Главная

Популярная публикация

Научная публикация

Случайная публикация

Обратная связь

ТОР 5 статей:

Методические подходы к анализу финансового состояния предприятия

Проблема периодизации русской литературы ХХ века. Краткая характеристика второй половины ХХ века

Ценовые и неценовые факторы

Характеристика шлифовальных кругов и ее маркировка

Служебные части речи. Предлог. Союз. Частицы

КАТЕГОРИИ:






Практичне завдання за малюнком (завдання 3)




— Скільки в півня крил? А гребенів?

— Намалюйте у зошиті стільки кружечків, скільки довгих пір’їн у хвості півня.

— Зафарбуйте третій кружечок ліворуч.

3. Графічний диктант «Чоловічок»

Пальчикова гімнастика

Черепашки-костомашки (Ручки затиснути в кулачки, постукуємо по парті.)

В теплій хатці проживають.

То висовують голівку, (Указівний пальчик витягуємо вперед, назад.)

То назад її ховають.

Завдання для допитливих (завдання 6)

— Розгляньте малюнки. Чим схожі фігури? Чим вони різняться?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Ми рахували? Ми писали? Ми предмети за довжиною порівнювали?

Учитель на дошці малює два потяги. Один має 5 вагонів, а другий — 3.

— Скільки вагонів має перший потяг?

— Скільки вагонів має другий потяг?

— Який потяг довший? Який — коротший?

— Що треба зробити, щоб потяги стали однакової довжини?


 

УРОК 12

Тема: ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ 1 І 2. ЗНАКИ «БІЛЬШЕ», «МЕНШЕ», «ДОРІВНЮЄ». ЧИТАННЯ РІВНОСТЕЙ, НЕРІВНОСТЕЙ. НАПИСАННЯ ЦИФР 1 І 2

Мета: навчати учнів порівнювати групи предметів і відповідні числа; ознайомити із знаками «>», «<», «=»; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння читати рівності, нерівності; розвивати увагу; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Лічи вперед. Лічи назад»

Грати можна «ланцюжком». Кожен учень дає завдання наступному: «2 — лічи вперед» або «8 — лічи назад».

2. Весела лічба

На ґанку в нас щеня сидить, А в нього вухо тріпотить. Ось прибіг ще один Та й усівся поруч з ним. Скільки стало цуценят? Вісім ратичок у них. Пара хвостиків смішних, Ще й дві пари оченят. Скільки разом поросят?  

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Практична робота з паличками для лічби

— Покладіть на парту 1 — паличку, а під нею — 2 палички.

— Де паличок менше — вгорі чи внизу?

Вимовляємо: вгорі паличок менше, ніж внизу.

— Тепер покладіть 2 палички вгорі і 1 внизу.

— Де паличок більше?

Вимовляємо: вгорі паличок більше, ніж унизу.

— Тепер покладіть 3 палички вгорі і 3 внизу.

— Що можна сказати про кількість паличок угорі і внизу?

Вимовляємо: паличок угорі і внизу порівну.

Фізкультхвилинка

2. Робота з набірним полотном

— Скільки кошенят ліворуч? Скільки — праворуч? Де менше?

— Яке число менше — 1 чи 2?

— У математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово менше позначають знаком «<». (Учитель виставляє на дошці картку <.)

— Запис 1 < 2 читаємо так: «Один менше двох». (Діти повторюють уголос.)

— Скільки цуценят ліворуч? Скільки — праворуч? Де більше? Яке число більше — один чи два?

— Слово більше позначають знаком «>». (Учитель виставляє на дошці картку <.)

— Запис 2 > 1 читаємо так: «Два більше одного». (Діти повторюють уголос.)

— Скільки папуг ліворуч? Скільки — праворуч? Що можна сказати про їх кількість? (Однакова)

— Слова однаково, або порівну, позначають знаком «=». (Учитель виставляє на дошці картку =.)

— Запис 1 = 1 читаємо так: «Один дорівнює одному».

3. Робота за підручником (с. 15)

Завдання 1

— Скільки сопілок ліворуч? Скільки праворуч? Де менше? Яке число менше — 1 чи 2?

— Прочитайте запис.

Завдання 2

— Скільки барабанів ліворуч? праворуч? Де більше? Прочитайте запис.

Завдання 3

— Скільки сурм ліворуч? праворуч? Прочитайте запис.

Завдання 4. Практична робота

— Яких предметів у класі порівну? Яких більше? Яких — менше?

— Про кількість яких предметів у класі можна сказати 2 >1; 2 = 2?

IV. РОБОТА В ЗОШИТІ

1. Письмо знаків „>”, „<”, „=” (1 рядок)

2. «Конкурс красунь». Написання цифр 1; 2

3. Порівняння груп предметів. Читання нерівностей, рівностей 2 >1; 1 = 1; 1 < 2. Запис у зошиті

Пальчикова гімнастика «Вітаннячко»

Пальці прямі, долоні разом. Однойменні пальці торкаються один одного на наголошені склади.

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку, маленькі дубки!

Я вас вітаю, люблю, пізнаю,

Бо ми живемо в одному краю.

4. Графічний диктант «Цуценя»

5. Завдання з логічним навантаженням (завдання 5)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Ми рахували? Ми писали? Предмети порівнювали? Які знаки запам’ятали?

— Оцініть себе, як ви працювали на уроці. (Діти малюють сонечко в зошиті.)


