ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
Мотивація пізнавальної діяльності учнівУрок № 4 10 клас Тема: "Елементарний склад організмів " Мета: формування знань про хімічну організацію живих організмів, єдність і відмінності в хімічному складі живих організмів і неживої природи, роль мінеральних сполук в живих організмах; розвивати здібності аналізувати і робити висновки про єдність живої і неживої природи, формування діалектичного світогляду. Базові поняття і терміни уроку: органогенні елементи, органічні речовини, макроелементи та мікроелементи. Концепція уроку: показати на конкретних прикладах роль неорганічних сполук і хімелементів в побудові клітин, каталітичні функції, транспортні, творення електростатичного потенціалу клітини тощо. План 1. Що вивчає біохімія. 2. Особливості хімічного складу живих організмів. 3. Елементарний склад клітин живих організмів. 4. Хімічні сполуки в живих системах. Хід уроку Актуалізація опорних знань • Назвати складові метаболізму як основних універсальних ознак життя; • Які процеси в клітинах тварин і рослин забезпечують обмін енергії, пластичний обмін, обмін інформацією? • Згадайте з курсу загальної хімії - в чому полягають відмінності між поняттями хімічний елемент, хімічна сполука, проста й складна речовина? Мотивація пізнавальної діяльності учнів Жива й нежива природа складаються з одних і тих же хімелементів. Із 106 відомих елементів за різними даними в клітинах живих організмів виявлено від 70 до 88 з них. То чим же відрізняється хімічний склад живих і неживих систем? Відповіді на поставлені запитання покликана розв'язувати така наука як біохімія. Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|