ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
Вправа для допитливих (завдання 6)— Розгляньте малюнок. Які фігури ви на ньому бачите? — Чому вони так називаються? — Чим відрізняються фігури? 5. Цікаві задачі · Троє братів мають по одній сестрі. Скільки всього дітей в родині? (4) · Ти, ще й я, ще й ми з тобою. Скільки всього нас? (2) V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого вчилися на уроці? — Що нового дізналися? — Що повторили? — Яке завдання сподобалося найбільше? Гра «Закінчи речення» 5 — це 4 і...; 5 — це 3 і...; 5 — це 2 і...; 5 — це 1 і...
УРОК 20 Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 5. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 5. НАПИСАННЯ ЦИФР. ПОРІВНЯННЯ ВИСОТИ ПРЕДМЕТІВ. ВІДПОВІДНІСТЬ ЧИСЛА КІЛЬКОСТІ ОБ’ЄКТІВ Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел у межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; навчати порівнювати висоту предметів; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Відгадай-но!» — У мене в руках 5 цукерок. В одній руці 2 цукерки (показати). — Скільки в другій руці? Повторення всіх варіантів складу числа 5. 2. Весела лічба
3. Гра «Мовчанка». Робота з математичними віялами — Покажіть число, яке є попереднім до числа 5; 3. — Покажіть число, яке слідує за числом 2; 4. — Покажіть «сусідів» числа 2. — Покажіть числа, які стоять між числами 3 і 5; 2 і 4. III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Практична робота На дошці намальовані: 1 рядок — 4 квадрати; 2 рядок — 3 квадрати; 3 рядок — 2 квадрати; 4 рядок — 1 квадрат. Діти виходять до дошки і в кожному рядку домальовують відповідну кількість квадратиків, щоб їх стало 5. 2. Робота за підручником (с. 23) Завдання 1. Склад числа 5 — На які два числа можна розкласти число 5? Завдання 2 — Порівняйте висоту пальми і кактуса. До дошки виходять 4 учні. — Хто з них найвищий? Хто — найнижчий? — Які діти однакового зросту? Завдання 3 Порівняння кількості жовтих і зелених кружечків у кожній множині. Фізкультхвилинка Завдання 4. Відповідність числа кількості об’єктів — Числа можна розмістити на числовому відрізку. Числа розміщені по порядку, і кожне наступне число більше від попереднього. — Розгляньте малюнки і числовий відрізок. — Чи правильно проведені лінії від малюнків до чисел? Завдання 5 — Перевірте число кубиків у стовпчиках. — Назвіть найвищий стовпчик. — Назвіть найнижчий стовпчик. 3. Робота в зошиті «Конкурс красунь». Письмо цифр 2; 3; 4; 5. 4. Самостійна робота Хлопчики Дівчатка 3 < 5 3 = 3 5 5 2 4 3 2 5 1 1 4 3 4 Самоперевірка. (Відповіді записані на дошці.) Пальчикова гімнастика 5. Логічна вправа (завдання 6) — Які фігури ви бачите? Чим вони відрізняються? 6. Гра «Засели будиночки» IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого вчилися на уроці? — Що нового дізналися? — Що повторили? — Яке завдання сподобалося найбільше? — Оцініть свою роботу сонечком.
УРОК 21 Тема: ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ДІЄЮ ДОДАВАННЯ. ЗНАК «ПЛЮС». СКЛАДАННЯ І ЧИТАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ ЗА ПРЕДМЕТНИМИ МАЛЮНКАМИ Мета: ознайомити учнів з дією додавання і знаком «+»; навчати записувати і читати приклади на додавання; вправляти у порівнянні чисел у межах 5; розвивати кмітливість; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Доповни до 5» Учитель називає число, а учень доповнює його до 5. 2. Гра «Побудуй ряд» На дошці — малюнки тварин, на яких записані цифри. Слон — 5, собака — 2, мишка — 1, коза — 3, кінь — 4. — Розставте тварин за порядком від найнижчого до найвищого. — Хто стоїть першим? Хто — останнім? — Хто стоїть перед конем? — Хто стоїть за мишкою? — Назвіть сусідів кози. 3. Геометричний матеріал — З яких геометричних фігур побудовано ялинку? III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ Пояснення вчителя — Мама купила 2 машинки, а потім ще 1. Скільки іграшок купила мама? — Як отримали число 3? (До 2 додали 1.) — Потім мама купила ще літак. Скільки тепер іграшок у мами? (4) — Як отримали число 4? — Кількість іграшок збільшувалася чи зменшувалася? Чому? — У математиці виконання цієї дії можна показати не тільки на іграшках, але й записати за допомогою чисел і знаків. 3 + 1 = 4, де знак «+» позначає додавання. Цифру до цифри ми додамо, Між ними хрестик поставимо. Намотай собі на вус: Цей знак в математиці називається «плюс». — Цей знак «=» називається дорівнює. Запис 3 + 1 = 4 називається прикладом. Читати цей приклад можна по-різному: три плюс один дорівнює чотирьом; до трьох додати один буде чотири. 2. Складання і читання прикладів за предметними малюнками різними способами 3. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 24) Завдання 1 Складання прикладу за малюнком. Вправляння у його читанні. Завдання 2 — Поясніть, як склали приклади на додавання. — Прочитайте їх. Фізкультхвилинка IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Робота в зошитах Написання знаків «+», «=». 2. Продовження роботи за підручником Завдання 3 — Складіть і прочитайте приклади за зразком. Завдання 4 — Складіть приклади на додавання. — Прочитайте їх. Запишіть у зошит. Пальчикова гімнастика 3. Гра «Виправ помилки» 3 > 3 3 < 2 4 > 5 2 < 1 4 = 4 1 < 3 Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|