Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Методика з визначення мотивації успіху і страху невдачі




Практичне заняття № 1

Технологія «Організація успішної діяльності»

Мета: З’ясуватиосновні компоненти технології «Організація успішної діяльності»; показати взаємозв’язок між успішною діяльністю, матеріальним достатком та благополуччям держави; прищепити студентам вміння навчати школярів організації успішної діяльності.

Обладнання: комп’ютери з програмами для комп’ютерної діагностики.

Опорні поняття: успіх, ситуація успіху, праксеологія, діяльність, успішна діяльність.

План заняття.

1. Діагностування мотивації на успіх.

2. Обговорення основних теоретичних положень:

- концептуальні положення технології «Організація успішної діяльності»;

- біологічні та соціальні чинники досягнення успіху;

- основні компоненти технології;

- технології досягнення успіху славетними особистостями.

3. Виконання вправ.

4. Ділова гра «Я – іміджмейкер?!!»

5. Демонстрація та обговорення фрагментів уроків або виховних заходів з проблеми організації успішної діяльності.

Завдання для студентів.

1. Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуйтесь до обговорення питань:

– Який зміст ви вкладаєте в поняття «успіх»?

– Як впливають на досягнення успіху біологічні та соціальні чинники?

– Якими є основні етапи технології «Організація успішної діяльності»?

– Які вимоги ставляться до цілетворення?

– Які ви знаєте методики подолання перешкод?

2. Серед науково-популярних, літературних джерел, газетних та журнальних публікацій знайдіть розповідь про успішну особистість, якій довелось подолати суттєві перешкоди на шляху до реалізації мрії. Виділіть алгоритм організації успішної діяльності цієї особистості. Охарактеризуйте методику чи техніку, які сприяли успіху.

3. На основі прочитаної книги Дейла Карнегі.

Опорні поняття

Успіх це удача в діяльності, досягнення якихось результатів, суспільне визнання особистості.

Ситуація успіху – це цілеспрямоване, організоване поєднання умов, за яких створюється можливість досягти значних результатів як окремо взятої особистості так і колективу в цілому.

Діяльність – це взаємодія суб’єкта зі світом, що постійно змінюється, і в процесі якої формується, втілюється в об’єктні психічний образ та реалізуються відносини суб’єкта.

Успішна діяльність – це така взаємодія суб’єкта зі світом, в процесі якої досягається вагомий, суспільно визнаний результат.

Праксеологія – наука, що вивчає загальні основи організації успішної діяльності.

Список рекомендованої літератури:

1. Белкин А.С. Ситуация успеха. Как ее создать: Кн. дляучителя. – М.: Просвещение, 1991. – 176 с.

2. Беттджер Ф. От неудачника – до преуспевающего коммерсанта. – Мн.: ООО «Попурри», 2003. – 240 с.

3. Вагин И.О. Практический сталкинг: путь к успеху / И.Вагин, П. Рипинская; Худож. В. Родин. – М.: ООО «Издательство Астрель»: ЗАО НПП «Ермак», 2004. – 279 с.

4. Варваринская Л.И. С чего начать и как преуспеть. Практические рекомендации по успешному построению бизнеса. Издание 2-е, перераб. и дополн. – М.: «Хорошие новости», 2002. – 72 с.

5. Карнеги Д. Как перестать беспокоиться и начать жить. Как завоевывать друзей и оказывать влияние на людей: Пер. с англ. /Общ. Ред. и предисл. В.П. Зинченко и Ю.М. Жукова. – Спб: «Лениздат», 1992. – 708 с.

6. Карпенчук С.Г. Теорія і методика виховання: Навч. посіб. – 2-ге вид., допов. і переробл. – К.: Вища шк., 2005. – 343.

7. Козуля О. Жінки в історії України. – К.: Український центр духовної культури, 1993. – 255 с.

8. Колесникова И.А. Педагогическая праксеология: Учеб. пособие для студ.высш. пед. учеб. заведений / И.А. Колесникова, Е.В. Титова. – М.: Изд. Центр «Академия», 2005. – 256 с.

9. Коэльо П. Алхимик. Перев. с португ. – К.: София, 2003. – 208 с.

