Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Робота над текстовою задачею (завдання 4) 8 страница




V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що найбільше сподобалося на уроці?

— Яке завдання здалося складним?


 

Урок 114.

Тема. ДНІ ТИЖНЯ. ДОБА. ТИЖДЕНЬ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЧАС

Мета: ознайомити учнів з поняттями «доба», «тиждень», повторити назви днів тижня;

вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач на час; розвивати спостережливість; формувати звичку уважно сприймати навчальний матеріал.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Математичний диктант

- Запишіть числа 15; 50; 70; 17; 100.

- Запишіть число, у якому 3 дес. 8 од.; 8 дес. 3 од.

- Запишіть число 84. Відлічуючи від нього по одному, запишіть ще 4 числа.

- Які це числа: 10 + 5; 70 + 3; 90 + 6; 50 + 0? Запишіть.

2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Запишіть ряд чисел. Що «зайве»? Чому?

72; 40; 30; 50; 60.

3. Гра «Третій зайвий»

70 + 6 30 + 4 20 + 50

4. Розв’язування задачі

Данилко зірвав з одного куща 2 десятки ягід малини, а з другого — 3 десятки. Скільки ягід малини зірвав Данилко?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота над загадкою

Чорна корова всіх людей поборола,

А білий віл всіх людей підвів. (Ніч і день)

— Ранок, день, вечір і ніч становлять добу.

2. Робота за підручником (с. 124–125)

Завдання 98

— Назвіть по порядку всі дні тижня.

Слухання вірша про дні тижня.


Понеділок... Що за свято?! —

Тижня нового початок.

Гей, вівторок, другий брате

Чи у тижні вас багато?

Третя — середа кругленька —

Пропищала — багатенько!

А за нею йде четвер —

Серед тижня він тепер.

П’ятниця, краса-дівчина,

Каже — завтра відпочину.

Йду я, діти, на весілля

До суботи та неділі.


Завдання 99

— Прочитайте пояснення про добу.

— Що таке доба?

— На які частини поділяється доба?

— Скільки діб у тижні?

— Розгляньте малюнки. Назвіть частини доби.

Завдання 100

— Скільки днів ішов дощ? Скільки діб ішов дощ?

Завдання 101

— Сьогодні вівторок. Який день був учора? Який день буде завтра?

— Позавчора була середа. Який день буде завтра?

Завдання 102

— Скільки Ніна гостювала в бабусі? Скільки всього днів гостювала Ніна в бабусі?

Завдання 103

— Скільки грошей було в Олі? Скільки грошей вона витратила на пряники? Скільки грошей залишилося в Олі? Якими банкнотами Оля могла отримати здачу?

Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’язування прикладів

(84 – 4) + 6 (61 – 1) + 20 10 + 30 + 20

2. Розв’язування задачі

Із 50 кг яблук отримали 40 кг яблучного джему. Скільки кілограмів води випарувалося під час готування джему?

На дошці — коротка умова задачі.

— Якою дією треба розв’язати задачу?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Зошит дешевший за ручку, але дорожчий за олівець. Що дешевше?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Вправа на релаксацію

Учитель пропонує учням прийняти положення спокою: сісти на стільці ближче до краю сидіння, спину тримати прямо, руки покласти вільно на колінах, очі можна заплющити.


 

Урок 115.

Тема. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА. ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МІЖ ЧИСЛАМИ ПРИ ВІДНІМАННІ

Мета: вправляти учнів у розв’язуванні і порівнянні задач, доповненні рівностей, порівнянні виразу і числа; встановити взаємозв’язок між числами при відніманні; розвивати спостережливість, виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба

Учні працюють у парах біля дошки.

«Знавець величин» «Я вмію замінювати» «Я вмію порівнювати»

2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Запишіть ряд чисел. Що «зайве»? Чому?

27; 43; 98; 30; 9.

3. Обчислення за зразком

2 + 5 = 7 8 – 2 4 + 6 9 – 3

20 + 50 = 70 80 – 20 40 + 60 90 – 30

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 125–127)

Завдання 104

— Розв’яжіть і порівняйте задачі (умову, запитання, розв’язання, відповідь). Що ви помітили? (Те, що було невідомо у першій задачі, стало відомо у другій.)

