ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
ЗАВДАННЯ НА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Розрахувати основні показники поточного плану діяльності підприємства на перший квартал планового року (цифри умовні) Таб 1.1. вихідні данні (Z-остання цифра залікової книжки; Х-передостання)
Розділ 1. Планування збуту і виробництва продукції. На підставі прогнозу збуту на І-й квартал року, даних про залишки готової продукції та середній строк зберігання виробу на складі скласти план збуту та виробничу програму (ВП) та розрахувати наступні показники. 1.1. Виручку від реалізації продукції без ПДВ. 1.2. Суму ПДВ. 1.3. Виручку від реалізації з ПДВ. 1.4. ВП. 1.5. Обсяг товарної продукції. Розділ 2. Планування забезпеченості ВП потужністю. Розрахувати: 2.1. Трудомісткість ВП. 2.2. Ефективний фонд часу одного верстата та груп устаткування. 2.3. Пропускну спроможність устаткування.2. 4. Коефіцієнти завантаження по групам устаткування та в цілому по цеху. 2.5. При необхідності внести пропозиції щодо усунення «вузьких місць». Та розрахувати нову пропускну спроможність і Кзав. 2.6 Коефіцієнті режимної і реальної змінності. Розділ 3. План по праці і заробітній платі. Визначити: 3.1. Номінальний фонд робочого часу одного виробника. 3.2. Баланс робочого часу робітника з урахуванням даних (див. Табл 1.2). 3.3. Кількість робітників на нормованих роботах. 3.4. Кількість ремонтників. 3. 5. Кількість прибиральниць. 3.6. Загальну кількість працівників в І кв. за даними табл. 10. 3.7. Виробіток одного працівника 3.8. ФЗП персоналу Таблиця 1.2 Баланс робочого часу 1 середньооблікового робітника на плановий рік
Таблиця 1.3 Розрахунок ФЗП керівників, фахівців, службовців
Розділ 4. Планування собівартості продукції. Визначити: 4.1. Витрати на матеріали. 4..2. Витрати на паливо та електроенергію на технологічні потреби. 4.3. Загальновиробничі витрати. 4.4. Адміністративні витрати. 4.5. Видатки на збут.ї 4.6. Загальні витрати. Розділ 5. Планування прибутку підприємства 5.1. Змінні витрати 5.2. Маржинальний прибуток. 5.3. Чистий прибуток
ЧАСТИНА 2. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛУ ПІДПРЄМСТВА Планування збуту та виробництва продукції
В умовах ринкової економіки зростає мотивація керівництва підприємств формуватия завдання, і ставити останні перед підприємствами та їхніми підрозділами, виходячи, насамперед, не з існуючих можливостей (наявність відповідних основних фондів, робочої сили, що за професійною структурою та кваліфікаційним рівнем відповідає потребам виробництва, існування відповідних технологій та ін.), а з потреб споживачів продукції або послуг. Тому планування збуту та виробничої програми в сучасних умовах господарювання базується саме на маркетінговому підході. У курсовій роботі приймаємо, що попит на продукцію підрозділу формується в основному за рахунок потреб у запчастинах для запланованих ремонтів рухомого складу. Крім того, його формують наявні договорні забов’язання між підрозділом і сторонніми підприємствами й іншими струкрурними підрозділами, а також залишки готової продукції на кінець і початок планового періоду. Таким чином, усі фактори формування попиту достатньо передбачувані, що спрощує процес планування обсягів виробництва та свідчить про так званий «передбачуваний попит». Під час виконання цього розділу курсової роботи необхідно визначити наступні показники: 1) обсяг збуту в натуральних одиницях вимірювання; 2) виручку від реалізації продукції без урахування податку на додану вартість (ПДВ); 3) суму ПДВ; 4) виручку від реалізації з ПДВ; 5) виробничу програму із виготовлення запасних частин в натуральних одиницях вимірювання. 