10. Лайт Сан. Формулы денег. Посвящение в «Алхимию изобилия». Практическое руководство. – Санкт-Петербург: Ин-т практической культурологии, 2002. – 136 с.

11. Леонтьев А. Дети и бизнес // Народное образование. – 2003. – № 10. – С. 192-198.

12. Норбеков М.С. Где зимует кузькина мать, или Как достать халявный миллион решений? /М.С. Норбеков. – М.: ООО «Издательство АСТ»: ООО «Издательство Астрель», 2003. – 320 с.

13. Пачковський Ю. Психологія підприємництва. Навчальний посібник. – Львів, 2001. – 276 с.

14. Перелыгина Е.Б. Психология имиджа: Учебное пособие /Е.Б. Перелыгина. – М.: Аспект Пресс, 2002. – 223 с.

15. Потемкина О.Ф., Потемкина Е.В. Законы успеха, или Как найти свое место в жизни. – М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА, 2005. – 336 с.

16. Селевко Г.К. Энциклопедия образовательных технологий: В 2 т. Т.1. – М.: НИИ школьных технологий, 2006. – 816 с.

17. Трейси Б. Достижение максимума. – Мн.: ООО «Попурри», 2002. – 368 с.

18. Щербатых Ю. Психология успеха. – М.: ЭКСМО, 2004. – 384 с.

19. Янкович О.І. Мистецтво багатіти. – Тернопіль: ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2005. – 240 с.

20. Янкович О.І. Технологія організації успішної діяльності у системі педагогічної підготовки майбутнього вчителя /Наукові записки ТНПУ ім. В. Гнатюка. Серія: Педагогіка. – 2006. – № 4. – С. 34-38.

4. Створіть фрагмент уроку зі спеціальності, який сприятиме навчанню школярів успішній діяльності.

21. Придумайте ділову гру для школярів з проблеми «Організація успішної діяльності». Підготуйтеся до її проведення в колі своїх одногрупників

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Діагностування мотивації на успіх.

Для діагностування мотивації на успіх доцільно використати методику А.А. Реана.

 

Методика з визначення мотивації успіху і страху невдачі

 

Інструкція досліджуваному: «Вам пропонується тест, який включає 20 тверджень. Даючи відповіді на твердження, Вам необхідно відповісти «Так» або «Ні». Намагайтесь уявити типову ситуацію, яка випливає із змісту запитання, і давайте першу відповідь без довгих і особливих роздумів. Перевагу надавайте тій відповіді, яка перша спадає Вам на думку».

 

Опитувальник

1. Включаючись у роботу, надіюся на успіх.

2. В діяльності активний.

3. Схиляюся до проявів ініціативи.

4. При виконанні відповідальних завдань намагаюся по можливості віднайти причини відмови від них.

5. Часто обираю крайності: або занижено легкі завдання або нереально важкі.

6. При зустрічі з труднощами, як правило, не відступаю, а шукаю шляхи їх подолання.

7. При чергуванні успіхів і невдач схильний до переоцінки своїх успіхів.

8. Продуктивність діяльності в основному залежить від моєї цілеспрямованості, а не від зовнішнього контролю.

9. При виконанні достатньо важких завдань в умовах обмеженості часом результативність моєї діяльності погіршується.

10. Я схильний проявляти наполегливість при досягненні мети.

11. Я схильний планувати своє майбутнє на досить тривалу перспективу.

12. Якщо я ризикую, то з розумом.

13. Я не дуже наполегливий у досягненні мети, особливо, якщо відсутній зовнішній контроль.

14. Надаю перевагу ставити перед собою середні за важкістю або трохи завищені, але досяжні цілі.

15. У випадку невдалого виконання завдання його привабливість для мене знижується.

16. При чергуванні успіхів і невдач я більше схильний до переоцінки своїх невдач.

17. Надаю перевагу плануванню свого майбутнього лише на найближчу перспективу.

18. Під час роботи в умовах обмеженості часом результативність діяльності у мене покращується, навіть якщо завдання є досить важким.

19. У випадку невдачі я, як правило, не відмовляюся від поставленої мети.

20. Якщо я сам обрав для себе завдання, то у випадку невдачі його привабливість лише зростає.

 






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных