ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
Робота в парах за зразком3. Знаходження значень виразів - Від суми чисел 24 і 51 відняти 40. - До різниці чисел 77 і 20 додати 11. - Від числа 70 відняти суму чисел 20 і 10. - До числа 35 додати різницю чисел 40 и 30. 4. Розв’язування задач - У двох коробках 85 олівців. У першій — 32 олівці. Скільки олівців у другій коробці? - У Петрика було 24 кульки. 13 кульок були червоні, а решта — жовті. Скільки було жовтих кульок? 5. Розв’язування логічної задачі Розв’язування логічної задачі Мишко, Миколка і Настя вирішили допомогти мамі зібрати урожай — смородину, аґрус і вишню. Кожен з них збирав щось одне. Хто що збирав, якщо відомо, що найбільше було зібрано смородини, Мишко не збирав аґрус, а Мишко і Миколка вдвох набрали ягід менше, ніж Настя? V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого навчалися на уроці? — Оцініть свою роботу сонечком.
Урок 131. Тема. ДОДАВАННЯ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: навчати учнів додавати числа з переходом через розряд; вдосконалювати навички розв’язування задач; розвивати математичне мовлення, увагу, пам’ять; прищеплювати інтерес до предмета. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота з числовим віялом — Назвіть число, яке ми називаємо при лічбі перед числом 34. — Збільште його на 2 десятки. — Яке число при лічбі йде за числом 87. — Зменшіть його на 5 одиниць. — На скільки треба зменшити 35, щоб вийшло 5? — Скільки треба додати до 32, щоб вийшло 47? — Перший доданок 35, другий — 12. Знайдіть суму. — Знайдіть різницю чисел 24 і 13. 2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням На дошці даний ряд чисел: 27; 24; 5; 42; 72; 96; 22. — Визначте «зайве» число. (Число 5 — одноцифрове.) Пропишіть цифру 5. — Підкресліть ту, яка найбільше вам подобається. — Назвіть найбільше число. — Назвіть найменше число. 3. Розв’язування задач - Татові 34 роки, а мамі — 30 років. На скільки років тато старший за маму? - В автобусі було 25 пасажирів. На зупинці 11 пасажирів вийшли. Скільки пасажирів залишилося в автобусі? - У класі 29 учнів. Із них 12 хлопчиків. Скільки в класі дівчаток? 4. Робота за підручником (с. 147–148) Завдання 237 — За поданими схемами знайдіть суми чисел 3 + 8 і 7 + 8. Завдання 238 — Розв’яжіть приклади з коментуванням. Завдання 239 — Яка маса гуски? Яка маса поросяти? Яка загальна маса гуски і поросяти? Завдання 240 — Скільки з однієї берези зібрали за день березового соку? — Що сказано про другу березу? — Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки літрів березового соку зібрали з другої берези? Завдання 241. Задача з логічним навантаженням — Як за допомогою гир 8 кг, 5 кг, 2 кг зважити 15 кг зерна; 13 кг; 10 кг; 7 кг; 11 кг? Запишіть відповідні рівності. (8 + 2 + 5 = 15; 8 + 5 = 13; 8 + 2 = 10; 5 + 2 = 7; 8 + 5 – 2 = 11) Завдання 242. Задача з логічним навантаженням — Розгляньте малюнок. Скільки на малюнку трикутників? Скільки на малюнку чотирикутників? Чого більше на малюнку: трикутників чи чотирикутників? Фізкультхвилинка Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|