ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
Гра на увагу. Завдання 4Математика
УРОК 1 Тема: ВСТУП. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ, ЗОШИТОМ І ПРИЛАДДЯМ ДЛЯ УРОКІВ МАТЕМАТИКИ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ, СФОРМОВАНИХ У ПЕРЕДШКІЛЬНИЙ ПЕРІОД Мета: ознайомити учнів з предметом математика, підручником, зошитом; уточнити знання про числа від 1 до 10 та вміння називати їх; виховувати інтерес до вивчення математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Увага, друзі! Ось пролунав дзвінок. Сідайте всі зручніше — Почнем скоріш урок! II. ВСТУПНА БЕСІДА ПРО ПРЕДМЕТ МАТЕМАТИКА — Діти, сьогодні ви вперше прийшли на урок математики. — Вам цікаво дізнатися, що ми будемо робити на цьому уроці? — А можливо, хтось із вас знає відповідь на моє запитання? — На уроках математики ми будемо вчитися рахувати, розв’язувати задачі і приклади. — Перед вами лежить підручник. Це підручник з математики. — Розгляньте уважно обкладинку підручника. — Хто на ній намальований? — Що написано на обкладинці підручника? — Хто зможе прочитати? — Погортайте сторінки підручника. — Що ви на них бачите? (Малюнки, цифри) — Математика — дуже важлива, цікава і потрібна всім наука. III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ, СФОРМОВАНИХ У ПЕРЕДШКІЛЬНИЙ ПЕРІОД 1. Лічба предметів на основі наочності Сьогодні на уроці ми будемо лічити предмети. — Хто знає назви чисел, за допомогою яких ми будемо лічити предмети? (Лічба від 1 до 10.) 2. Гра «День — ніч» Учитель виставляє на дошці 6 предметів. Наприклад: груша, яблуко, слива, морква, капуста, помідор. — Назвіть, які предмети ви бачите на дошці. — Скільки їх? Запам’ятайте ці предмети. «Ніч» — діти заплющують очі, а вчитель прибирає один предмет. «День» — діти розплющують очі. — Який предмет зник? 3. Об’єднання предметів у групу за спільною ознакою — Як можна назвати одним словом предмети: яблуко, груша, слива? (Фрукти) — Як можна назвати одним словом предмети: морква, капуста, помідор? (Овочі) 4. Робота за підручником (с. 3) Завдання 1. Об’єднання об’єктів у групу за спільною ознакою — Назвіть кожну іграшку. — Скільки всього іграшок? — Як можна назвати ці предмети одним словом? (Транспорт) Завдання 2. Розподіл об’єктів на групи за спільною ознакою — З кого складається рій; отара? А з чого — букет? Фізкультхвилинка Завдання 3. Порівняння кількості предметів на малюнках — Скільки кленових листочків? (4) — Скільки жоржин? (5) — З’єднайте їх парами. — Скільки пар утворилося? (4) — Якому предмету не вистачило пари? (Жоржині) — Отже, яких предметів більше? А яких менше? Аналогічно проводиться робота з порівняння кількості метеликів і сонечок. Завдання 4. Практична робота — Кого в нашому класі більше — хлопчиків чи дівчат? — А тепер станьте парами: хлопчик бере за руку дівчинку. — Кому не вистачило пари? — Отже, кого в класі більше, а кого — менше? IV. РОБОТА В ЗОШИТІ Слово вчителя — На уроках математики ми будемо вчитися писати в зошитах у клітинку. (Розповідь учителя про користування зошитом.) — Обведіть у зошиті 1 рядок квадратиків. 2. Графічний диктант «Візерунок» Пальчикова гімнастика
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Діти, пригадайте, які завдання ми виконували на уроці? — Ми рахували? Ми грали? Малювали? — Вам сподобався урок? Тоді — до нових зустрічей на уроках математики!
УРОК 2 Тема: ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ПОРІВНЯННЯ ГРУП ПРЕДМЕТІВ. ПОНЯТТЯ «НАЙБІЛЬШИЙ — НАЙМЕНШИЙ». СКЛАДАННЯ ЗАПИТАНЬ ЗІ СЛОВОМ СКІЛЬКИ. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: формувати в учнів навички лічби, вміння порівнювати групи предметів, розрізняти поняття «найбільший — найменший»; навчати складати запитання зі словом скільки; розвивати увагу, мислення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела лічба
2. Лічба від 1 до 10 в прямому і зворотному порядку III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Робота з набірним полотном. Лічба предметів — Скільки їжачків? (6) Скільки лисичок? (4) — Скільки всього тварин? Висновок. Кількість предметів визначають лічбою. Використовують по порядку слова: один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім, вісім, дев’ять, десять. 2. Формування поняття «найбільший — найменший» — Героями нашого уроку будуть тварини. Відгадайте їхні назви! · Не кравець, а все життя з голками ходить. (Їжак) · Влітку медом ласував, досхочу малини мав. А як впав глибокий сніг, позіхнув і спати ліг. Бачив чи не бачив сни, а проспав аж до весни. (Ведмідь) · Пара довгих вушок, сіренький кожушок, Скорий побігайчик. Як він зветься?.. (Зайчик). · Хвостик, як ниточка, само, як калиточка, а очі, як насінинки. (Мишка) · Вночі руда дівчина залізла тихо в двір, Курей перелічила та й понесла у бір. (Лисиця) 3. Робота за підручником (с. 4) Завдання 2 — Розгляньте малюнок. На чому звірята вирушають у подорож до країни Знань? — Скільки всього звірят? — Хто з них найменший? Хто — найбільший? — Хто на кораблі капітан? Скільки матросів? Скільки пасажирів? Творча робота — Придумайте свої запитання за малюнком зі словом скільки. Фізкультхвилинка Завдання 3. На гостину до казкових героїв — Першими, кого зустріли наші звірі, були казкові герої. Послухайте пісеньку і впізнайте їх. (Звучать уривки з пісень про Буратіно, Чебурашку і Крокодила Гену.) — Розгляньте малюнок. Скільки всього героїв? — Назви казкових героїв від найвищого до найнижчого. Завдання 4. Робота з геометричним матеріалом — Прибуваємо на дивний острів. Він укритий синіми і червоними камінцями. Як в математиці ми називаємо ці камінці? (Кружечки) — Полічіть кружечки зліва направо; справа наліво. Скільки великих кружечків? А малих? Яких кружечків більше — великих чи малих? IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Скільки?» — Наші герої пропонують вам пограти в гру. Учитель на набірному полотні виставляє 7 яблучок. — Полічіть, скільки всього яблучок. А тепер — у зворотному порядку. Учитель виймає яблучка в будь-якому порядку, а діти знову рахують їх. Висновок. У якому порядку ми б не рахували, виходить однакова кількість яблук. Робота в парах — Поставте запитання сусідові по парті зі словом скільки про предмети у класі. (Один учень запитує, інший — відповідає.) 3. Робота в зошиті. Вправляння у написанні елементів цифр — Незабаром у зошитах ми будемо писати цифри, записувати приклади і задачі. Виконаємо тренувальні вправи. Покажемо звірятам, які ми молодці. Учитель пише на дошці. — Напишіть 1 паличку. (/) Відступіть 2 клітинки і напишіть 2 палички. (//) Відступіть 2 клітинки і напишіть 3 палички, і так — до кінця ряду. 4. Графічний диктант «Візерунок» — Пливемо далі. Раптом піднявся вітер. Хвилі на морі стали великими. Спробуйте намалювати ці хвилі в своєму зошиті. — А назустріч нам — щука. Спробуємо від неї втікти! Пальчикова гімнастика «Щука» Щука хвіст і зуби має. Я від щуки утікаю. (Т. Момот) Учитель торкається рученят дітей. — Ось скільки малят вона зловила! Щоб визволити їх, треба розв’язати задачу. V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Наш урок добіг кінця. Вам цікаво було подорожувати разом із нашими героями? — Діти, пригадайте, які завдання ми виконували на уроці? — Ми рахували? Ми грали? А предмети порівнювали? Ми старалися? — Отже, ми молодці!
УРОК 3 Тема: ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РОЗМІРОМ («найвищий — найнижчий», «однакові за висотою»). НАПРЯМ РУХУ («вгору — вниз»). РОЗМІЩЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ПРОСТОРІ («на», «під»). ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: формувати в учнів навички лічби, вміння порівнювати групи предметів за розміром, розрізняти поняття «найвищий — найнижчий», «однакові за висотою», «вгору — вниз», «на», «під»; розвивати уважність, мислення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Курка та курчата» Учитель вистукує певну кількість разів, а діти викладають цю кількість на парті із паличок. 2. Весела лічба
3. Гра «Знайди “зайвий”предмет» — Яка фігура «зайва»? Чому? III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ Робота за підручником (с. 5). Порівняння предметів за розміром («найвищий — найнижчий», «однакові за висотою») Завдання 2 — Скільки поверхів у кожному будинку? — Якого кольору найвищий будинок? — Якого найнижчий? — А будинки однакової висоти? Творча робота — Поставте одне одному запитання за малюнком зі словом скільки. Завдання 3. Розміщення предметів у просторі. Напрям руху — Розгляньте малюнок у підручнику. — Що ви бачите на мосту? — А що під мостом? — Що їде вгору? А що вниз? Фізкультхвилинка IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Продовження роботи за підручником (с. 5) Завдання 1 — Полічіть, скільки редисок, морквинок, цибулинок, буряків. — Перевірте, чи правильно позначено їх кількість паличками. — Чого більше? Чого менше? 2. Гра «Хто найнижчий?» Учитель виставляє на набірному полотні предметні малюнки. В цирк прийшла руда лисиця, Слон, жирафа і тигриця. Мишка й зайчик-куцохвіст. — Хто найнижчий був на зріст? — Назвіть звірів, які зустрілися у вірші. — Хто з них найвищий? — Хто найбільший за розміром? — Назвіть звірів від найменшого до найбільшого. 3. Підготовчі вправи до написання цифр (Завдання 4) Зорова гімнастика 4. Графічний диктант «Ключик» V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — На уроці ми вчилися порівнювати предмети за розміром, розміщати їх у просторі. Виконували підготовчі вправи до написання цифр. — Що вам сподобалося найбільше?
УРОК 4 Тема: ПОРЯДКОВА ЛІЧБА. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ ЗЛІВА НАПРАВО ТА СПРАВА НАЛІВО. ПОНЯТТЯ «ОДИН», «РЕШТА». РОЗМІЩЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: навчати учнів лічбі предметів у прямому і зворотному порядку, використовуючи порядкові числівники; ознайомити із розміщенням предметів у просторі з використанням слів зліва направо та справа наліво; уточнити значення понять «один», «решта»; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела лічба На галяві під дубочком Відшукав кріт три грибочки. До осини підійшов Та великий гриб знайшов! Всі до кошика поклав. Скільки кріт грибів зібрав? 2. Робота з матеріалом для лічби — Яка пора року завітала до нас? (Осінь) — Вона принесла для нас букет з осіннього листя. — Листки з яких дерев ви бачите? (Дуб, каштан, клен) — Скільки кленових листочків? Скільки дубових? — Скільки листків каштану? — Скільки серед них зелених, червоних, жовтих? 3. Гра «Утвори пару» Учитель виставляє двома множинами 5 білочок і 5 горішків. — Чи однакова кількість білочок і горішків? — Як про це можна дізнатися? (Порахувати) — А як інакше, не рахуючи? (Утворити пари.) Висновок. Білочок і горішків — однакова кількість. III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Порядкова лічба На дошці — малюнок рукавички. — Хто першим потрапив до рукавички? Хто другим? Хто третім? і т. д. Учитель виставляє на дошці героїв казки. Діти рахують за вчителем: «перша — мишка, друга — жабка, третій — зайчик»... 2. Робота за підручником (с. 6) Завдання 1 Порядкова лічба геометричних фігур із зазначенням кольору (перший кружечок — рожевий, другий — голубий, третій — зелений...). — Яким за порядком стоїть зелений кружечок? жовтий? — Розгляньте другий рядок. Порахуйте трикутники. — Порахуйте всі фігури, крім зелених. — Якими за порядком стоять трикутники? квадрати? Фізкультхвилинка Завдання 2. Лічба предметів зліва направо, справа наліво — Порахуйте птахів зліва направо, а потім — справа наліво. (Перший — снігур, другий — горобець...) Висновок. Кількість предметів не залежить від напрямку лічби. Якщо напрямок лічби не вказаний, то рахують зліва направо. — Діти, а які з цих птахів відлітають у теплі краї? (Ластівка) — Скільки ластівок на малюнку? (Одна) — А на якому місці вона стоїть, якщо рахувати зліва направо? (На третьому) А якщо рахувати справа наліво? (На третьому) — Назвіть решту птахів. — Які птахи залишаються зимувати? Назвіть їх. — Тоді говорять так: «Усі птахи, крім ластівки, зимують у нас» або «Ластівка — перелітний птах, а решта — неперелітні». Гра «Закінчи речення». Істинні і хибні висловлювання У кожної пташки є дзьоб. (Це істинне висловлювання.) У кожної пташки є крила, лапи, очі, пір’я. (Це істинне висловлювання.) Усі птахи вміють співати. (Це хибне висловлювання.) Усі птахи вміють плавати. (Це хибне висловлювання.) Усі птахи вміють літати. (Це хибне висловлювання.) IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Продовження роботи за підручником (с. 6) 1. «В гостях у Бульки» (завдання 3) — Скільки звірят прийшло в гості до Бульки? — Назвіть їх від найнижчого до найвищого. — Між ким стоїть мишеня? — Хто крайній праворуч? 2. Гра на увагу «Знайди розбіжності» (завдання 4) — Яким за порядком стоїть віслючок на малюнку зліва; справа? Зорова гімнастика 3. Підготовчі вправи до написання цифр Письмо похилих паличок через клітинку. 4. Гра «Порівняй будиночки» (завдання 5) — Якою фігурою зображений дах першого будиночка? другого? третього? — Якою фігурою зображені віконця першого будиночка? другого? третього? — Скільки скелець має вікно в першому будиночку? у другому? у третьому? V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ Учитель виставляє фрукти та 1 овоч. Діти лічать зліва направо, використовуючи порядкову лічбу. — Скільки фруктів? — Скільки овочів? — Закінчіть речення: Всі предмети, окрім моркви,—... (фрукти). Морква — це овоч, а решта —...
УРОК 5 Тема: ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ОБ’ЄДНАННЯ ОБ’ЄКТІВ У ГРУПУ ЗА СПІЛЬНОЮ ОЗНАКОЮ. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ («найдовший — найкоротший», «найвищий — найнижчий») Мета: навчати учнів розпізнавати і порівнювати предмети за розміром, формою, об’єднувати предмети за спільною ознакою; вдосконалювати навички лічби; розвивати уважність, мислення; виховувати інтерес до уроків математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела лічба
2. Гра «Ланцюжок» Лічба від 1 до 10; від 2 до 9; від 3 до 8; від 10 до 1; від 6 до 2; від 9 до 3. 3. Гра «Курка та курчата» Вийшла курка на поріг Погуляти у дворі. А за нею хлоп’ятка й дівчатка, Жовтенькі курчатка. Квокче їм курка: «Кудах-тах-тах, Не ховайтеся в кущах». Учитель стукає по парті олівцем, учні рахують мовчки і кажуть, скільки разів він стукнув. III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Лічба предметів. Робота з матеріалом для лічби — Скільки квадратиків стоїть ліворуч? (3) — Скільки кружечків стоїть праворуч? (2) — Яких фігур більше? Яких — менше? — Що треба зробити, щоб кружечків стало стільки ж, скільки квадратиків? (Додати 1 кружечок) — Тепер кружечків і квадратиків стало однаково. Тоді кажуть, що їх стало порівну. 2. Робота за підручником (с. 7) Завдання 1 — Скільки всього риб? Скільки риб пливе ліворуч; праворуч? — Де риб більше — ліворуч чи праворуч? — Що треба зробити, щоб рибок ліворуч і праворуч стало порівну? Завдання 2. Об’єднання об’єктів у групу за спільною ознакою — Що ви бачите на малюнку? — Назвіть зображені предмети одним словом. (Іграшки) — Групу предметів, об’єднаних за певною ознакою, називають множиною. Іграшки — це множина. Машинки, мотрійки — це елементи множини. Учитель показує букет з осіннього листя. — Множина листя — це букет. — З чого складається букет? (З листя) Яке листя ви бачите в букеті? Листя — це елемент множини. Творче завдання — Утворіть множину пташок, шкільних предметів. — Скільки елементів містить кожна з них? Фізкультхвилинка Завдання 3. Порівняння предметів — Скільки машинок на малюнку? Скільки мотрійок? — Скільки всього іграшок? — Яка машинка найдовша? Яка — найкоротша? — Яка мотрійка найвища? Яка — найнижча? IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Геометричний матеріал. Продовження роботи за підручником (с. 7) Завдання 5 — За якою ознакою фігури розподілено на групи? — Яких фігур найбільше? 2. Робота в зошиті Завдання 4 — Скільки великих м’ячів? Скільки маленьких? — Яких м’ячів більше? Яких менше? — Напишіть у зошиті стільки похилих паличок, скільки малих м’ячів. 3. Графічний диктант «Конверт» Пальчикова гімнастика «Млинці» Кисть однієї руки торкається долоні другої то тильною стороною, то долонею (перевертати «млинець» на «сковорідці»). 4. Виконання завдання з логічним навантаженням (завдання 6) V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Ми рахували? (Так) — Ми писали? (Так) — Ми грали? (Так) — Сьогодні ми порівнювали предмети. — Хто в класі найвищий? найнижчий? — Хоч ви різні на зріст, але ви дружно працювали. Молодці!
УРОК 6 Тема: ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ПРОСТОРОВІ ВІДНОШЕННЯ. ПОНЯТТЯ «ЛІВОРУЧ», «ПРАВОРУЧ», «МІЖ», «ПОРЯД», «ПО ЦЕНТРУ», «ПІД». ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: навчати учнів встановлювати відношення між предметами, розміщувати їх на площині і в просторі (лівіше, правіше, вище, нижче, між, поряд, по центру, під); вдосконалювати навички лічби; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до уроків математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Пряма і зворотна лічба від 1 до 10 2. Весела лічба
3. Гра «Знайди геометричні фігури»
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Гра «Домалюй малюнок» Учитель на дошці малює землю, небо, ялинку, хмарку. — Намалюйте сонце над хмаркою, пташку на ялинці, грибок під ялинкою, їжачка попереду ялинки.
2. Робота за підручником (с. 8) Завдання 1 — Розгляньте малюнок. Кого ви на ньому бачите? — Де спить хлопчик? Де спить дівчинка? собака? кіт? — Скільки тварин на малюнку? Завдання 2. Розміщення предметів у просторі — Що лівіше моркви; слив? — Що правіше грибів; моркви; яблук? — Що — між грибами і буряками? — Що — поряд із вишнями; під капустою; у центрі? Фізкультхвилинка IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота в зошиті. Підготовчі вправи до написання цифр (завдання 3) Гра на увагу. Завдання 4 — Хто тут «зайвий»? Чому? — Скільки всього пташок? Назвіть їх. — Напишіть у зошиті стільки похилих паличок, скільки пташок. 3. Графічний диктант «Човник» Пальчикова гімнастика Черепашки костомашки (Ручки затиснути в кулачки, постукуємо по парті.) В теплій хатці проживають. То висовують голівку, (Указівний пальчик витягуємо вперед, назад.) То назад її ховають. 4. Завдання з логічним навантаженням Учитель вивішує малюнки кошенят. Наша Мурка по центру стала, З Барсиком та Кнопою пограти бажала. Барсик не сідає праворуч, А Кнопа не сідає ліворуч. — Покажіть, якого котика як звати. V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Сьогодні на уроці ми вчилися розміщувати предмети у просторі. — Що ви бачите в класі ліворуч? — Що ви бачите праворуч? вгорі? внизу? — Оцініть свою роботу на уроці сонечком. Якщо ви добре працювали — сонечко посміхається, а якщо вам було складно — сумує.
УРОК 7 Тема: ЧИСЛО І ЦИФРА. ПОНЯТТЯ «ОДИН», «БАГАТО». ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: ознайомити учнів з поняттями «число» і «цифра»; уточнити значення понять «один», «багато»; вдосконалювати навички лічби, вміння показувати один предмет і багато предметів; виховувати інтерес до уроків математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Пролунав уже дзвінок, Всім пора нам на урок. Встаньте всі рівненько, Привітаємось гарненько: «Добрий день!». II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела лічба
2. Гра «Що змінилося?» Учні заплющують очі, а вчитель міняє місцями іграшки на столі. Розплющивши очі, учні називають, що змінилося у розміщенні предметів, використовуючи порядкову лічбу. Переможець — той, хто назве правильно всі зміни. 3. Геометричний матеріал. Гра «Чарівні кубики» (с. 11, завдання 3) III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Робота з демонстраційним матеріалом. Поняття «один», «багато» — Скільки на столі іграшок? (Багато) Діти по черзі підходять, беруть по 1 іграшці та кажуть: «Я беру одну іграшку». Після того, як іграшку взяв останній учень, учитель запитує: — Скільки іграшок залишилося? (Жодної) — Що треба зробити, щоб іграшок знову стало багато? Діти повертають іграшки і промовляють: «Я кладу одну іграшку». 2. Робота за підручником (с. 9) Завдання 1. Первинне закріплення — Розгляньте малюнок. — Які речі ви на ньому бачите? — Скільки парасольок ліворуч? праворуч? — Яких речей по одній; по дві; багато? 3. Практичне порівняння множин предметів за кольором Завдання 2 — Скільки на малюнку множин предметів, відмінних за кольором? — Полічіть кружечки в кожній множині. 4. Пояснення вчителя. Поняття «число» і «цифра» — Кількість предметів множини виражають числом. А числа позначають особливими знаками — цифрами. Число один позначають цифрою 1, записаною під синім кружечком. Число два позначають цифрою 2, записаною під жовтими кружечками. — Яка цифра записана під рожевими кружечками? Що вона позначає? — Якою цифрою треба позначити кількість зелених кружечків? Фізкультхвилинка IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Не помились!» Учитель показує цифру або називає число, а діти викладають певну кількість паличок для лічби. 2. Робота в зошиті (завдання 3) — Намалюйте стільки кружечків, скільки їх на довшому шарфі. 3. Графічний диктант «Слоненя»
Зорова гімнастика 4. Виконання завдання з логічним навантаженням (завдання 4) — Продовжіть ряд, вибравши фігуру праворуч. V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — На уроці ми дізналися, що кількість предметів множини позначають числом. — Які числа відповідають множинам? Учитель по черзі демонструє різну кількість предметів, а діти на віялах показують, якою цифрою вони позначають цю кількість. — Ми повторили поняття «один» і «багато». — Назвіть, яких предметів у класі багато? А яких — по одному? — Ви сьогодні гарно працювали! Я вами дуже задоволена.