Завдання 105. Задача з логічним навантаженням

— Прочитайте ряди чисел. За яким правилом їх складено? (1-й ряд — 20 – 19 = 1; 2-й ряд — 3 – 1 = 2; 3-й ряд — 4 – 2 = 2)

— Назвіть пропущені числа.

Завдання 106

— Відновіть рівності. Як знайти невідоме число?

Завдання 107

— Розгляньте таблицю. Що написано у першому рядку? у другому? у третьому?

— Виконайте завдання за таблицею.

1) Додайте від’ємник до різниці в кожному стовпчику. Порівняйте результат зі зменшуваним. Зробіть висновок.

2) Відніміть від зменшуваного різницю в кожному стовпчику. Порівняйте результат з від’ємником. Зробіть висновок.

Завдання 108

— Розгляньте малюнок. Прочитайте задачу.

— Що відомо в задачі. Яке питання задачі? Як дізнатися, скільки квіток зрізав хлопчик?

Завдання 109

— Порівняйте вираз і число. Прочитайте рівності. Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «більше». Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «менше».

Завдання 110

— Прочитайте задачу. Скільки слив було у дівчинки? Скільки в неї стало

слив, коли її пригостили ще кількома? Як дізнатися, скількома сливами пригостили дівчинку?

Завдання 111

— Прочитайте спочатку приклади, у яких відповіді є одноцифровими числами, а потім — двоцифровими.

Завдання 112

— Яку фігуру ви бачите на рисунку? Назвіть її буквами. Виміряйте сторони чотирикутника.

— Порівняйте довжину найбільшої і найменшої сторін чотирикутника.

Завдання 113. Задача з логічним навантаженням

— Які фігури і скільки вирізав Дмитрик? (5 трикутників і 2 квадрати.)

А Мишко? (3 квадрати і 5 трикутників.) Хто з хлопчиків вирізав більше фігур? На скільки більше?

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота з наступною взаємоперевіркою

40 – 20 80 – 20 60 – 20 50 – 20 90 – 20 70 – 20

40 + 20 80 + 20 60 + 20 50 + 20 10 + 20 70 + 20

1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант — 2-й рядок.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічної задачі

Маса цуценяти, коли воно стоїть на двох задніх ногах, 3 кг. Яка його маса, якщо воно стоїть на 4 ногах?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Оцініть свою роботу сонечком.


 

Урок 116.

Тема. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. ГОДИННИК. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СКЛАДАННЯ І ОБЧИСЛЮВАННЯ ВИРАЗІВ ЗА ТАБЛИЦЕЮ

Мета: навчати учнів визначати час за годинником, розв’язувати задачі на час; розвивати пам’ять, мовлення, мислення; вчити берегти час.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «День і ніч»

— Коли я скажу «ніч», заплющте очі і починайте обчислення. На слово «день» розплющте очі і назвіть відповідь.

3 + 1 + 2 – 4 + 5 + 1 – 4 + 6

6 + 3 – 7 + 6 + 2 – 5 + 4 – 8

2. Математичний диктант

- Знайдіть суму чисел 28 та 10.

- До числа 47 додайте 2.

- Збільшіть 23 на 20.

- Знайдіть суму чисел 62 та 20.

- На скільки 9 менше 79?

- Число 76 зменшіть на 40.

- Від числа 56 відніміть 4.

- Знайдіть різницю чисел 55 та 20.

- До якого числа треба додати 6, щоб отримати 29?

- Знайдіть різницю чисел 85 та 4.

- Від якого числа треба відняти 55, щоб отримати 20?

- До задуманого числа додали 8 і отримали 49. Яке число задумали?

Відповіді: 38; 49; 43; 82; 70; 36; 52; 35; 23; 81; 75; 41.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота над загадкою

Не їсть і не п’є, а ходить і б’є. Що це таке? (Годинник)

2. Робота за підручником (с. 127–128)

Завдання 114

— Назвіть по порядку настання частини доби: вечір, ранок, день, ніч.

