ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
Робота над текстовою задачею (завдання 4) 3 страницаУрок 79. Тема. УТВОРЕННЯ І НАЗВИ ЧИСЕЛ ДРУГОГО ДЕСЯТКА. ЛІЧБА В МЕЖАХ 20. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКА Мета: ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел другого десятка; вдосконалювати обчислювальні навички під час розв’язування задач і прикладів у межах 10; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Усна лічба Гра «Чарівні ланцюжки» 2. Гра «Парашутисти» — Знайдіть місце посадки кожного парашутиста. 3. Робота за індивідуальними картками 4. Гра «Розшифруй слово» — На дошці зашифроване слово. Розшифруйте його. Діти виходять до дошки і вставляють відповіді і букви. — Молодці! Жодного разу не помилилися. — А тепер подивимося, яке слово в нас було зашифровано. (Успіх) — Я бажаю вам успіху на уроці! Попереду нас чекає дивна країна. У цій країні ми дізнаємося, як утворюються і читаються числа від 11 до 20. III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Робота з паличками для лічби — Викладіть на парту 9 паличок. Як утворити наступне число? — Покладіть до 9 паличок ще 1 паличку. — Скільки тепер паличок? — Як по-іншому назвати це число паличок? — Зв’яжіть пучок з 10 паличок. — Як утворити наступне число? — Для цього покладіть 1 паличку на десяток. Скільки паличок стало? (11) — Скільки десятків? (1 десяток) — Скільки окремих паличок? (1) — Отже, в числі 11 — 1 десяток і 1 одиниця. — Покладіть на десяток ще паличку. — Скільки паличок лежить на десятку? (2) — Скільки всього паличок? (12) — Скільки десятків і скільки окремих одиниць у числі 12? (1 дес. і 2 од.) — Яке число іде за числом 12? (13) — Як одержати число 13? (Узяти 1 десяток і 3 одиниці.) — Скільки десятків і скільки одиниць у числі 13? (1 дес. і 3 од.) І так далі — до 20. 2. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 85) Завдання 1 — Скільки білих квадратиків? — Скільки блакитних? — Як дізнатися, скільки всього квадратиків? — Як утворилася назва числа 11? (Один на десять — одинадцять) — Зверніть увагу, у назві числа вказується кількість одиниць. — Порахуйте, скільки білих квадратиків і скільки блакитних? — Скільки всього квадратиків? — Прочитайте запис праворуч, як утворилася назва цього числа (два на десять - дванадцять) - і т. д. до 20. — Діти, зверніть увагу, що в назвах чисел від 11 до 19 перша частина слова позначає число одиниць, а друга частина слова — це десять. Назвіть «сусідів» чисел 16; 14; 17. — Скільки десятків і одиниць у числі 18? 13? — Скільки паличок лежить на десятку? (10) — Скільки всього паличок? (20) — Два десятки — це двадцять одиниць. — Як ви вважаєте, чому останнє число назвали двадцять? (Це означає 2 рази по десять, або 2 десятки.) — Які числа ідуть за числами 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 20? — Назвіть ці числа у зворотному порядку. Фізкультхвилинка IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота над задачею (завдання 2) — Що відомо про масу індички? А що про масу гуски? — Повторіть запитання задачі. — Яку дію використовуємо для розв’язування задачі? Чому? — Запишіть розв’язання у зошити. 9 – 3 = 6 (кг) Відповідь:маса гуски 6 кг. (Або короткий запис: 6 кг.) 2. Самостійна робота 10 – 6 10 – 7 + 3 8 * 4 – 4 10 – 4 9 + 1 – 5 6 – 3 * 4 — Перевіримо результати обчислень. — Добре впоралися із завданням. Молодці! Пальчикова гімнастика «Вертоліт» Пальці обох рук (окрім указівних і великих) переплітаються. Указівні пальці торкаються подушечками. Великими пальцями виконувати кругові рухи. Вертоліт, вертоліт Вирушає у політ. Швидко лопаті крути І лети, лети, лети! Т. Момот 3. Робота з геометричним матеріалом Завдання 3 — Накресліть відрізок, довжина якого на 3 см менша від 10 см. — Яка довжина першого відрізка? — Як дізнатися довжину другого відрізка? — Накресліть другий відрізок у зошиті. 4. Завдання з логічним навантаженням (завдання 4) — Яке число загубилося? V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Сьогодні на уроці ми ознайомилися з утворенням чисел другого десятка, їх назвами. Розвивали увагу, логічне мислення. Виховували акуратність, працьовитість. — Яке завдання на уроці вам сподобалося і ви хотіли б його виконати знову? — Діти, подивіться, у нас п’єдестал. На ньому три сходинки: 1 — тренуйся, 2 — добре, 3 — молодець. Оцінивши свої знання, поставте себе на відповідну сходинку. (Діти виходять і ставлять кружечки.) — Я рада тому, що в нас є діти, які працювали протягом уроку активно, допомагали мені і дали собі високу самооцінку. — У нас є діти, які працювали добре. — Є ті, хто ще прагне тренуватися в утворенні чисел. — Ось цим ми і будемо займатися на наступному уроці.
Урок 80. Тема. ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІКУ ДІТЕЙ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ Мета:навчати учнів утворювати числа із двох доданків, одне з яких — 10; формувати вміння порівнювати числа в межах 20, розв’язувати задачі на визначення віку, вміння будувати відрізки; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Ланцюжок» — Продовжіть лічбу: від 1 до 13; від 3 до 16; від 19 до 2. 2. Математичний диктант Число 5 збільшити на 2, отриманий результат збільшити на 1. - Від 9 відняти 2, отриманий результат збільшити на 3. - До 2 додати двічі по 4. - Від 9 відняти двічі по 3. - Записати число, яке стоїть перед числом 12. - Записати число, яке іде за числом 17. Задумане число збільшили на 10 і одержали 10. Яке число задумали? Самоперевірка робіт. 3. Гра «Лисячий хвіст» — Лисиця від мисливців тікала, сліди хвостом замітала. Так поспішала, що навіть наші математичні знаки повитирала. Відновіть рівності. Розставте правильно знаки. III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Робота за підручником (с. 86) Завдання 1 — Полічіть у кожній смужці окремо білі й голубі клітинки. — Поясніть, як склали приклади. 2. Порівняння чисел (завдання 2) — Обведіть у зошиті клітинки, як на малюнку. — Полічіть клітинки в кожній парі смужок і порівняйте здобуті числа. Фізкультхвилинка IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Розв’язування прикладів на знаходження невідомого доданка на основі знань про склад числа Завдання 3 — Наприклад, 6 — це 4 і 2. Отже, у порожню клітку пишу 4. Одержую приклад 4 + 2 = 6. 2. Робота над задачею Завдання 4 Читання задачі учнями. Повторення умови за питаннями вчителя. — Скільки років Вадимові? — Що відомо про Ольгу? — Як дізнатися, скільки років Ользі? (8 + 2 = 10) — Чому використали дію додавання? — Запишіть розв’язання в зошит. Повідомте відповідь. Пальчикова гімнастика Ми ділили апельсин (ліва рука в кулачку, права її обхоплює), Багато нас, а він — один. Ця часточка — для їжака (правою рукою по черзі розтискаємо пальці на лівій руці), Ця часточка — для чижа, Ця часточка — для кошенят, Ця часточка — для каченят, Ця часточка — для бобра, А для вовчика лише шкоринка одна! (Струшуємо обидві кисті рук.) 3. Завдання з логічним навантаженням Завдання 5 Читання задачі. Виділення структурних частин задачі. Під час аналізу задачі слід звернути увагу дітей на те, що якщо Микола на 2 роки старший від Олі, то Оля на 2 роки молодша від Миколи. Щоб дізнатися, скільки років Олі, треба 6 зменшити на 2. — Запишіть розв’язання задачі в зошити. 4. Робота з геометричним матеріалом Завдання 6 — Накресліть відрізок завдовжки 10 см. — Як накреслити другий відрізок, якщо він на 4 см коротший? (10 – 4 = 6 (см)) — Накресліть другий відрізок і підпишіть його. 5. Задача для кмітливих Троє друзів — Вітя, Сергій, Микола — розфарбовували малюнки олівцями трьох кольорів: червоним, синім, зеленим. Вітя розфарбовував не червоним і не синім олівцем, Микола — не синім. Яким олівцем користувався кожний з хлопчиків? (Вітя — зеленим, Сергій — синім, Микола — червоним.) V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Назвіть наступне число до числа 11. — Назвіть попереднє число до числа 14. — Скільки місяців у році? — Назвіть перший місяць року. — Назвіть дванадцятий місяць року. — Яке завдання сподобалося на уроці? — Оцінивши свої знання, поставте себе на відповідну сходинку п’єдесталу.