6) виробничу програму із виготовлення запасних частин у вартісних одиницях вимірювання (у курсовій роботі приймаємо, що вона співпадає з товарною продукцією). Планується, що за перший квартал рухомий склад депо міста здійснить відповідний натуральний пробіг. У межах одного міжремонтного циклу тролейбус проходить один капітальний ремонт, два середні ремонти та дванадцять технічних оглядів № 2. Під час одного міжремонтного циклу (від проведеного капітального ремонту до виникнення необхідності у проведенні наступного капітального ремонту) в середньому потреба у запчастинах за видами (НЗЧі) складає: «А» = 149 од.; «В» = 95 од. Згідно з існуючими договорами необхідно передати стороннім організаціям наступну кількість запчастин (ЗЧб) у межах бартерних операцій «А» = 130 од.; «В» = 110 од. На початок року в підрозділі депо наявні запаси запчастин (ЗГПп) в кількості «А» = 290 од.; «В» = 150 од. На початок наступного після планового кварталу в підрозділі необхідно забезпечити для нормальної подальшої діяльності депо наявність запасів запасних частин (ЗГПк) в кількості, яка визначається додатковим розрахунком: «А» = 100 од.; «В» = 80 од. 1) На підставі даних про очікуваний у першому кварталі натуральний пробіг рухомого складу депо й нормативний плановий міжремонтний пробіг тролейбусу визначаємо кількість міжремонтних циклів, що проводитимуться в плановий період, за формулою: КЦ = Пн / МРЦ = 2656: 240 = 11 од. де КЦ – кількість міжремонтних циклів за плановий період, од.; Пн – натуральний пробіг рухомого складу за плановий період (квартал), тис. тролейбусо-кілометрів; МРЦ – міжремонтний цикл, тис. км. 2) Визначаємо потребу в запасних частинах для виконання планових ремонтних робіт за наступною формулою: ЗЧрі = КЦ* НЗЧі де НЗЧі – норматив витрат запчастин і-го виду, необхідних для виконання ремонтів одиниці рухомого складу в межах одного міжремонтного циклу, од.; ЗЧрі – загальна потреба в запасних частинах і-го виду для ремонту на плановий період, од. Виходячи з наведеного вище, очікувана потреба в запчастинах, необхідних для ремонту рухомого складу, в плановому кварталі за видами становитиме: ЗЧрі(А) = 11 * 149 =1654 од. ЗЧрі(В) = 11 * 95 = 1055 од. 3.Необхідний обсяг збуту підрозділу (РП) в натуральних одиницях вимірювання складається з потреб на ремонт рухомого складу та виконання прийнятих на себе депо забов’язань перед стороніми організаціями. Таким чином: РП(А) = 1654 + 130 = 1784 од. РП(В) = 1055 + 110 = 1165 од. Таблиця 2.1 ─ План збуту (реалізації) запчастин в першему кварталі
Визначаємо завдання виробничої програми (ВП) у натуральних і вартісних одиницях вимірювання за формулою: ВП = РП - ЗГПп + ЗГПк де ВП ─ готова продукція, яку планується виробити, од.; ЗГПп ─ залишки нереалізованої готової (товарної) продукції на початок планового періоду (див. завдання), од.; ЗГПк ─ залишки нереалізованої готової (товарної) продукції на кінець планового періоду (див. подальші розрахунки), од. ВП(А) = 1784 – 290 + 100 = 1594 од. ВП(В) = 1165 – 150 +80 = 1095 од. Кількість готової продукції на кінець кварталу визначаємо за наступною формулою: НРПкі = РПі*tзбер.і/ДКВ де Дкв - кількість днів у кварталі (90 днів); РПі - обсяг продажу і-го виду виробу, од.; tзбер.і - середній строк зберігання і-го виду виробу на складі, дні. НРПк(А) = 1784 * 7 / 90 = 138,75 од. НРПк(В) = 1165 * 4 / 90 = 51,78 од. Розрахунки зводимо до таблиці 2.2. Таблиця 2.2 ─ Виробнича програма із виготовлення запчастин на перший квартал
Розраховуємо валову продукцію (ВалП): ВалП = ВП + ЗНВк – ЗНВп де ЗНВп (ЗНВк) ─ залишки незавершеного виробництва відповідно на початок і кінець планового періоду. ЗНВк = (ВП*tц*k): Дкв, де – tц - тривалість виробничого циклу, дн.; K – коефіцієнт готовності продукції. ЗНВк(А) = (1594 *5 * 0,5) / 90 = 44 од. ЗНВк(В) = (1095 *10 *0,5) / 90 = 60,83 од. ВалП(А) = 1594 + 44 – 270 = 1368 од. ВалП(В) = 1095 + 61 – 272 = 884 од.