— Прочитайте пояснення про годину і хвилину. Які одиниці вимірювання часу ви знаєте?

— Скільки годин у добі? Скільки хвилин у годині? Скільки хвилин триває урок?

Завдання 115

— Які стрілки є на годиннику? На що вони вказують?

— Мала стрілка годинника показує години, велика — хвилини.

— Котру годину показує годинник? Чому дівчинка показує дві відповіді?

Завдання 116

— Розгляньте годинники. Котру годину показує кожний годинник?

Завдання 117

— Скільки абрикосів узяли для сушіння? На скільки зменшилася їх маса під час сушіння? Яка маса абрикосів після сушіння?

121Завдання 118

— Накресліть відрізок KМ завдовжки 1 дм 3 см. Скільки це сантиметрів?

Завдання 119

— Розгляньте малюнок. За яким правилом треба знайти числа, замість яких стоїть знак питання? (6 – 2 = 4; 10 + 4 = 14; 20 + 4 = 24)

Завдання 120

— Розгляньте таблицю. Що написано у першому рядку? у другому? у третьому?

— Письмово складіть та обчисліть вирази за таблицею.

Завдання 121

— Розгляньте рівності. Розшифруйте записи, якщо однакові фігури позначають однакові числа, а різні фігури — різні числа. (Круг — 5, трикутник — 2, квадрат — 4, синій прямокутник — 6, фіолетовий — 1)

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Самостійна робота

Результати самостійної роботи покажуть учителеві, яким питанням слід приділити увагу, над якими помилками дітей попрацювати.

2. Розв’язування логічної задачі

Драбина має 13 щаблів. На який щабель треба стати, щоб стояти посередині драбини? (На 7)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чи з усіма завданнями вдалося впоратися?

— Оцініть свою роботу сонечком.


 

Урок 117.

Тема. РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ. РОЗКЛАДАННЯ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ

Мета: навчати учнів розкладати двоцифрові числа на розрядні доданки, складати і розв’язувати задачі за малюнками, креслити відрізки; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати спостережливість, допитливість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба

1) Гра «А що у людини?».

Налаштуємося на швидку роботу на уроці. На мої запитання відповідайте швидко і дружно хором.

- У птаха це крило, а у людини... (рука).

- У звіра лапа, а у людини... (нога).

- У цукерки фантик, а у людини... (одяг).

- У машини мотор, а у людини... (серце).

- У риби зябра, а у людини... (легені).

- У берези сік, а у людини... (кров).

2) Гра «Веселі приклади» (робота з цифровим віялом).

- До кількості ніг у павука додайте кількість пальців на двох руках. (8 + 10 = 18)

- Від улюбленої оцінки учня відніміть кількість пальців на двох ногах. (12 – 10 = 2)

До кількості місяців у році додайте число голів у Змія Горинича і порядковий номер п’ятниці. (12 + 3 + 5 = 20)

Від кількості пальців на двох руках відніміть порядковий номер суботи. (10 – 6 = 4)

2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Доповніть ряд чисел двома–трьома числами.

11; 9; 7; 5;...

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 128–129)

Завдання 122

— Прочитайте пояснення про розрядні доданки.

— Яке число показує, скільки одиниць у розряді десятків?

— Яке число показує, скільки одиниць у розряді одиниць?

— Запишіть числа у вигляді суми розрядних доданків за зразком.

Завдання 123

— Застосовуючи знання про те, що числа можна додавати в будь-якому порядку, обчисліть значення виразів. Поясніть, як зручно виконати додавання? (Десятки додавати до десятків, а одиниці — до одиниць.)

Завдання 124

— Скільки ведмедиків у кошику? Скільки ведмедиків не вмістилося у кошик? Яке питання задачі?

— Скільки всього зайчиків? Скільки зайчиків не вмістилося у коробку?

Яке питання задачі?

— Складіть і розв’яжіть задачі за малюнками.

Завдання 125

Скільки чистих аркушів паперу було у Петрика?

Скільки аркушів він розмалював? Як дізнатися, скільки чистих аркушів залишилось у Петрика?