Урок 81 Тема. ЛІЧБА В МЕЖАХ 20. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10. ВИМІРЮВАННЯ І ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ Мета:формувати в учнів уміння лічити в межах 20; розвивати вміння розв’язувати приклади і задачі вивчених видів; виховувати акуратність, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Хто швидше?» 2. Усна лічба. Робота з числовим віялом — Скільки десятків у числах 15; 20? — Покажіть число, яке на 1 менше від чисел 17; 13; 19. — Покажіть число, наступне до чисел 18; 11; 15. — Збільшіть на 1 числа 10; 12. 3. Самостійна робота (завдання 3, с. 87) III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 87) Гра «Вправний стрілець» (завдання 1) — За малюнком складіть і обчисліть вирази. 2. Утворення чисел другого десятка Завдання 2 — Скільки синіх квадратиків ліворуч? Скільки білих? — Скільки всього фігур? (12) — Скільки в числі десятків? Скільки одиниць? — Скільки синіх квадратиків праворуч? Скільки білих? — Скільки всього фігур? (15) — Скільки в числі десятків? Скільки одиниць? — Яке число більше12 чи 15? Яке число менше? Фізкультхвилинка 3. Робота з геометричним матеріалом Завдання 4. Практичне розв’язування завдань Учитель роздає дітям смужки завдовжки 10 см (смужки виготовлені з паперу в клітинку). — Відріжте спочатку 4 см, а потім ще 3 см. — Скільки всього сантиметрів відрізали? 4 + 3 = 7 (см) — На скільки коротшою стала смужка? (на 7 см) — Виміряйте довжину смужки. — Накресліть подібний відрізок у зошиті. Завдання 5 — Виміряйте довжину даного відрізка. — Накресліть відрізок, на 2 см довший. — Яку дію треба виконати, щоб дізнатися довжину другого відрізка? (10 + 2 = 12 (см)) Креслення відрізка в зошиті. 4. Самостійна робота Пальчикова гімнастика «Черепашка» Черепашки-костомашки В теплій хатці проживають. То висовують голівку, То назад її ховають. 5. Задача для кмітливих Завдання 6 — Знайдіть на малюнку 5 чотирикутників. IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Полічіть від 11 до 20; від 20 до 11. Гра «Магазин» У магазині є зошити, лінійки, олівці, ручки. Зошит коштує 18 к., лінійка 13 к., ручка 17 к., олівець 12 к. У вас є монети: 10 к., 2 к., 5 к., 1 к. — Які монети ви візьмете, щоб купити кожний із цих предметів? — Молодці, ви добре працювали на уроці. — Оцініть свою роботу на уроці смайликом.
Урок 82. Тема. ДЕЦИМЕТР. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 10. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з новою одиницею вимірювання — дециметром; розвивати вміння розв’язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ — Сьогодні ми вирушаємо в захоплюючу подорож.Звучить аудіозапис звуків моря. — Що ви почули? (Шум моря, крики чайок, плескіт хвиль.) — Хто здогадався, у яку подорож ми вирушаємо? — Ми попливемо на чарівному кораблі, назву якого ви маєте розшиф-рувати. II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Усна лічба 7 + 3 6 – 4 8 + 0 10 – 5 2. Гра «Купівля квитків». Математичний диктант Один учень працює за закритою дошкою. Запишіть числа, що стоять між числами 8 і 11. - 9 зменшіть на 3. - Запишіть «сусідів» числа 8. - Перший доданок 6, другий — 4. Чому дорівнює сума? - На скільки 17 більше 10? Взаємоперевірка робіт (9; 10; 6; 7; 9; 10; 7). III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Вступна бесіда — З якими величинами ви вже знайомі? (Кілограм, літр, сантиметр) — Назвіть одиниці вимірювання довжини. (Сантиметр) — Послухайте історію одного капітана. Капітан разом із сином гуляли на березі моря. Капітан нарахував 15 кроків, а його син — 25 кроків. Хто з них подолав більшу відстань? Висновок: порівнювати не можна, мірки різні. 2. Постановка навчальної задачі. Мотивація навчальної діяльності — Сьогодні ви продовжите ознайомлення з величинами. Ми звернемо свою увагу на довжину. Ознайомимося з новою, більшою одиницею вимірювання довжини. Ваше завдання — запам’ятати, як вона називається, вміти нею користуватися. 3. Постановка проблеми. Відкриття нових знань Введення нової одиниці вимірювання. Робота в парах — У вас на столі — дві смужки різної довжини: коротка і довга. Зараз ви будете працювати в парах. Один накладає мірку, інший відзначає межі вимірювання пальцем. Виміряйте довжину своєї парти. — Хто з вас вибрав маленьку мірку? — Якою міркою тут зручніше користуватися? (Більшого розміру.) Чому? — Скільки таких міток містить довжина стола? Як ви міряли? — Візьміть лінійку, виміряйте довжину маленької мірки. (1 см) — Тепер візьміть мірки в 1 см і викладіть на довгу смужку, щільно прикладаючи одну до іншої. — Скільки мірок в 1 см помістилося на цій смужці? (10) — Отже, яка довжина смужки? (10 см) — Заберіть маленькі мірки, перевірте, вимірявши лінійкою. — Ми одержали нову, більшу одиницю вимірювання довжини. — Як називають таку одиницю вимірювання? — Ми одержали 1 дм. Дециметр з латинської decem— десять. — Скільки сантиметрів містить одна нова мірка? — Який бачите зв’язок? Що спільного? (Десяток — більша одиниця обчислення, а дециметр — більша одиниця довжини.) 1 дм = 10 см 1 дес. = 10 од. — Ми впоралися з дуже складною роботою. Рушаємо далі! 4. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 88) Завдання 1 — Накресліть у зошитах відрізок завдовжки 1 дм. — Скільки це сантиметрів? Завдання 2 — Розгляньте відрізок. Виміряйте його довжину за допомогою моделей дециметра і сантиметра. Скільки разів уклався дециметр? (Один раз.) — Ще раз можна укласти дециметр? (Ні, він не вміщається.) — Чим можна виміряти частину відрізка, що залишилася? (Сантиметром) — Скільки раз уклався сантиметр? (2 рази) — Довжина цього відрізка 1 дм 2 см. Учитель показує, як це записати. Потім діти креслять у зошиті відрізок цієї довжини: спочатку відкладають дециметр, а потім 2 рази по сантиметру, записують, чому дорівнює довжина відрізка. Виконуючи завдання з використанням лінійки, діти встановлюють, скільки сантиметрів укладається у відрізку завдовжки 1 дм 3 см і т. ін. Фізкультхвилинка IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ПРОДОВЖЕННЯ РОБОТИ ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.88) Завдання 3 — Виміряйте відстань до м’яча від хом’ячка; від білочки. — Хто ближче до м’яча? На скільки? — Як дізналися? 6 – 5 = 1 (см) — Як порівняти два числа? Завдання 4 — Розв’яжіть приклади з коментуванням. Завдання 5. Утворення двоцифрових чисел — Покладіть 4 палички на десяток паличок. Скільки всього паличок? — Скільки десятків та одиниць у цьому числі? — Назвіть «сусідів» числа 14. Самостійна робота (завдання 7) — Вставте пропущене число. 1 варіант — 1-й рядок. 2 варіант — 2-й рядок. Пальчикова гімнастика Вправа з логічним навантаженням (завдання 6) — Скільки ластівок залишилося на дротині? — Поясніть, як ви міркували? V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — З якою одиницею вимірювання ми сьогодні ознайомилися? — Які предмети зручно нею вимірювати.
Урок 83. Тема. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ЗАДАЧІ ТА ВПРАВИ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ПОНЯТЬ «ЛІТР», «САНТИМЕТР», «ДЕЦИМЕТР» Мета: закріплювати знання учнів про величини; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Упізнай число» — Яке число складається з: 1 десятка 2 одиниць; 1 десятка 5 одиниць; 1 десятка 8 одиниць; 1 десятка 9 одиниць; 2 десятків? 2. Розв’язування кругових прикладів 4 + 6 10 – 2 8 – 3 5 + 4 9 – 3 6 – 3 3 + 4 7 + 3 3. Розв’язування задач. Робота з числовим віялом - Мама купила 2 десятки яєць. Одне яйце розбилося. Скільки яєць залишилося? - Петрик купив 1 десяток ґудзиків і 4 ґудзики. Скільки всього ґудзиків купив Петрик? - Марійка прочитала 10 сторінок книги, а Оленка — на 2 сторінки менше. Скільки сторінок прочитала Оленка? III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Вступна бесіда — Які величини ми вже знаємо? (Довжина, маса, ємкість.) — У чому вимірюють довжину? (У сантиметрах, дециметрах.) — У чому вимірюють масу? (У кілограмах.) — Чим вимірюють ємкість посуду? (У літрах.) — Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати і складати задачі, пов’язані з цими величинами. 2. Робота за підручником (с. 89) Завдання 1. Складання і розв’язування задач за малюнками — Скільки масла в каністрі? Скільки масла в пляшці? — Скільки всього масла в каністрі і в пляшці? — Як дізналися? 10 + 1 = 11 (л) — Скільки молока в бідончику? Скільки в глечику? — Скільки всього молока? 10 + 2 = 12 (л) — Скільки води у відрі? Скільки у кружці? — Скільки всього води? 10 + 3 = 13 (л) Фізкультхвилинка Завдання 2. Робота над текстовою задачею Доцільно звернути увагу дітей на те, що в цій задачі є два питання. Учитель на дошці записує коротку умову задачі. — Запишіть розв’язання в зошити. (6 + 1 = 7 (л)) — Поставте питання до задачі так, щоб розв’язання не змінилося. (Скільки всього води в пляшці і в самоварі?) — Запишіть розв’язання в зошити. (6 – 1 = 5 (л)) — Поставте питання до задачі так, щоб розв’язання не змінилося. (На скільки більше води в самоварі, ніж у пляшці?) 3. Творча робота над задачею — Змініть умову задачі таким чином, щоб вона була пов’язана з одиницями маси, довжини. · Мама купила 1 кг гречки і 5 кг борошна, а цукру — стільки, скільки гречки і борошна разом. Скільки кілограмів цукру купила мама? · Висота стола — 10 дм, а стільця — 7 дм. На скільки дециметрів стіл вищий за стілець? 4. Самостійна робота Пальчикова гімнастика 5. Продовження роботи за підручником (с. 89) Завдання 3. Вимірювання довжини предметів. Порівняння довжин — Чому дорівнює зріст мавпочки?зайчика? — На скільки мавпочка вища за зайчика? 6. Завдання з логічним навантаженням Завдання 4 — Хто чим вимірює відстань на малюнках праворуч? — У давні часи відстань між предметами вимірювали не в сантиметрах і дециметрах, а по-іншому: кроками — так, як це робить мишеня; саженями (розвести руки в сторони) — так, як це робить білочка; п’ядями — як це робить ведмедик, тобто за допомогою долоні, кисті руки. 7. Завдання на визначення віку людини Завдання 5 — Скільки років Олегу? Що відомо про його сестру? — Прочитайте питання до задачі. Якою дією розв’яжемо задачу? Чому? — Запишіть розв’язання в зошити. Повідомте відповідь. Творча робота над задачею. Усні обчислення — Замініть слово молодша словом старша. Що змінилось у розв’язанні задачі? IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Чим вимірюють довжину? (Сантиметрами, дециметрами) Масу? (Кілограмами) Ємкість посуду? (Літрами)
Урок 84. Тема. ЛІЧБА В МЕЖАХ 20. ПОБУДОВА ВІДРІЗКА ЗА ДАНОЮ ТЕКСТОВОЮ УМОВОЮ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ Мета:формувати в учнів навички лічби в межах 20; вчити креслити відрізки за даною умовою; повторити спосіб додавання і віднімання частинами; вдосконалювати вміння розв’язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Усна лічба — Полічіть від 11 до 20, від 20 до 10. — Назвіть «сусідів» числа 16. — Назвіть число, попереднє числу 18. — Назвіть число, наступне числу 13. — Яке число утвориться, якщо 14 збільшити на 1? 2. Обчислення виразів — Знайдіть числові вирази, що містять дію віднімання. Обчисліть їх зна-чення. Підкресліть зменшуване. 5 + 3 7 – 1 10 – 10 9 – 5 1 + 6 10 – 9 3. Гра «Кращий стрілець» 4. Робота за індивідуальними картками III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 90) Завдання 1 — Полічіть, скільки білих квадратиків у першому стовпці. — Полічіть, скільки блакитних квадратиків у першому стовпці. — Яке число вийшло? — Скільки в цьому числі десятків? Скільки одиниць? Аналогічно учні розглядають наступні стовпці. Числа записують у зошит. 2. Робота з геометричним матеріалом Завдання 2 — Накресліть відрізок завдовжки 10 см. — Другий відрізок — на 3 см довший від першого. — Чому дорівнює довжина другого відрізка? (13 см) — Як дізналися? Чому використовували дію додавання? — 13 см — це 1 дм 3 см. — Накреслимо цей відрізок у зошиті і підпишемо його довжину: 1 дм 3 см. Фізкультхвилинка 3. Додавання і віднімання числа частинами Завдання 4 5 + 4 7 – 4 — Як інакше можна додати і відняти число 4 частинами? 5 + 3 + 1 = 9 7 – 1 – 3 = 3 5 + 1 + 3 = 9 7 – 3 – 1 = 3 4. Складання і розв’язування задачі за малюнками Завдання 6 — Що спільного в цих задачах? Чим вони відрізняються? 5. Самостійна робота Завдання 3 1 варіант— 1-й рядок; 2 варіант — 2-й рядок. Завдання 5 — Накресліть відрізок завдовжки 1 дм 1 см. Зорова гімнастика 6. Логічна задача На дереві сиділо 5 горобців і 3 синиці. 4 птаха полетіло. Чи був серед них хоча б один горобець? IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ Повторення прямої та зворотної лічби у межах 20. — Оцініть свою роботу сонечком, якщо все зрозуміли на уроці. — Намалюйте хмаринку, якщо виникли труднощі.
Урок 85. Тема. ПОЗНАЧЕННЯ ЧИСЕЛ ДРУГОГО ДЕСЯТКА ЦИФРАМИ. ВИЗНАЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ДЕСЯТКІВ І ОДИНИЦЬ У ЧИСЛАХ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ Мета: вчити учнів читати числа другого десятка; розвивати вміння розв’язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Закінчи речення» y 11 — це 10 і... y 14 — це 10 і... y 16 — це 10 і... y 17 — це 10 і... y 18 — це 10 і... 2. Гра «Упізнай число» — Яке число складається з: 1 десятка 2 одиниць; 1 десятка 3 одиниць; 1 де-сятка 5 одиниць; 1 десятка 9 одиниць; з 2 десятків? 3. Розв’язування задач · Мама купила 1 десяток груш і ще 3. Скільки всього груш купила мама? · На столі лежать 1 десяток зошитів у клітинку, а в лінію — на 3 зошити менше. Скільки зошитів у лінію лежать на столі? III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с.91) 1. Робота з паличками для лічби Завдання 1 — Візьмемо 10 паличок і зв’яжемо їх у пучок. — Скільки паличок у пучку? (10, або 1 десяток.) — Запишемо це число за допомогою цифр. — Якими цифрами запишемо число 10? (Число 10 ми записали цифрою 1, а так як одиниць немає, то на їхньому місці пишемо 0.) — До 10 паличок додамо 1 паличку. Скільки стало паличок? (11, або 1 десяток і 1 одиниця.) — Число 11 записуємо цифрами 1 і 1, де 1 — це десяток і 1 — це одиниця. — До10 паличок додамо 3 палички. Скільки стало паличок? (13, або 1 десяток і 3 одиниці.) — Число 13 записуємо цифрами 1 і 3, де 1 — це десяток і 3 — це одиниця. — Візьмемо 2 пучки по 10 паличок. Скільки всього паличок? (20, або 2 десятки.) — Число 20 записуємо цифрами 2 і 0, де 2 — це десятки, а одиниць немає, тому на їхньому місці ставимо 0. 2. Визначення кількості десятків і одиниць у числі Завдання 2 — Полічіть окремі палички в кожному рядку. — Скільки десятків паличок зв’язали в один пучок? — Прочитайте двоцифрові числа. Що позначають цифри 1 і 2, записані на другому місці, якщо лічити справа наліво? 3. Читання чисел від 1 до 20 Завдання 3 — Порівняйте записи першого і другого рядка. — Які числа записані в першому рядку? (Одноцифрові) — Які числа записані в другому рядку? (Двоцифрові) — Чим відрізняються числа першого рядка від чисел другого рядка? (У числі 12 і 2 цифра 2 позначає кількість одиниць. Але в числі 12 є ще один десяток. Його позначають цифрою 1, яка записана на другому місці праворуч.) Фізкультхвилинка IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Самостійна робота (завдання 4) Самоперевірка за відповідями, записаними на дошці. 2. Складання і розв’язування задач за коротким записом Пальчикова гімнастика 3. Завдання з логічним навантаженням Завдання 5 — Доберіть такі числа і знаки дій, щоб рівності були правильними. 4. Гра «Хто швидше?» V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Як називаються числа, записані цифрами 1 і 9; 1 і 3; 2 і 0? — Молодці, ви добре попрацювали на уроці. — Оцініть свою роботу смайликом.
Урок 86. Тема. ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 11–20. НУМЕРАЦІЙНА ТАБЛИЦЯ. ЗАДАЧІ НА ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА НА КІЛЬКА ОДИНИЦЬ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЛА І ВИРАЗУ Мета:закріпити знання нумерації чисел у межах 20; вчити учнів записувати числа під диктування; формувати вміння розв’язувати приклади та задачі; розвивати кмітливість, виховувати акуратність, працьовитість. Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|