Таблиця 2.3 ─ Розрахунок обсягів незавершеного виробництва на кінець кварталу
Таблиця 2.4 ─ Розрахунок валової продукції у плановому періоді
Планування забезпеченості виробничої програми потужністю Запланований обсяг виробничої програми має перевірятися на достатність існуючих потужностей діючого обладнання для виконання встановлених завдань. Трудомісткість виробничої програми визначаємо на підставі вихідних даних і результатів попередньо виконаних розрахунків.
Таблиця 2.5 ─ Розрахунок нормативної трудомісткості виробничої програми за групами устаткування
Ефективний фонд часу одного працівника й одного верстата
Таблиця 2.6 ─ Баланс робочого часу одного середньооблікового робітника на плановий період
Корисний фонд часу = 61 – 7,3 = 53,7 днів Розрахункова тривалість робочого дня = 8 – 0,016 = 7,984 год Корисний фонд робочого часу одного середньооблікового робітника: 53,7 * 7,984 = 429 год./квартал Ефективний фонд часу роботи устаткування у годинах (Теф), що використовують для виготовлення запланованих обсягів продукції, визначають за формулами: Ткал = Т * 24 * (1 ─ (р/100) Треж = Кзм * (Тзм. * Тдн.р. ─ Тпр.д. * tскор) Теф = Треж * (1 ─ (р/100). де Ткал. – календарний фонд часу роботи устаткування у плановому періоді, годин; Т – кількість днів у плановому періоді; Треж. – режимний (номінальний) фонд часу роботи устаткування у плановому періоді, годин; р – час на ремонт обладнання і його зупинки з технологічних причин, % від Ткал (Треж); Кзм. – коефіцієнт змінності; Тзм – тривалість зміни, год.; Тдн.р. – кількість робочих днів у плановому періоді; Тпр.д. – кількість робочих передсвяткових днів у плановому періоді, що мають скорочену тривалість зміни; tскор – кількість неробочих годин в скорочені передсвяткові дні (прийняти згідно з діючим на момент виконання курсової роботи законодавством). Ткал(Iгр./ II гр.) = 90 * 24 * (1 – (3,55 / 100) = 2083 годин Ткал(ІІІ) = 90 * 24 * (1 – (4,47 / 100) = 2063 годин Ткал(IV) = 90 * 24 * (1 – (2,84 / 100) = 2098 годин Треж = 1 * (8 * 61 – 1 * 1) = 487 годин Теф(Iгр./ II гр.) = 487 * (1– (3,55 / 100) = 470 годин Теф (ІІІ) = 487 * (1 – (4,47 / 100) = 465 годин Теф(IV) = 487 * (1 – (2,84 / 100) = 473 годин
Таблиця 2.7 ─ Розрахунок ефективного фонду часу устаткування для виготовлення запчастин за групами устаткування
Фонд часу роботи устаткування для виготовлення запчастин І група = 470 * 48 = 22560,0 годин ІІ група = 470 * 32 = 15040,0 годин ІІІ група = 465 * 28 = 13020,0 годин ІVгрупа = 473* 36 = 17028 годин 3. Достатність пропускної спроможності устаткування (за видами устаткування) для забезпечення виконання плану.