Завдання 126

Скільки аркушів паперу розмалював Петрик? Скільки аркушів у нього залишилося? Як дізнатися, скільки аркушів було в Петрика спочатку?

Порівняйте цю задачу з попередньою. Що ви помітили?

Завдання127

Розгляньте малюнок. Які многокутники ви знаєте? Скільки сторін, кутів і вершин у кожному многокутнику?

Завдання 128. Задача з логічним навантаженням.

Скільки років Катрусі? Що ще сказано про її вік? Що можна сказати про її брата? Як же дізнатися, скільки років брату?

Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’язування задачі

У першому класі 29 учнів. До святкового концерту 9 із них розучують танці і пісні, а решта вчать вірші. Скільки першокласників учать вірші?

На дошці — коротка умова задачі.

— Якщо відомо, що 9 учнів розучують танці і пісні, то що можна дізнатися?

— Яку дію потрібно виконати? Що означає число 9? Якщо в класі 29 учнів, а 9 з них розучують танці і пісні, то що можемо дізнатися? Яку дію потрібно виконати?

2. Офтальмологічна пауза

3. Самостійна робота

50 + 8 46 – 6 7 + 20 54 – 50 49 + 1

70 + 4 95 – 5 8 + 30 43 – 40 99 + 1

1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант — 2-й рядок.

4. Розв’язування логічної задачі

У бабусі два онуки: Микола і маленький Олег. Бабуся купила їм 16 цукерок і сказала Миколі, щоб він дав Олегу на 2 цукерки більше, ніж узяв собі. Як Микола має розділити цукерки? (7 і 9)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Оцініть свою роботу сонечком.


 

Урок 118.

Тема. ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК ВИДУ 34 + 52. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: ознайомити учнів із додаванням двоцифрових чисел виду 34 + 20; розвивати логічне мислення; прищеплювати бажання вчитися, інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— За допомогою цифр 5 і 6 запишіть різні двоцифрові числа.

2. Розв’язування задач

- Для консервації овочів сім’я витратила 90 грн. 60 грн заплатили за помідори й огірки, а решту грошей — за цибулю. Скільки гривень заплатили за цибулю?

- Учневі потрібно було обвести 9 клітинок у зошиті (ставлять 9 точок). Коли він обвів декілька, залишилося обвести 3 клітинки (затуляють 3 точки). Скільки клітинок він обвів? (9 без 3, тобто 9 – 3 = 6) Учні обводять 6 клітинок і записують розв’язання.

3. Обчислення значень виразів

50 + 3 98 – 90 69 + 1 79 – 9

8 + 30 + 1 90 – 60 – 20 66 – 6 + 10 90 – 60 + 20

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 130–131)

Завдання 129

— Застосовуючи знання про те, що числа можна додавати в будь-якому порядку, обчисліть значення виразів. Поясніть розв’язання.

30 + 4 + 50 + 2 50 + 3 + 30 + 3

Завдання 130

— Розгляньте записи і поясніть обчислення 34 + 52.

— При додаванні двоцифрових чисел десятки додають до десятків, одиниці — до одиниць.

Завдання 131

— Розгляньте записи і поясніть обчислення 43 + 24.

Завдання 132

— Усно поясніть обчислення суми 25 + 71.

Завдання 133

— Розв’яжіть. Назвіть відповіді у порядку спадання.

35 + 41 14 + 62 33 + 33 72 + 16

Завдання 134

— На скільки метрів знизився планер?

— Якою стала висота його польоту?

— Як дізнатися, на якій висоті летів планер спочатку?

Завдання 135

— Скільки у дитячому садку дівчаток? скільки хлопчиків? Скільки всього дітей у дитячому садку?

Завдання 136

— Розв’яжіть. Назвіть відповіді у порядку зростання.

Завдання 137. Задача з логічним навантаженням

— Розгляньте малюнок. Скільки кілограмів яблук у трьох коробках?

— Скільки кілограмів яблук у першій коробці? у другій?

— Яке питання треба поставити до задачі?

