ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
Коефіцієнти детермінованого еквівалентуПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 4 Ефективність маркетингових заходів з урахуванням ставлення до ризику
Задача 1. Виведення на ринок нового товару потребує інвестування в поточному році (t=0) 500 тис. грн. Додаткові грошові потоки надходжень (прибуток + амортизація) подаються в табл. 1. Таблиця 1 Грошові потоки надходжень від маркетингового проекту
Підприємство зазвичай використовує для перерахунку ризикованих результатів у гарантовані такі коефіцієнти детермінованого еквіваленту (табл. 2). Таблиця 2 Коефіцієнти детермінованого еквіваленту
Безризикова ставка відсотку – 10% річних. Судячи по чистій теперішній вартості (NPV), чи варто приймати проект?
Розв’язок: 1). Знаходимо математичне сподівання та варіацію грошових потоків у кожному році. - 1-й рік: Е1 = 0,2*120 + 0,6*200 + 0,2*280 = 200 тис. грн. σ1 = = 50,6 тис. грн. V1 = 50,6*100/ 200 = 25,3%. - 2-й рік: Е2 = 0,2*150 + 0,6*250 + 0,2*350 = 250 тис. грн. σ2 = = 63,2 тис. грн. V2 = 63,2*100/ 250 = 25,3%. - 3-й рік: Е3 = 0,3*150 + 0,4*300 + 0,3*450 = 300 тис. грн. σ3 = = 116,2 тис. грн. V3 = 116,2*100/ 300 = 38,7%.
2). Замінюємо математичні сподівання грошових потоків на детерміновані еквіваленти з урахуванням рівня ризику (варіації): Е1 = 200 тис. грн.; V1 = 25,3%; α1 = 0,85; СЕ1 = 0,85*200 = 170 тис. грн.; Е2 = 250 тис. грн.; V2 = 25,3%; α2 = 0,85; СЕ2 = 0,85*250 = 212,5 тис. грн.; Е3 = 300 тис. грн.; V3 = 38,7%; α1 = 0,60; СЕ1 = 0,60*600 = 180 тис. грн. 3). Розраховуємо чисту теперішню вартість (NPV): . Ризик врахований в чисельнику NPCF, тому використовуємо для дисконтування безризикову ставку (10%, або r = 0,1; табл. 3). Таблиця 3 Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|