 

УРОК 13

Тема: ЧИСЛО І ЦИФРА 3. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 3. ФОРМУЛЮВАННЯ СУДЖЕНЬ ТИПУ «ЯКЩО..., ТО...». НАПИСАННЯ ЦИФРИ 3

Мета: ввести поняття «число три»; ознайомити учнів з написанням цифри 3; навчати порівнювати довжину і товщину предметів; розвивати мислення, вміння використовувати у мовленні судження типу «якщо..., то...», виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Оплески»

Учні плескають у долоні стільки разів, скільки предметів на малюнку показує вчитель.

2. Усна лічба. Гра «Ланцюжок»

Один учень починає називати числа по порядку, починаючи від одного. За командою вчителя «Стоп!» він замовкає, продовжує наступний учень. Лічба триває у зворотному порядку.

3. Весела лічба

Під кущами вздовж ріки Оселилися жуки. Син і донька, батько й мати. Спробуй всіх порахувати! В гості йдуть: Марійка, Подружка-Надійка, З іграшкою Гнат... Скільки всіх малят?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота з дидактичним матеріалом

— Скільки яблучок? (3) Скільки грушок? (3) Скільки слив? (3)

— Яке число будемо сьогодні вивчати?

2. Слухання вірша

Зранку їжачок гуляє,

На обід гриби збирає.

Два у кошику приніс,

А один туди не вліз.

— Скільки грибів зібрав їжачок?

— Як отримали число 3?

3. Робота за підручником (с. 16)

Завдання 1

— Полічіть, скільки бусинок ліворуч, а скільки праворуч?

— Як можна утворити число 3 із числа 2?

4. Порівняння чисел у межах 3. Робота з паличками для лічби

— Покладіть одну паличку ліворуч і три палички праворуч.

— Де менше? (Ліворуч)

— Яке число менше? (1)

Вимовляємо: «Один менше трьох». Позначаємо 1 < 3 (запис на дошці).

— Покладіть три палички ліворуч і дві палички праворуч.

— Де більше? Яке число більше? (3).

Вимовляємо: «Три більше двох». Позначаємо 3 > 2 (запис на дошці).

— Покладіть три палички ліворуч і три палички праворуч.

— Скільки ліворуч? Скільки праворуч? Тобто порівну.

Вимовляємо: «Три дорівнює трьом».

5. Первинне закріплення

Завдання 2

— Прочитайте записи про порівняння чисел.

Завдання 3

— Скільки скибок кавуна ліворуч; праворуч?

— Прочитайте рівність 2 = 2.

Фізкультхвилинка

6. Порівняння предметів за розміром «довгий — короткий», «тонший — товщий»

Завдання 4

На городі в нас грядки,

На грядках — рясні листки:

Там зростають малюки,

Зелененькі... (огірки).

— Який огірок довший, а який — коротший?

— Який огірок тонший, а який — товстіший?

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота в зошиті

Ось і трійка виступає,

Таємницю розкриває:

Глянь — на подив дітвори

З двох карлючок вийде «три».

Написання цифри 3

Пояснення вчителя.

Написання цифри в повітрі.

Написання цифри 3 в зошиті під рахунок «і-раз,— і-два».

Самостійна робота

— Намалюйте в зошиті:

1-й ряд — 3 кружечки;

2-й ряд — 3 квадратики;

3-й ряд — 3 трикутники.

— Розфарбуйте:

1-й ряд — 1 кружечок червоним кольором;

2-й ряд — 2 квадратики жовтим;

3-й ряд — 3 трикутники зеленим.

— Що нагадують вам ці кольори? (Сигнали світлофора.)

— Що вони означають?

Пальчикова гімнастика

— Запишіть нерівності у зошиті.

3 > 1 2 > 1 1 < 3

2 < 3 1 < 2 3 > 2

2. Гра «Закінчи речення»

Завдання 5 за підручником (с. 16)

· Якщо сестра старша від брата, то брат...

· Якщо Оля живе далі від школи, то Петрик живе...

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З яким числом ознайомилися на уроці?

— Викладіть цифру 3 із каштанів, ґудзиків, мотузки.


 

УРОК 14

Тема: СКЛАД ЧИСЛА 3. ПРЯМІ, КРИВІ ТА ЛАМАНІ ЛІНІЇ. ЗАМКНЕНІ Й НЕЗАМКНЕНІ ЛІНІЇ. ТРИКУТНИК. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ

Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3, трикутником, його елементами; дати поняття про пряму, криву та ламану лінії; навчати креслити лінії; розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Юра — рибку упіймав, Гриць — картоплі накопав, Тато із кринички Витягнув водички, А маленька Юля Принесла цибулі, Кропу і петрушки,— Зварить мама юшку.   Добрий лікар Айболить Склавши руки не сидить. Черга вже на лікування: «Я за вами», «Хто останній?» Всі проходять — два шпаки, Три корови, два вовки, І ведмідь, і черв’ячок, І поранений жучок. Добрий лікар Айболить Хворих вилікує вмить.

— Скільки у мами помічників?

— Скільки тварин прийшло лікуватися до лікаря?

— Хто був першим? (Першими — 2 шпаки, другими — 3 корови...)

2. Гра «Третій “зайвий”»






Не нашли, что искали? Воспользуйтесь поиском:

vikidalka.ru - 2015-2024 год. Все права принадлежат их авторам! Нарушение авторских прав | Нарушение персональных данных