Таблиця 2.8 ─ Висновки щодо достатності операційної потужності для виконання виробничої програми за видами обладнання
Трудомісткість ВП з урахуванням коефіцієнта виконання норм, тис. нормо-годин: І група = 5,378 / 1,2 = 4,48 тис. нормо-годин ІІ група = 1,892 / 1,2 = 1,58 тис. нормо-годин ІІІ група = 5,676 / 1,2 = 4,73 тис. нормо-годин ІVгрупа = 8,067 / 1,2 = 6,72 тис. нормо-годин Так як розрахунки показують, що операційної потужності достатньо для виконання виробничої програми в таблицях 2.9 буде мати місце ситуація, коли початковий та прийнятий обсяги виробництва, їх трудомісткість та обсяг збуту будуть співпадати.
Таблиця 2.9 ─ Прийнятий обсяг виробничої програми за видами продукції, її трудомісткість та обсяг збуту
Планування витрат на електроенергію для технологічних потреб Основним споживачем електричної енергії будь якого цеху промислового підприємства, що відноситься до основного виробництва, є устаткування, яке функціонує у процесі виконання виробничої програми, яка запланована. Таблиця 2. 11 ─ Розрахунок вартості електроенергії для технологічних потреб
Питомі витрати електроенергії на 1виріб із урахуванням нормативних втрат дорівнюють: Виріб «А» = (2,0 * 9330 * 1,05) / 1594 = 12,29 кВт-год Виріб «В» = (2,0 * 8210 * 1,05) / 1095 = 15,74 кВт-год Вартість електроенергії в розрахунку на 1 виріб із урахуванням нормативних втрат: Виріб «А» = 12,29 * 0,20 = 2,46 грн. Виріб «В» = 15,74 * 0,20 = 3,15 грн. Кількість спожитої електроенергії у розрахунку на ВП: Виріб «А» = 12,29 * 1594 = 19,59 тис. кВт-год Виріб «В» = 15,74 * 1095 = 17,24 тис. кВт-год Вартість спожитої електроенергії в розрахунку на ВП Виріб = (19,59 * 0,20) + (17,24 * 0,20) = 7,37 тис. грн. Планування витрат на матеріали, що використовують для технологічних потреб Метал, із якого виготовляють запчастини «А» та «В», основна складова витрат, що входять до статті виробничої собівартості «Матеріали». Він за умовами даної курсової роботи належить до так званих основних матеріалів, іншими словами матеріалів, що становлять левову частку усіх витрат на матеріали, що використовують під час виготовлення продукції. Крім вищезгаданих, до цих матеріальних витрати відносять комплектуючі, що використовують під час виготовлення цих запчастин (якщо така потреба є), і так звані допоміжні матеріали.
Таблиця 2.12 ─ Розрахунок вартості основних і допоміжних матеріалів
Витрати на основні матеріали в розрахунку на одиницю продукції А = 3,2 * 25 = 80 грн. В = 3,26 * 46,6 грн. Вартість основних матеріалів на ВП А = 1594 * 80 = 127520 грн. В = 1095 * 46,6 = 166352,40 грн. Вартість комплектуючих в розрахунку на ВП А = 1594 * 35,4 = 56427,6 грн. В = 1095 * 20,1 = 22009,5 грн. Вартість повернених відходів в розрахунку на одиницю продукції В = 151,92 * 0,015 = 2,28 грн. Вартість повернених відходів в розрахунку на ВП В = 166352,4 * 0,015 =2496,60 грн. Допоміжні матеріали в розрахунку на ВП А = 127520 / 1000 * 0,4 = 51,00 грн. В = 166352,4 / 1000 * 0,4 = 66,54 грн. Витрати на сировину й матеріали в розрахунку на одиницю продукції А = 80 + 35,4 – 0 + 51,0 = 147,4 грн. В = 151,92 + 20,1 – 2,28 + 66,54 = 230,51 грн. Витрати на сировину та матеріали в розрахунку на ВП за видами продукції А = 147,4 * 1594= 234955,6 грн. В = 230,51 * 1095 = 252408,45 грн. Витрати на матеріали в розрахунку на ВП в цілому 234,95 + 252,4 = 487,35 тис. грн.
План з праці та її оплати Метою планування показників з праці та її оплати в курсовій роботі є визначення оптимальної чисельності промислово-виробничого персоналу (ПВП), необхідного для здійснення ефективної господарської діяльності, та витрат на оплату його праці. 1) Необхідну планову кількість робітників–відрядників (верстатників) визначаємо за формулою: Чв = ТрВП /(Теф *Кв.н.) де Чв – планова кількість робітників–відрядників, осіб; Теф – середній ефективний фонд часу одного робітника на цьому підприємстві, що очікується у плановому році, год.; Кв.н. – прийнятий у розрахунках коефіцієнт виконання норм (див. завдання); ТрВП – трудомісткість прийнятої виробничої програми з виробництва запчастин. Чв = 21013/ (429 * 1,2) = 41 чол. 2) Необхідну планову кількість робітників–погодинників, що займаються ремонтом і обслуговуванням обладнання, при роботі обладнання у одну зміну визначають за формулою. Чрем = Nр.скл. / Н обс. рем. де Чрем – планова чисельність робітників–ремонтників, осіб; Nр.скл – обсяг ремонтних робіт в умовних одиницях ремонтної складності, од. (див. завдання); Н обс. рем. – норма обслуговування обладнання на одного середньооблікового робітника-ремонтника в умовних одиницях ремонтної складності, од.(див. завдання). Чрем = 2640 / 100 = 26 осіб Необхідну планову кількість робітників – погодинників, що займаються прибиранням виробничих приміщень, при роботі обладнання у одну зміну визначають за формулою Чприб = Sприм. / Н приб де Чприб - планова кількість робітників, що зайняті прибиранням виробничих приміщень, осіб; Sприм. – обсяг робіт з прибирання (площа, що підлягає прибиранню), м2; Н приб. – норма прибирання на одного середньооблікового прибиральника, м2. Чприб = 2800 / 400 = 7 осіб 3) Загальну кількість працівників підрозділу визначають: 41 + 26 + 7 + 71 =145 осіб 4) Очікувану планову продуктивність праці одного працівника визначають за формулою. ПрП = ТП / Чпвп де Чпвп – планова кількість робітників, що відносяться до промислово- виробничого персоналу, осіб; ТП – товарна продукція ПрП = 1985,5 / 145 * 1000 = 13693,1 грн./особу
Таблиця 2.13 ─ Розрахунок чисельності ПВП і продуктивності праці
Таблиця 2.14 ─ Розрахунок прямого фонду заробітної плати робітників-відрядників
Розцінка за одиницю продукції «А» = 7 * 1,26 * 5,85 = 51,60 грн. «В» = 9 * 1,31 * 5,85 = 68,97 грн. Прямий фонд заробітної платні «А» = 1594 * 51,60 = 82250,40 грн. «В» = 1095 * 68,97 = 75522,15 грн.
Таблиця 2.15 – Розрахунок фонду прямої заробітної плати ремонтників і прибиральників за плановий період
Кількість робітників - погодинників, осіб 5-го розряду = 26 * 0,7 = 18 осіб 4-го розряду = 26 – 18 = 8 осіб Фонд прямої заробітної плати 5-го розряду = 5,3 * 18 * 429 = 40926,60 грн. 4-го розряду = 5,0 * 18 *429 = 17160,0 грн. Прибиральники = 700 * 7 * 3 = 14700 грн.
