ТОР 5 статей: Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы КАТЕГОРИИ:
|
Робота над малюнком (завдання 3)— Полічіть кружечки у стовпчиках. — Порівняйте числа кожної пари за зразком і запишіть у зошит. Пальчикова гімнастика 3. Графічний диктант «Песик» 4. Веселі задачі
— Скільки іграшок разом? — Скільки горішків продала білочка? V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ — Ми рахували? Ми писали? — Яку цифру і число вивчали? — Оцініть свою роботу в зошиті сонечком.
УРОК 16 Тема: СКЛАД ЧИСЛА 4. ЧОТИРИКУТНИК. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. НАПИСАННЯ ВИВЧЕНИХ ЦИФР Мета:навчати учнів визначати і запам’ятовувати всі випадки складу числа 4; ознайомити з чотирикутником; вправляти в написанні цифр; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Яке число загубилося?» 1... 3 4... 2 3 4 1 2... 4 1 2 3... 2. Гра «Мовчанка». Робота з цифровим віялом — Покажіть «сусідів» числа 2; 3. — Покажіть число, попереднє до числа 3; 4; 2. — Покажіть число, наступне до числа 2; 1; 3. 3. Робота з дидактичним матеріалом — Сполучіть відповідну кількість предметів із цифрою. III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ 1. Підготовча робота. Слухання вірша Три веселі киці Грались у травиці. Песик теж до них прибіг. Скільки звірів стало всіх? — Як дізналися? (3 + 1 = 4) — А сьогодні ми вивчимо всі інші випадки складу числа 4. Пояснення вчителя Учитель кладе на тарілку 4 яблука. — Скільки на тарілці яблук? — Чотири яблука — це одне яблуко, і ще одне, і ще одне, і ще одне. Можна сказати, що число чотири складається з чотирьох одиниць. Учитель вивішує малюнки із клітками, у яких сидять папуги. — Подивіться на першу клітку. Скільки папуг на верхній дротині? (3) — Скільки на нижній? (1) — Скільки всього папуг у клітці? (4) — Тож з яких двох чисел складається число 4? (З трьох і одного.) Аналогічно проводиться робота над іншими випадками складу числа 4: 4 — це 1 і 3; 4 — це 2 і 2. 3. Робота з паличками для лічби — Візьміть 3 палички і викладіть трикутник. — А тепер викладіть фігуру з 4 паличок. — Як її можна назвати? (Чотирикутник) — Чому? В мене аж чотири рівні сторони І чотири рівні кути, А вершини спробуй сам порахувати. Трикутнику я рідний брат, Тільки звуть мене квадрат. Фізкультхвилинка 4. Робота за підручником (с. 19) Завдання 1 — Скажіть, з яких чисел склали число 4. Завдання 2 — Скільки синіх паличок? Скільки рожевих? — Які фігури з них склали? — Покажіть у класі предмети, що мають форму чотирикутника. — Чим відрізняються чотирикутники ліворуч і праворуч? — Як інакше можна назвати синій чотирикутник? IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Робота в зошитах Гра «Конкурс красунь» — Запишіть ряд чисел від 1 до 4. Сусіди по парті обмінюються зошитами і визначають цифру, яка написана краще за всіх. Цю цифру позначають короною. 2. Графічний диктант «Машинка» Зорова гімнастика Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:
|