УРОК 8 Тема: ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ПОЗНАЧЕННЯ ЧИСЕЛ ЦИФРАМИ. СПІВВІДНЕСЕННЯ ЦИФРИ І ЧИСЛА. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета: закріпити розуміння учнями понять «число» і «цифра», «один» і «багато»; навчати співвідносити числа і цифри; вправляти в написанні елементів цифр; розвивати мислення, увагу; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела лічба
2. Геометричний матеріал (с. 11, завдання 1) — З яких фігур склали потяг? — Яких фігур найменше? 3. Гра «Яке число загубилося?» Учитель називає числа і навмисно пропускає деякі з них. 1... 3 4 5 1 2 3... 5... 2 3 4 5 1 2... 4 5 4. Гра «З якої казки?» (с. 11, завдання 1) III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 10) Завдання 1 — Число яких квітів позначено цифрою 1; 2; 3? Завдання 2. Позначення кількості предметів цифрами — Скільки на малюнку жолудів? горіхів? — Скільки всього плодів? — Скільки звірят? — Яку цифру тримає їжачок; білочка; мишка? — Що лічив їжачок? Що лічила мишка? Що — білочка? Фізкультхвилинка Завдання 3. Поняття «один» і «багато» В морі плаває дельфін, Риб багато, він —... — Скільки полуниць праворуч? ліворуч? Завдання 4 — Яка фігура «зайва»? Чому? 2. Робота в зошиті. Написання елементів цифр 3. Графічний диктант «Будиночок» Пальчикова гімнастика «Прапорці» Опускати і піднімати кисті рук одночасно. Потім — почергово. Різнобарвні прапорці ось висять І від вітру весняного майорять. (Т. Момот) 4. Гра «Знайди розбіжності» (с. 11, завдання 2) IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Що ми сьогодні робили на уроці? — Ми слухали? (Так) — Ми відповідали? (Так) — Ми рахували? (Так) — Намалюйте в зошиті сонечко, яке відповідає вашому настрою на уроці. Якщо ви впоралися з усіма завданнями, ваше сонечко посміхається. Якщо вам було складно, ваше сонечко сумує. УРОК 9 Тема: ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ «ДОВГИЙ — КОРОТКИЙ», «ВИЩИЙ — НИЖЧИЙ», «ШИРШИЙ — ДОВШИЙ». НАПИСАННЯ ЦИФРИ 1 Мета: ознайомити учнів з числом 1 і цифрою 1; навчати писати цифру 1, зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; розвивати мислення, виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Пролунав дзвінок, Всіх покликав на урок. II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела лічба
2. Гра «Ґав не лови — на уроці швидко лічи!» — Назвіть числа від 1 до 10; від 2 до 8; від 3 до 10; від 4 до 9. 3. Гра «Домалюй квітку!» На дошці намальовані серединки квітів із цифрами всередині: 3; 4; 5. — Намалюйте стільки пелюсток до квітки, скільки вказано в її серединці. III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Ознайомлення з числом і цифрою 1. Робота за підручником (с. 12) Завдання 1. Бесіда за малюнком — Назвіть предмети на малюнку. — Скільки яблук? груш? лимонів? бананів? — Один — це багато чи мало? 2. Слухання вірша
— Наведіть власні приклади, чого буває по одному. 3. Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 1 Довгоноса одиниця Ніс, як гілку, має. Завжди першою стояти У рядку бажає. — На що схожа одиниця? 4. Робота з дидактичним матеріалом Учитель роздає дітям картки. — Знайдіть і обведіть предмет, який повторюється 1 раз. На картках — малюнки. Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|