Таблиця 2.16 ─ ФЗП інших працівників
Таблиця 2.17 ─ Визначення загального фонду заробітної плати (ФЗП)
Премії за виробничі результати Відрядники = 157772,55 * 0,25 = 39443,14 грн. Погодинники = 72786,60 * 0,20 = 14557,32 грн. Доплати за керівництво бригадою Відрядники = 6,5 * 12 * 429 * 0,25 = 8365,50 грн. Погодинники = 5,3 * 2 *429 * 0,25 = 1136,85грн Інші доплати до годинного ФЗП Відрядники = (157772,55 + 39443,14) * 0,05 = 10279,05грн. Погодинники =(72786,60 + 14557,32) * 0,05 = 4424,03грн. ФЗП годинний Відрядники = 157772,55 + 39443,14+ 8365,50+ 10279,05= 215860,24грн. Погодинники = 72786,60 + 14557,32+ 1136,85+ 4424,03= 92904,80грн. Інші доплати до денного ФЗП Відрядники = 215860,24* 0,01 = 2158,60грн. Погодинники = 92904,80* 0,01 = 929,05 грн. ФЗП денний Відрядники = 215860,24+ 2158,60= 218018,84грн. Погодинники = 92904,80+ 929,05 = 93833,85грн. Чергові й додаткові відпустки Відрядники = (157772,55 / 61) * 3,55 = 9181,84грн. Погодинники = (72786,60 / 61) * 3,55 = 4235,94грн. Відпустки на навчання Відрядники = (157772,55 / 61) * 0,25 = 646,61грн. Погодинники = (72786,60 / 61) * 0,25 = 298,30 грн. Інші доплати до місячного ФЗП Відрядники = 218018,84* 0,02 = 4360,38грн. Погодинники = 93833,85* 0,02 = 1876,68грн. ФЗП місячний (за плановий період) Відрядники = 218018,84+ 9181,84+646,61+ 4360,38= 232207,67грн. Погодинники = 93833,85+ 4235,94+ 298,30 + 1876,68= 100244,77грн. Загальний ФЗП = 237644,77+ 232207,67= 469852,44грн.
2.6 Розрахунок планової собівартості виробленої продукції Метою планування собівартості продукції є визначення за допомогою техніко-економічних розрахунків економічно обґрунтованих загальних витрат на виробництво у плановому періоді. У процесі планування собівартості на підприємствах вирішується низка завдань, серед яких основними є розрахунок вартості необхідних ресурсів, обчислення собівартості виробництва кожного виду продукції (калькуляція собівартості продукції) й визначення загальної величини витрат на виробництво. Розробку плану собівартості на підприємстві починають із всебічного аналізу результатів виробничо-господарської діяльності за попередній період, який ставить за мету виявлення резервів зниження собівартості. За його результатами розробляються відповідні організаційно-технічні заходи.
Таблиця 2.18 ─ Загальновиробничі витрати
Нарахування на соціальні заходи на ФОП персоналу з управління цехами й дільницями = 59,600 * 0,375 = 22,350 тис. грн. Амортизацiя загальновиробничих основних фондів = 1440 * 0,0375 = 54 Нарахування на соціальні заходи на ФОП допомiжних робiтникiв 100,24 * 0,375 = 37,59тис. грн. Нарахування на соціальні заходи відрядників = 232,21* 0,375 = 97,384
Таблиця 2.19 ─ Розрахунок витрат на виробництво
Таблиця 2.20 ─ Розрахунок планової суми змінних витрат
Інші статті витрат, які не увійшли до переліку змінних витрат відносимо до так званих умовно-постійних витрат (Впост). Впост = 1090,59 – 710,82= 379,77 тис. грн. Собівартість продукції, виробленої у плановому періоді, за видами
Таблиця 2.21 ─ Розрахунок собівартості виготовлення одиниці продукції
Постійні витрати в розрахунку на одиницю продукції «А» = 379,77 / 11,15 * 7 =238,4 грн. «В» = 379,77 / 9,85 * 9 = 346,99 грн. Собівартість виготовлення одиниці продукції «А» = 218,91 + 238,4 = 457,31 грн. «В» = 326,74 + 346,99 = 673,73 грн.
Загальна сума витрат від операційної діяльності Таблиця 2.22 ─ Адміністративні витрати
Нарахування на соціальні заходи = 67,0 * 0,375 = 25,125 тис. грн.
Таблиця 2.23 ─ Витрати на збут продукції
Нарахування на соціальні заходи = 10,8 * 0,375 = 4,05 тис. грн.
Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|