— Складіть і розв’яжіть задачу за малюнком.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв’язування прикладів на додавання (коментоване)

43 + 20

54 + 30

Коментар:

43 — це 4 десятки 3 одиниці.

20 — 2 десятки.

Десятки додаю до десятків, а потім додаю одиниці.

Сума дорівнює 63 (шістдесяти трьом).

54 — це 5 десятків 4 одиниці.

30 — 3 десятки.

Десятки додаю до десятків, а потім додаю одиниці.

Сума дорівнює 84 (вісімдесяти чотирьом).

2. Розв’язування задачі (з коментуванням)

Із класу до кабінету лікаря викликали 10 учнів. У класі залишилося 17 учнів. Скільки всього учнів було в класі?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних завдань

- Бегемот важчий за носорога, а носоріг важчий за бика. Хто з цих друзів найлегший? (Бик)

- Віті, Петрику і Андрійку подарували по відеокасеті: одну — з комедією, іншу з веселими мультфільмами, а третю з фантастичним фільмом. Хто що отримав у подарунок, якщо відомо, що Петрик і Вітя не люблять дивитися мультфільми, а Андрійко і Петрик у процесі перегляду реготали до упаду? (Віті — з фантастичним фільмом, Петрику — з комедією, Андрійку — з веселими мультфільмами.)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З яким обчислювальним прийомом ми ознайомилися на уроці? Наведіть приклади.

— Оцініть свою роботу сонечком.


 

Урок 119.

Тема. ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ВІДНОШЕННЯ «НА... БІЛЬШЕ» («НА... МЕНШЕ»). СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ

ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ. КОРОТКИЙ ЗАПИС УМОВИ ЗАДАЧІ. ВИМІРЮВАННЯ СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ І КРЕСЛЕННЯ ЇХ У ЗОШИТІ

Мета: закріпити вивчений спосіб додавання; вправляти учнів у складанні і розв’язуванні

задач; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність, повагу одне до одного, бажання вчасно прийти на допомогу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Естафета»

Учням пропонують вибрати завдання посильного для себе рівня.

1-й рівень 2-й рівень 3-й рівень

73 – 1 74 – 70 72 – 70 + 20

42 + 1 43 – 40 80 + 4 + 10

50 – 10 62 – 2 59 – 50 – 9

40 + 10 90 + 8 25 + 5 + 40

30 – 1 17 – 3 40 + 40 + 2

2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— За допомогою цифр 4; 7; 8 запишіть дев’ять різних двоцифрових чисел.

2. Робота за таблицями

4. Гра «Обери!»

— Знайдіть приклади з відповіддю 35; 66; 89.

22 + 13 63 + 25 55 + 34 90 – 1

40 – 1 60 + 6 24 + 11 48 + 41

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 131–132)

Завдання 138

— Розгляньте таблиці. Що записано у першому стовпчику? у другому?

— Знайдіть суми і різниці.

Завдання 139

— Поясніть обчислення суми 46 + 33.

Завдання 140

— Розгляньте малюнки до задач. Прочитайте короткий запис. Складіть і розв’яжіть задачі за малюнками.

Завдання 141

— Знайдіть значення виразів. Випишіть вирази зі значенням 25; 77; 99. (13 + 12; 82 + 17; 100 – 1; 70 + 7; 62 + 15)

Завдання 142

— Які фігури ви бачите на малюнку? Виміряйте найбільші сторони трикутника і чотирикутника. Накресліть такі фігури в зошиті.

Завдання 143. Задача з логічним навантаженням

— Які числа і знаки дій треба дібрати, щоб рівності були правильними. Запишіть.

Завдання 144. Задача з логічним навантаженням

— Скільки метрів було в сувої?

— Як дізнатися, скільки метрів витратили на пошиття сукні і халатів?

— Скільки метрів тканини залишилося?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Математичний диктант

- Запишіть число, у якому 5 дес. і 9 од.

- Запишіть найменше двоцифрове число, яке утворене однаковими цифрами.

- Запишіть найбільше двоцифрове число, яке утворене однаковими цифрами.

- Запишіть суму чисел: 39 і 30; 60 і 3.

- Запишіть різницю чисел: 60 і 50; 50 і 30.

- Збільшіть 65 на 30.

- Зменшіть 60 на 30.

2. Тестування

1) Познач число, в якому 3 десятки і 9 одиниць.

а) 33; б) 93; в) 39.

2) Між якими числами знаходиться число 59?

а) 60 і 61; б) 58 і 60; в) 58 і 57.

3) У якому ряду числа розташовані в порядку зростання?

а) 22; 43; 67; 84; 36; 98.

б) 22; 36; 43; 98; 84; 67.

в) 22; 36; 43; 67; 84; 98.

4) У якому ряду числа розташовані в порядку спадання?

а) 37; 55; 26; 44; 93; 75.

б) 93; 75; 37; 55; 26; 44.

в) 93; 75; 55; 44; 37; 26.

5) Познач ряд чисел, у якому кожне наступне число більше попереднього на

1 десяток.

а) 36; 66; 46; 76; 56; 86.

б) 36; 46; 56; 66; 76; 86.

в) 36; 37; 38; 39; 40; 41.

6) Постав знак «>», «<» або «=».

2 дм 1 см 19 см

7) Постав знак «>», «<» або «=».

6 м 9 дм 69 дм

8) Розв’яжи задачу.

Сестрі 22 роки, вона молодша за брата на 10 років. Скільки років братові?

а) 12;

б) 32;

в) 10.

9) Розв’яжи задачу.

На пасіці було 25 вуликів. Через рік число вуликів збільшилося на 30.

Скільки вуликів стало на пасіці через рік?

а) 56;

б) 57;

в) 55.

10) Познач число, в якому число десятків на 3 більше числа одиниць.

а) 73;

б) 53;

в) 63.

3. Розв’язування логічних завдань

- На грядці стрибало 8 горобців. Прилетіли ще 2 горобці. Кіт підкрався, схопив одного горобця і втік. Скільки горобців залишилося на грядці?

- Качка важить 4 кг. Скільки кілограмів вона важитиме, якщо встане на одну ногу?

- З чисел 1; 2; 3; 4; 6; 11; 12; 13; 15 складіть три доданки та отримайте суму 18.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чи з усіма завданнями вдалося впоратися?

— Оцініть свою роботу сонечком.


 

Урок 120.

Тема. ЗАСТОСУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ПРАВИЛА ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ДО ОБЧИСЛЕНЬ ВИДУ 54 + 30; 54 + 3. ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ.

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: навчати учнів застосовувати загальне правило додавання двоцифрових чисел до обчислень виду 54 + 30; 54 + 3; удосконалювати навички вимірювання й порівняння довжин відрізків, уміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, навички самостійної роботи; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба

— Лижники беруть участь у змаганнях під номерами. Кому за ким встати?

— Назвіть номер учасника, який знаходиться між 16 і 18; 11 і 13?

— Який номер йде слідом за 15; 17; 19? перед 11; 13; 20?

— Якщо в команді 2 десятки чоловік, який номер найперший? останній?

— Які номери від 12 до 20? Назвіть попереднє і наступне число до числа 20.

— Скільки разів повторюється цифра 1 у записі чисел від 12 до 20?

— Що означає цифра 1 у записі цих чисел?

— Запишіть число 12 у вигляді суми одноцифрових доданків.

— У Ганни 18 шпильок. З них 8 шпильок з бантиками, а решта — з квіточками. Скільки у Ганни шпильок з квіточками?

— Співачці подарували букет з 16 троянд. З них 6 троянд були білі, а решта — червоні. Скільки червоних троянд було в букеті?

— Запишіть у вигляді суми розрядних доданків числа: 49; 37; 42; 30; 58; 23.

3. Гра «Естафета»

Перевірка: 20, 90, 94, 4; 60, 68, 26, 6.

3. Хвилинка каліграфії

Учні записують число 45.

— Дайте характеристику числа 45. (Це число двоцифрове, складається з 4 десятків, 5 одиниць. Для запису числа знадобилося дві цифри: 4; 5. Попереднє число — 44, наступне — 46. Число 45 — непарне.)

— Якщо я у числі 45 затулю цифру 4, збільшиться або зменшиться число? На скільки? (Число зменшиться на 4 десятки.)

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота

— Додавайте спочатку виділені числа.

50 + 5 + 3 70 + 8 + 20 60 + 4 + 10 + 2

2. Робота за підручником (с. 132–133)

Завдання 145

— Обчисліть за поданою схемою: додавайте спочатку виділені числа.

Завдання 146

— Обчисліть суми 54 + 30 і 54 + 3. Порівняйте способи обчислення.

Завдання 147

— Скільки заплатили за користування басейном спочатку?

— Скільки доплатили потім? Скільки всього грошей заплатили?

Завдання 148

— Обчисліть. Назвіть відповіді у порядку спадання.

Завдання 149

— Розгляньте малюнок до задачі. Що відомо?

— Яке питання?

— Знайдіть відповідь на питання задачі.

Завдання 150

— Скільки відрізків накреслено?

— Виміряйте їх довжину.

— На скільки сантиметрів перший відрізок коротший від другого? другий відрізок коротший від третього?

Завдання 151

— Скільки качок було у господині? Що сказано про гусей? Як дізнатися, скільки гусей було в господині?

Завдання 152

— Скільки автобусів було у гаражі? Скільки автобусів виїхало на маршрут? Скільки автобусів відправили в ремонт?

Завдання 153

— Розв’яжіть приклади. Випишіть вирази зі значенням, меншим за 50.

(4 + 45; 39 – 9; 24 + 24; 9 + 40; 2 + 17; 31 + 11)

Завдання 154. Задача з логічним навантаженням

— У сім’ї дві матері, дві дочки та бабуся з онукою. Скільки жінок у цій сім’ї? (3)

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв’язування прикладів

45 + 3 45 + 30

57 – 7 57 – 50

60 + 4 42 + 34

29 + 10 29 + 10

80 – 50 30 + 70

83 – 3 64 + 32

2. Розв’язування задач

· Було дві шовкові стрічки: перша — завдовжки 37 дм, а друга — 48 дм. Від довшої стрічки відрізали 10 дм, а від коротшої — 7 дм. Якою завдовжки стала кожна стрічка?

· На фермі добовий надій молока від однієї корови становив спочатку 10 л,

а через два роки — 14 л. Поставте питання і розв’яжіть задачу.

3. Тестування

1) Познач число, в якому 4 десятки і 7 одиниць.

а) 74;

б) 47;

в) 48.

2) Між якими числами знаходиться число 79?

а) 70 і 80;

б) 78 і 80;

в) 80 і 81.

3) Познач найбільше двоцифрове число, записане цифрами 3 і 5.

а) 35;

б) 53;

в) 33;

г) 55.

4) Познач ряд чисел, в якому кожне наступне число більше попереднього на

1 десяток.

а) 42, 55, 37, 68, 72, 93;

б) 43, 53, 63, 73, 83, 93;

в) 43, 44, 45, 46, 47, 48.

5) Порівняй, постав знак «>», «<» або «=».

9 дм 8 дм 9 см

6) Порівняй, постав знак «>», «<» або «=».

6 м 59 дм

7) До 32 додали 2 десятки. Яке число отримали?

а) 34;

б) 52;

в) 30.

4. Розв’язування логічного завдання

У кімнаті 4 кути. У кожному кутку — по кішці. Навпроти кожної кішки — 3 кішки. Скільки всього кішок у кімнаті?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чи з усіма завданнями впоралися?

— Оцініть свою роботу сонечком.


 

Урок 121.

Тема. ЗАСТОСУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ПРАВИЛА ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У ВИПАДКУ ОБЧИСЛЕНЬ ВИДУ 20 + 47; 2 + 47. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ.

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ СКЛАДАННЯМ ВИРАЗУ

Мета: навчати учнів застосовувати загальне правило додавання двоцифрових чисел у випадку обчислень виду 20 + 47; 2 + 47; вдосконалювати вміння порівнювати вирази, розв’язувати задачі складанням виразу; розвивати логічне мислення, навички самостійної роботи; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных