең түсіну негізінде бастапқы оқыту теориясын құрған педагог: Я.А.Коменский

 

ІІІІІІІІІІІІІІІ

Ілімдік тұрғыдан игергенін көрсететін адамның пікір жиынтығы: білім.

Іс-әрекет пен мінез-құлықты ынталандыру әдістері: жарыс, мадақтау.

ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭ

Экологиялық тәрбиенің негізгі міндеттері: қоршаған ортаны қорғау.

Эстетикалық тәрбие – бұл: тұлғаның табиғат, қоғам, тұрмыстағы әсемдікті, көркем шығармадағықұндылықтарды қабылдау, бағалау мүмкіндігі, құндылықтарды жасау әрекеті.

Эстетикалық тәрбие дегеніміз не? Ол алдына қандай міндеттерді қояды? эстетикалық идеаларды дамыту және эстетикалық құндылықтарға бейімдеу;

Эстетикалық тәрбие жүйесін ұйымдастырудың негізінде жататын принциптер: эстетикалық тәрбие мен көркемдік тәрбие берудің жалпы бірлігі

Этикалық әңгімелерге қойылатын талаптар: проблемасы, тақырыбы, жоспары болуы керек.

 

ЮЮЮЮЮЮЮЮ

Ю.К.Бабанский ұсынған оқу-танымдық іс-әрекетті ұйымдастыру және іске асыру әдістері: сөздік әдістер, көрнекілік әдістер, практикалық әдістер.

 

ЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

Я.А. Коменскийдің “ Ұлы дидактика” кітабы қай жылы жарық көрді? 1632

Я.А. Коменскийдің “Дидактиканы дұрыс құру маңызды” деген тұжырымдамасына не кірмейді? жанұя үшін


 






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных