ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ1. Робота за підручником (с. 61) Завдання 1 За малюнком складіть і розв’яжіть задачу. Завдання 2. Задача на знаходження остачі — Розгляньте малюнки і розкажіть, що було і що сталося. — Складіть задачу: розкажіть її умову і поставте питання. — Розв’яжіть задачу. Запишіть розв’язання в зошит. Завдання 3 — Розв’яжіть приклади з коментуванням. Фізкультхвилинка Завдання 4. Робота над текстовою задачею Учитель читає умову задачі. — Прочитайте умову задачі. Прочитайте питання задачі. — Що означає в задачі число 5, число 2? — Про що запитується в задачі? — Яку дію треба виконати, щоб відповісти на питання задачі? Чому? — Яка відповідь до задачі? — Запишіть розв’язання задачі в зошити. 2. Робота з геометричним матеріалом — Накресліть у зошиті два відрізки: один завдовжки 5 см, а другий — на 2 см коротший. 3. Задача для кмітливих · Ти та я, та ми з тобою. Скільки всього нас? · Три яйця зварилося за три хвилини. За скільки хвилин зварилося одне яйце? 4. Весела лічба
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ Повторення таблиць додавання і віднімання числа 3 напам’ять «ланцюжком». — Що означає «на 3 більше», «на 3 менше»? — Ми грали? Приклади, задачі розв’язали? — Отже, ми — молодці!
УРОК 58 Тема: НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ ТА РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання й віднімання числа 4; навчати креслити відрізки заданої довжини; вправляти у розв’язуванні задач на знаходження остачі; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Мовчанка» 9 – 3 – 3 – 2 + 1 + 3 – 2 =? 2. Розв’язування задач · У їжачка 3 грибочки, а в білочки — на 3 більше. Скільки грибочків у білочки? · У Миколки 4 груші, а в Петрика на 3 груші менше. Скільки груш у Петрика? · У першому акваріумі 7 рибок, а в другому 3. Скільки рибок в обох акваріумах? 3. Повторення назв компонентів при додаванні Я знайшов в дуплі у білки 5 горішків лісових. Ось іще лежить один. От так білка! Молодець! — Скільки господиня горішків лісових запасла на зиму? — Складіть вираз до задачі. (5 + 1 = 6) — Як називаються числа при додаванні? — Назвіть перший доданок; другий. — Чому дорівнює сума? III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Пояснення вчителя. Робота з демонстраційним матеріалом — Скільки пташок сидить на годівниці? (5) — Скільки пташок відлетіло? (3) — Скільки пташок залишилось? (2) — Складіть приклад за малюнком. (5 – 3 = 2) — Яку дію виконали? — У результаті віднімання число 5 збільшилося чи зменшилося? — Число, від якого ми віднімаємо, називається зменшуване. — Як назвемо число 5 у нашому виразі? (Зменшуване) — Те число, яке віднімаємо, називається від’ємником. — Назвіть від’ємник у виразі 5 – 3 = 2. — Результат дії віднімання називають різницею. Число 2 — різниця. — Як називають числа при відніманні? (Зменшуване, від’ємник, різниця) 2. Робота за підручником (с. 62) Завдання 1 — Прочитайте приклад. — Як називаються числа 9; 4; 5? — Вираз 9 – 4 — це різниця. Читаємо так: «Різниця чисел 9 і 4». Фізкультхвилинка Склад числа 4 — З яких чисел складається число 4? 4. Каліграфічна хвилинка Письмо цифри 4. 5. Продовження роботи за підручником (с. 62) Завдання 2. Складання таблиць додавання і віднімання числа 4 Під час складання таблиці «Додати 4» слід звернути увагу дітей на те, що кожна наступна відповідь на 1 більше від попередньої. Під час складання таблиці «Відняти 4» — звернути увагу дітей на те, що перший приклад таблиці віднімання можна скласти з першого прикладу таблиці додавання. — Прочитайте відповіді кожної таблиці. — Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь. — Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь. Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|